Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Yaris 1.0, 2000 rok. - Nie pokazuje średniego zużycia paliwa.

19 Apr 2013 08:53 4290 6
  • Level 35  
    Witam.
    Może mi ktoś wyjaśnić jak działa ta funkcja? Mianowicie chodzi mi o to skąd brany jest sygnał prędkości, ponieważ na liczniku prędkość pokazywana jest prawidłowo, natomiast ECU nie widzi prędkości auta i na wyświetlaczu komputera pokładowego pokazują się bzdury. W ECU pojawia się błąd P500. Może ma ktoś rozpiskę pinów licznika żebym mógł posprawdzać gdzie i jakie sygnały dochodzą (lub nie).
  • Helpful post
    Level 42  
    P0500 ,to; veh. speed sensor - czujnik szybkości samochodu.
    Masz osobny dla ECu , a na zegary bierze pewnie z ABS.
  • Level 35  
    Wiem co oznacza ten błąd. Z tym, że gdzieś czytałem, że sygnał z czujnika idzie do licznika, a później do ECU. I to może się zgadzać, bo zegar prawidłowo pokazuje prędkość, natomiast ECU jej nie widzi. Chyba, że jest tak jak piszesz, dlatego zegar pokazuje, a ECU już nie widzi prędkości. Nie specjalizuję się w japończykach i stąd te pytania. Ale dzięki za pomoc. Po niedzieli klient przyprowadzi auto to będę myślał.
  • Helpful post
    Level 42  
    W/g mojej , niepełnej "domowej papugi" sygnał drogi brany jest z ABS na zegary , a następnie na wyświetlacz "byle czego" ( w tym i spalania) i przez niego na ECU silnika na pin D8 , co odpowiada pinowi 13 -temu gniazda diagnostycznego.
    Tylko to jest stara "blokówka" i nie jestem jej pewny , gdyż 13 gniazda diag. to chyba obroty silnika.