Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny pasywne + aktywne odsłuchy - jak podłączyć, jaki mikser

19 Kwi 2013 12:35 5607 7
  • Poziom 1  
    Jako że to mój pierwszy post na tym forum, witam wszystkich bywalców.

I od razu do sedna.

Mam pasywny zestaw nagłośnienia na imprezy weselne, którego używam jako dj/wodzirej (Kolumny Cerwin Vega Int 152 + końcówka QSC GX3).

Chcę dokupić do tego drugą parę aktywnych kolumn (wstępnie wybór padł na Behringer 215D) + do tego myślę o jakimś niedrogim mikserze Behringer XENYX (żeby nie biegać do aktywnych, jak trzeba będzie zmienić np. poziom głośności).

I tu pytanie - jaki mikser powinienem zakupić żeby spiąć to razem, jakich wejść/wyjść użyć żeby nic nie uszkodzić i uzyskać najlepszy możliwy efekt jeśli chodzi o jakość dźwięku.

Nie wiem czy to istotne, ale mogą się zdarzyć sytuacje, że te kolumny aktywne będą pracowały daleko od stołu DJskiego (nawet 30-50 m), z racji tego, że będą służyć do nagłaśniania oddzielonych sal jadalnych, ogrodu itp, więc tu kolejne pytanie, w jakie kable powinienem się wyposażyć do tych kolumn aktywnych.

Będę wdzięczny za podpowiedzi.
  • Poziom 22  
    Do firmy behringer mam bardzo wielkie uprzedzenie także w tej sprawie się nie wypowiem. Do kolumn aktywnych najlepiej sygnał poprowadzić przewodem symetrycznym (zwykłym przewodem mikrofonowym), tak więc mikser też wypadałoby mieć z wyjściem symetrycznym sumy.
  • Poziom 16  
    wojtas_177 napisał:
    Do firmy behringer mam bardzo wielkie uprzedzenie także w tej sprawie się nie wypowiem. Do kolumn aktywnych najlepiej sygnał poprowadzić przewodem symetrycznym (zwykłym przewodem mikrofonowym), tak więc mikser też wypadałoby mieć z wyjściem symetrycznym sumy.

Mixer z ''aux''
  • Moderator Akustyka
    Drugi mikserek tylko do regulacji głośności kolumn możesz sobie darować. Zwłaszcza że te najtańsze często nie mają wyjść symetrycznych. Dobór głównego miksera ma mniejsze znaczenie niż dobór kolumn głośnikowych. Te behringery to raczej niska półka.

Z głównego miksera możesz użyć wyjść z aux, lub podgrup. Kable przy tak dużej odległości (30-50m) tylko i zawsze symetryczne.
  • Poziom 10  
    Ja mam mixer img stage line mmx-1202 i mam go od dawna i nic się z nim nie dzieje nic nie trzeszczy nic nie charczy wszystko gra.
    A co do podpięcia kolumn aktywnych to myśle że pod wyjscie aux send lub ustawić to tak
    żeby jednocześnie ściszać kolumny pasywne i aktywne i podłączyć kablami mikrofonowymi.
  • Poziom 22  
    Tak, tylko zauważcie, że w większości małych mikserów aux send jest zrealizowany na jacku mono, a więc niesymetrycznie. Chyba że autor chce jeszcze inwestować w coś, co przekształci mu sygnał na symetryczny, np. w di-box'y :D
  • Poziom 43  
    DJpatr554 napisał:
    Akurat w ten mixer ma wyjścia aux stereo

Mało prawdopodobne.
    Jeśli chodzi Ci o ten cytat z podanego przez Ciebie linku: " dla wysyłki i powrotu stereo ", to wysyłka jest zrealizowana poprzez wyjście niesymetryczne jack a powrót zrealizowany na dwóch (L, R - czyli stereo) niesymetrycznych gniazdach jack.
    Widać, nie czytałeś instrukcji obsługi.
    Cytat z instrukcji obsługi: http://www.imgstageline.nu/manualer/MMX1202.pdf ze strony 31, punkt 4: "Wejścia AUX RETURN 1 oraz 2 (duży jack
    6,3 mm, niezbal.)" oraz punkt 6: "Wyjścia AUX SEND (duży jack 6,3 mm, niezbal.)"
    Więc kolega wojtas_177 miał rację pisząc:
    wojtas_177 napisał:
    Tak, tylko zauważcie, że w większości małych mikserów aux send jest zrealizowany na jacku mono, a więc niesymetrycznie

Pozdrawiam.