Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technics RS-CH404 - magnetofon sam, losowo wyłącza kasetę

19 Kwi 2013 11:38 1386 1
  • Poziom 9  
    Witam

Wznawiam temat, jako że próba uzyskania odpowiedzi w archiwalnym spaliła na panewce. Wymieniłem paski i wyczyściłem tarczę odblaskową autostopu. Poza tym - co ciekawe - zakupiłem taki sam model magnetofonu, który jak zapewniał mnie sprzedawca jest w pełni sprawny, a objawy ma identyczne. W odpowiedzi na moje zapytanie czy aby na pewno magnetofon jest OK zasugerował, ze być może problem nie tkwi w magnetofonie, a w jednostce centralnej. Czy to możliwe?
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Spróbuję podpowiedzieć.A co tam...W tych magnetofonach wyłączanie funkcji następuje zwykle z dwóch przyczyn. Pierwsza: Brudne i zaśniedziałe styki płytki kontroli mechanizmu. Podczas pracy następują drgania i zmiany rezystancji styków, co procesor może zrozumieć jako brak kasety i wyłączyć bieg taśmy.
    Druga: /Bardziej prawdopodobna./ Proszę sprawdzić oscyloskopowo poziom sygnału prostokątnego na wyjściu fotoczujników talerzykowych.Odstępstwo w dół o 25%,czyli spadek napięcia spowodowany starzeniem się elementów fotooptycznych powoduje, że procesor wyłączy bieg taśmy. /Tak ,jakby zadziałał auto-stop./ Powodzenia.