Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vivaro 2.0 CDTI 2007 - Stukanie w zawieszeniu podczas hamowania i ruszania

maryanek 18 Kwi 2013 21:29 5199 11
  • #1 18 Kwi 2013 21:29
    maryanek
    Poziom 14  

Witam
    Mam problem z moim Vivaro, powiedzcie mi co może być przyczyną głośnego stukania w przednim zawieszeniu, podczas gwałtownego ruszania, lub hamowania ?
    Jeśli gwałtownie ruszę pojawia się stuknięcie i już później mogę przyśpieszać gwałtownie ile chcę i już tego więcej nie usłyszę, dopiero jak zahamuję znów słyszę stuknięcie jakby amortyzator się odchylał i w coś uderzał co się tam mogło wyrobić?
    Jeden stuk jest zawsze przy ruszaniu drugi przy hamowaniu i tak można co chwilę to słyszeć ruszając gwałtownie i hamując...
    Będę wdzięczny za pomoc...
    Dzięki

0 11
  • #2 18 Kwi 2013 21:43
    zeimp
    Moderator na urlopie...

Albo klocki hamulcowe w jarzmach mają zbyt duży luz, albo coś Odkręcone w zawieszeniu (wahacz, sworzeń, itp.), albo wyrobione np. tuleje wahacza... Kto to wie? Byłeś gdzieś z tym (mechanik/warsztat, ścieżka diagnostyczna)? Chcesz nas zmusić do wróżenia?

0
  • #3 18 Kwi 2013 21:49
    maryanek
    Poziom 14  

nie nie chcę, ale też nie chcę jeździć po mechanikach robię wszystko w zakresie swoich umiejętności z pomocą właśnie forumowiczów którzy maja większą wiedzę ode mnie... ale zrobić tego za mnie nie zrobią... Gdybym chciał jechać do mechanika nie prosiłbym o pomoc tutaj...
    Ale to co powiedziałeś w zupełności mi wystarczy bo wiem czego szukać przynajmniej... Nie pomyślałbym że klocki mogą taki hałas wydawać....
    Dzięki

0
  • Pomocny post
    #4 18 Kwi 2013 21:52
    zeimp
    Moderator na urlopie...

maryanek napisał:
    Nie pomyślałbym że klocki mogą taki hałas wydawać

Mogą i do można w łatwy sposób sprawdzić. Otóż, ruszasz do przodu, aby tylko auto ruszyło z miejsca i hamujesz gwałtownie (wystarczy metr ;) ), następnie wsteczny, wprawiasz auto/koła w ruch i znów gwałtownie hamujesz - powinieneś słyszeć charakterystyczny stuk (jeśli to to)...

1
  • #5 18 Kwi 2013 21:59
    maryanek
    Poziom 14  

tak objaw jest właśnie taki natomiast jeśli jedziesz i zahamujesz pojawia się stuknięcie które podczas dalszego pulsacyjnego hamowani już nie występuje tylko tak jak mówisz w tył w przód to słychać po razie w każdą stronę...

0
  • #6 18 Kwi 2013 22:06
    farjat
    Poziom 22  

maryanek:
    To mówisz, że taka bieda w okolicy że nie ma nigdzie kanału/najazdu? Hmm....
    Zatem weź łopatę, wykop sobie grób, połóż się a ktoś najedzie :D wtedy używasz łomu i sprawdzasz co się dzieje w zawieszeniu. Obstawiam wyje**chane tuleje i przy okazji sanki do wymiany :) Spytaj w serwisie ile kosztują nowe :D to cena za te Twoje 'oszczędzanie'...

0
  • #7 18 Kwi 2013 22:14
    T5
    Admin grupy Samochody

Mocowanie silnika do karoseri dokręć.

0
  • #8 18 Kwi 2013 22:38
    maryanek
    Poziom 14  

farjat napisał:
    maryanek:
    To mówisz, że taka bieda w okolicy że nie ma nigdzie kanału/najazdu? Hmm....
    Zatem weź łopatę, wykop sobie grób, połóż się a ktoś najedzie :D wtedy używasz łomu i sprawdzasz co się dzieje w zawieszeniu. Obstawiam wyje**chane tuleje i przy okazji sanki do wymiany :) Spytaj w serwisie ile kosztują nowe :D to cena za te Twoje 'oszczędzanie'...

To nie żadne moje oszczędzanie kupiłem to auto niedawno, nie masz pojęcia o czy mówisz, mieszkam za granicą u okolicznych mechaników straciłem dziesiątki tysięcy złotych płacąc za ich głupotę czy to obcokrajowców czy naszych rodaków pseudo-fachowców którzy za granicą są gorsi niż ktokolwiek bo tutaj chyba dopiero się uczą... Jak miałem scenica założyli mi zły siemering na koło zmiennych faz rozrządu a blokadę na wałki wbijali na siłę i musiałem robić cały silnik teraz sam robię rozrządy a że zawieszeniem się jeszcze nie parałem to właśnie za to otrzymuję lincz... ale za radę dziękuję...

T5 napisał:
    Mocowanie silnika do karoseri dokręć.

to nie silnik..

0
  • #9 18 Kwi 2013 23:09
    Przemo9826
    VIP Zasłużony dla elektroda

farjat napisał:
    Obstawiam wyje**chane tuleje i przy okazji sanki do wymiany

Dodatkowo mocowanie tulei wahacza lub same tuleje wahacza, nie wejdziesz pod auto, to możemy Ci do jutra po kolei wymieniać co masz kupić i wymienić.

Poduszki silnika przy rozrządzie też będą tak hałasować.

0
  • #10 18 Kwi 2013 23:25
    maryanek
    Poziom 14  

Przemo9826 napisał:
    farjat napisał:
    Obstawiam wyje**chane tuleje i przy okazji sanki do wymiany

Dodatkowo mocowanie tulei wahacza lub same tuleje wahacza, nie wejdziesz pod auto, to możemy Ci do jutra po kolei wymieniać co masz kupić i wymienić.

Poduszki silnika przy rozrządzie też będą tak hałasować.

Jutro podniosę i posprawdzam nie ma stresu, dzięki za wszystkie wskazówki i spuście trochę z tego dziwnego naskakującego tonu nikt wam nie każe odpowiadać w tym temacie i wymieniać mi usterek... ten dziwny sposób odpowiadania staje się na porządku dziennym na tym forum... a tak kiedyś nie było...
    I powtarzam po raz kolejny to nie poduszki silnika wiem jak hałasują najeździłem się renówkami a tam to stały problem więc wiem skąd dochodzi hałas...
    Myślę że można ten temat usunąć by uchronić nabijaczy postów przed przybytkiem...
    Pozdrawiam

0
  • #11 18 Kwi 2013 23:28
    zeimp
    Moderator na urlopie...

maryanek napisał:
    Myślę że można ten temat usunąć by uchronić nabijaczy postów przed przybytkiem...
    Pozdrawiam

Tak więc, "czasowo" zamykam wątek, a jak już usuniesz usterkę, to proszę o kontakt, odblokuję temat i dopiszesz co było...

0
  • #12 18 Kwi 2013 23:36
    Przemo9826
    VIP Zasłużony dla elektroda

maryanek napisał:
    Jutro podniosę i posprawdzam nie ma stresu

Bo widzisz, chodzi o to że to już dawno sam zrobić powinieneś, z wynikami kontroli przyjść tu lub wyniki kontroli przerobić na naprawę, wtedy temat byłby niepotrzebny i nabijania postów by nie było :)

1