Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podłączenie zasilania anteny siatkowej a dekoder dvb-t

18 Kwi 2013 23:42 5676 3
  • Poziom 9  
    Witam. Kupiłem dekoder dvb-t i chcę go teraz podłączyć do anteny siatkowej, tyle że nie wiem czy należy podłączyć zasilacz antenowy chyba 12V który zawsze miałem z tą anteną czy sam kabel od anteny, dekoder ma też możliwość zasilania anteny ale jest to tylko 5V. Proszę o radę bo nie chcę żeby coś się spaliło.

Regulamin pkt 3.1.16.
    3.1.16. Publikowanie wpisów zawierających pytanie/zgłoszenie problemu, na które udzielono już poprawnej odpowiedzi. Przed publikacją wpisu Użytkownik zobowiązany jest do sprawdzenia za pomocą wyszukiwarki Forum, czy dany problem był już poruszany.
    [SP5ANJ]
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Jeżeli antena posiada wzmacniacz, należy podłączyć zasilacz 12V poprzez specjalny wtyk antenowy, najczęściej do wtyku antenowego jest dołączony na stałe przewód zasilacza 12V.

Jeżeli antena ma symetryzator - nie potrzeba zasilacza, wtyk antenowy zwykły +5V jest przeważnie za niskim napięciem aby pracował prawidłowo wzmacniacz antenowy, chyba, że jest to wzmacniacz antenowy z regulacją wzmocnienia poprzez napięcie zasilania.
  • Pomocny post
    R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Witam.
    peepe07 napisał:
    ... tyle że nie wiem czy należy podłączyć zasilacz antenowy chyba 12V który zawsze miałem z tą anteną czy sam kabel od anteny, dekoder ma też możliwość zasilania anteny ale jest to tylko 5V.

Pisaliśmy o takich możliwościach podłączenia zasilania do anten ze wzmacniaczami --- już ze 100 razy.

Wyszukiwarka działa poprawnie.

Regulamin pkt 3.1.17.

Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto