Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

fujitsu siemens amilo LI1818 - po około 2 minutach laptop się resetuje.

19 Kwi 2013 07:48 1944 8
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich.
    Mam problem z moim lapkiem fujtsu siemens amilo LI1818.
    podczas uruchamiania systemu po ok.2min.restartuje.
    Pokazuje problem z pamięcią.Jednak podmiana kości nic nie dała.
    Próbowałem wgrać na nowo system(vista)na innym 100% pewnym dysku i po dojściu do momentu wpisania klucza następuje restart(czasem szybciej,czasem wolniej)
    Początkowo podejrzewałem przegrzewanie się,gdyż wentylator nie startował przy rozruchu.Po zdjęciu radiatora wentylator rusza od razu,jednak po ponownym założeniu cisza.Kiedy uruchomie lapka na biosie,to chodzi non stop i się nie wyłącza, po jakimś czasie(dość długim)wentylator się kręci.Czy wina może leżeć postronie procesora?
    Proszę o rady,może ktoś miał podobny problem.
    Pozdrawiam.
  • Moderator - Komputery Serwis
    faraon009 napisał:

Pokazuje problem z pamięcią.Jednak podmiana kości nic nie dała.

Czy "nowa" kość pamięci została przeskanowana MemTest-em i masz 100% pewności iż jest dobra?.
    Użyj bootowalnego MemTest-a w celu przeskanowania pamięci.
  • Poziom 9  
    tak mam pewnosć,ze obie kości ą sprawne,wyjęte z innego laptopa fujitsu siemens xa2529 działającego.Kości z uszkodzonego laptopa teraz w nim siedzą i wszystko chodzi normalnie.
  • Spec od komputerów
    Podaj oznaczenie kodowe płyty albo obsadę układową.
  • Poziom 9  
    procesor intel pentium T2130 1.86/1M/533-SL9VZ,2GH RAMM DDR2,grafika-intel grphics Media Accelerator GMA 950 128MB.Płyta główna mPGA478,BIOS1.14C
  • Poziom 9  
    Udało się zainstalować na nowo system(vista).Stało się to podczas różnych prób odłączania wszystkiego co się dało od płyty głównej i prób jej uruchomienia .W końcu płyta odpaliła na dłużej ze wszystkim . Zainstalowałem speed fana:
    Temperatury procesora są chyba zbyt wysokie,przy 64-66*dopiero włącza się wentylator,jednak na krótko i bez wielkiego dmuchania,temperatury spadają na chwilę do ok.58-60*- procesor i 56-60- grafika,stabilizują się odpowiednio przy 62-66* i 62-64*.
    Najwyższa temperatura procesora to 74*przy średnim obciążeniu ,bez obciążenia to 60-66*
    No i najważniejsze:laptop najdłużej chodził 2godz.(przeglądanie internetu) po czym się restartuje.Nadmieniam,że pasta została wymieniona,jednak temperatury w szczególności procesora budzą moje obawy.Nie wiem jakie powinny być w tym laptopie,w innych(hp dv 9000,fujitsu xa 2529)temp.procesora to max.48*,ale to chyba nie da się tak łatwo porównywać.Zainteresowanych proszę o merytoryczne wsparcie
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Podstawiłem inny zasilacz od Fujitsu xa 2529 o większej mocy, bez zmiany. W tej chwili od ostatniego wyłączenia po 2godzinach pracy laptop uruchamia się do momentu pokazania się logo systemu i restartuje. W biosie chodzi non stop bez wyłączeń. Tak sobie myślę,że gdyby się przegrzewał, to wyłączałby się pracując w biosie. Poza tym chyba wyłączałby się całkowicie a tu restart. Nie mam pomysłu na to. Może procesor do wymiany albo wentylator, albo jedno i drugie?.
    .
  • Poziom 9  
    Piszę ponownie,gdyż w pewnym stopniu problem został rozwiązany. Otóż przyczyną samoistnego wyłączania się laptopa jest nagrywarka DVD.Po jej odłączeniu wszystko śmiga aż miło.Pozostaje pytanie co jest uszkodzone(napęd,przejściówka czy płyta główna?).
    Pozdrawiam i mam nadzieję,że może kiedyś pomoże to rozwiązać podobny problem.