Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tylna lampka w rowerze nie wylacza sie

18 Kwi 2013 23:26 4035 4
  • Poziom 2  
    Witam. W moim rowerze po okolo 15 minutach po zakonczeniu jazdy lampka tylna(zasilana dodatkowo z dynama w torpedo) wylaczala sie. Bylo to dla mnie bardzo dobre rozwiazanie, poniewaz nie musialem tak czesto wymieniac w niej baterii i nie swiecila w nocy niepotrzebnie, wiec tez nie kusila potencjalnego zlodzieja. Ostatnio po wymianie baterii, lampka dziala bez zarzutu, ale nie wylacza sie samoczynnie jak wczesniej. Mial ktos moze taki problem? Z gory dziekuje za rozwiazania tego problemu
  • Poziom 31  
    Sprawdź czy koło się nie kręci, może dynamo dalej podaje sygnał na lampkę i dlatego nie gaśnie. Co to za rower? Model, rok?
  • Poziom 21  
    Dorzuć zdjęcia z wnętrza tego sprzętu bo szczerze mówiąc dziwny przypadek, a nie możesz poprostu włącznika zastosować? Nie słyszałem nigdy o takim układzie.
  • Poziom 2  
    rower to TRIUMPH PS 837. A na jego tylnej lampce widnieje napis: c-lux standlicht. Za chwilę dodam zdjęcia

Dodano po 1 [godziny] 59 [minuty]:

tylna lampka w rowerze nie wylacza sie tylna lampka w rowerze nie wylacza sie
  • Poziom 21  
    Nie wiem czy dobrze widze ale tam masz jakieś dwie zardzewiałe sprężyny być może od baterii ale nie wiem, sprawdź czy sprężyny nie są zabrudzone oczyść papierem ściernym weź też wsadź do tego baterie i zmierz napięcia na kondensatorach być może elektrolit powoduje zwarcie sprawdź dla pewności omomierzem zanim podasz napięcie ustaw omomierz na skale 200k i dotknij plusa i minusa obserwuj jak zachowuje się skala powinien opór rosnąć po kilka kilo co sekunde i się zwiększać do nieskończoności potem zmierz napięcia po podłączeniu zasilania, sprawdzałeś czy żarówka/diody nie są spalone lub uszkodzone? Zmierz napięcia na oprawce do żarówki lub na diodach tam chyba są diody bo widzę plastikową obudowę jest możliwość że nóżki od diód zardzewiały i diody się uszkodziły gołym okiem widać sprawdź też to.
    Ah zapomniałem że tobie się ta lampa nie wyłącza a nie nie działa sprawdź omomierzem czy włącznik nie jest uszkodzony czy nie ma urwanej izolacji gdzieś na kablach omomierz do ręki i do dzieła.