Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skupianie wiązki uv z diody

19 Kwi 2013 13:45 1524 3
  • Poziom 12  
    Witam serdecznie,
    noszę się z zamiarem budowy pewnego urządzenia którego szczegółów na razie wolałbym nie zdradzać. Potrzebuję jednak pomocy od kogoś doświadczonego w temacie na temat skupiania wiązki światła.
    Poszukuję informacji na temat technik skupiania wiązki światła np. z diody led tzn. gdzie można zakupić soczewki, obudowy i jakiej wielkości plamkę światła można otrzymać oraz jakie są ograniczenia.
    Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Pozdrawiam
  • Poziom 28  
    Cześć.To nie lepiej użyć diody laserowej zamiast kombinować ze skupieniem diody LED.
  • Poziom 12  
    Dioda laserowa jak najbardziej ale nie wiedziałem o istnieniu lasera uv. Mogę prosić o jakiś namiar?

Dodano po 5 [godziny] 25 [minuty]:

Ok znalazłem filmy pokazujące jak ludzie wykorzystują moduły laserowe z nagrywarek BluRay. Gdzie mógłbym teraz znaleźć info na temat wielkości plamki z takiego modułu?
  • Poziom 17  
    sznajder_wroc napisał:
    Dioda laserowa jak najbardziej ale nie wiedziałem o istnieniu lasera uv. Mogę prosić o jakiś namiar?

Dodano po 5 [godziny] 25 [minuty]:

Ok znalazłem filmy pokazujące jak ludzie wykorzystują moduły laserowe z nagrywarek BluRay. Gdzie mógłbym teraz znaleźć info na temat wielkości plamki z takiego modułu?

Wielkość plamki zależna jest od układu optycznego.