Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 37LH3000 - Brak dźwięku w TV przy podłaczeniu go do PC kablem HDMI/DVI

Kamyki20 19 Kwi 2013 14:47 9855 30
  • #1 19 Kwi 2013 14:47
    Kamyki20
    Poziom 10  

Podłączyłem komputer pod tv LCD LG 37LH3000, kablem HDMI (przejściówka DVI->HDMI w pc). Tym kablem przechodzi jedynie obraz. Postępując dalej (posługując się instrukcją obsługi), aby przekazać dźwięk muszę połączyć PC z TV kabelkiem mJack-mJack. Gniazdo audio out w PC i audio in w TV. Zrobiłem tak i dźwięku nie ma.
    I teraz zagadka?? Dźwięk jednaj przechodzi do TV poprzez kabel mJack, ale tylko wtedy jak nie mam wybranego źródła. Jak wybiorę na pilocie od TV źródło HDMI 1/DVI dźwięk się urywa. Wygląda to tak, że jak odłączę od TV kabel HDMI/DVI to dźwięk się pojawia???
    Znalazłem info w internecie, że dźwięk jest blokowany przez TV bo kabel HDMI/DVI jednak przesyła dźwięk tylko, że nie mam podpiętej karty graficznej do dźwięku na płycie głównej??? Czy jest możliwe przesłanie dźwięku tym kablem???
    Naczytałem się, że nie można a panowie z salonów TV też tak twierdzą.

Jeśli jednak się mylą to gdzie mam podpiąć ten kabelek na płycie głównej??
    Na karcie graficznej jest tylko jedno wejście (mam zaznaczone na zdjęciach). Ale czy tam mam podpiąć to też nie wiem.
    Moja płyta główna to Asus A8N-Sli deluxe, karta graficzna GF 9800GT 512mb, karta dźwiękowa zintegrowana.
    Przesyłam zdjęcia i instrukcję płyty głównej.

LG 37LH3000 - Brak dźwięku w TV przy podłaczeniu go do PC kablem HDMI/DVI LG 37LH3000 - Brak dźwięku w TV przy podłaczeniu go do PC kablem HDMI/DVI LG 37LH3000 - Brak dźwięku w TV przy podłaczeniu go do PC kablem HDMI/DVI LG 37LH3000 - Brak dźwięku w TV przy podłaczeniu go do PC kablem HDMI/DVI LG 37LH3000 - Brak dźwięku w TV przy podłaczeniu go do PC kablem HDMI/DVI LG 37LH3000 - Brak dźwięku w TV przy podłaczeniu go do PC kablem HDMI/DVI LG 37LH3000 - Brak dźwięku w TV przy podłaczeniu go do PC kablem HDMI/DVI

0 29
  • #2 19 Kwi 2013 15:39
    anmedia
    Poziom 39  

Kto jest producentem karty graficznej?

0
  • #3 19 Kwi 2013 16:29
    Kamyki20
    Poziom 10  

Oglądałem tą kartę z każdej strony i nie mogę znaleźć producenta ale prawdopodobnie to będzie Palit.
    Nie mama pudełka a kupiłem ją w 2008 r. Na vakturze też nie ma informacji o producencie.
    A czy to jest ważne????

LG 37LH3000 - Brak dźwięku w TV przy podłaczeniu go do PC kablem HDMI/DVI LG 37LH3000 - Brak dźwięku w TV przy podłaczeniu go do PC kablem HDMI/DVI

0
  • #4 19 Kwi 2013 16:42
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Kamyki20 napisał:
    Jeśli jednak się mylą to gdzie mam podpiąć ten kabelek na płycie głównej??
    Na karcie graficznej jest tylko jedno wejście (mam zaznaczone na zdjęciach).

Kamyki20 napisał:
    Ale czy tam mam podpiąć to też nie wiem

Jeśli nie używasz innej karty dźwiękowej/muzycznej niż ta zintegrowana na płycie głównej, to dokładnie w to miejsce podłączasz jeden kabelek z tego pokazanego zdjęcia na płycie głównej z tym oznaczeniem (niebieskie kółeczko) na karcie graficznej, łączysz to specjalnym kabelkiem audio-audio (można je kupić za parę złoty).

0
  • #5 19 Kwi 2013 17:40
    Kamyki20
    Poziom 10  

Tylko nie wiem gdzie mam podpiąć kabelek w płycie głównej ??? No i czy to rozwiąże problem bo jak pisałem wyżej niektórzy twierdzą, że przewodem HDMI/DVI i tak nie prześlę dźwięku.

Czy to o taki przewód chodzi??

Swojego przewodu nie mogę znaleźć lub nie dostałem bo kartę wkładali mi w sklepie. No i gdzie mogę taki dostać bo w sklepach z komputerami nie mają a sprzedawczynie tylko robią wielkie oczy co Ja od nich chcę :D
    Czy mam improwizować i zbudować sobie taki przewodzik.

0
  • #6 19 Kwi 2013 18:06
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Kamyki20 napisał:
    Tylko nie wiem gdzie mam podpiąć kabelek w płycie głównej ???

Tam gdzie masz na ostatnim zdjęciu widok płyty głównej z napisem AUX.
    Kamyki20 napisał:
    No i czy to rozwiąże problem bo jak pisałem wyżej niektórzy twierdzą, że przewodem HDMI/DVI i tak nie prześlę dźwięku.

Jeśli idzie o samą zasadę działania/przesyłania sygnału takim kablem to mają rację, ale jak podłączysz kartę graficzną z płytą główną, to dźwięk powinien być (ja tak mam i tak samo podłączone i u mnie to działa).
    Kamyki20 napisał:
    No i gdzie mogę taki dostać bo w sklepach z komputerami nie mają a sprzedawczynie tylko robią wielkie oczy co Ja od nich chcę

Pytaj o kabel audio do CD ROMu (stary system 95 i 98 takiego potrzebował jeśli się chciało słuchać muzyki z płyty CD w komputerze)
    Kamyki20 napisał:
    Czy mam improwizować i zbudować sobie taki przewodzik.

Kup gotowy, na alle..o można takie dostać.
    Tak taki kabel wygląda:
    https://obrazki.elektroda.pl/7776422000_1366387464.jpg

0
  • #7 19 Kwi 2013 18:17
    Polon_us
    Poziom 41  

Zobacz ten temat, może się przydać. Na samym końcu znajdziesz adres miejsca, gdzie kupić ten kabelek.

Powodzenia :)

0
  • #8 19 Kwi 2013 21:52
    Kamyki20
    Poziom 10  

Dzięki za namiary na ten przewodzik. Jak go już będę miał to podłączę i dam znać jak wyszło.
    Czy możecie na moim zdjęciu płyty głównej (ostatnie zdjęcie z pierwszego postu powyżej) zaznaczyć pod które piny mam podłączyć ten kabelek - bo na zdjęciu pod AUX są cztery piny a kabelek ma dwa.

Tu mam zdjęcie tego złącza w powiększeniu:

Dzięki za odpowiedź.

Dodano po 11 [minuty]:

I jeszcze jedno. Mogłem dopisać to w powyższej odpowiedzi:
    Czym różnią się te przewody?? Bo wygląd mają zasadniczo inny.

Kocurek 1917 przesłał namiar na przewód:

a Polon_US na przewód:

0
  • Pomocny post
    #9 19 Kwi 2013 22:19
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

KOCUREK1970 napisał:
    Tam gdzie masz na ostatnim zdjęciu widok płyty głównej z napisem AUX

Może poczytaj o S/PDIF, tematy na forum zanim kogoś wprowadzisz w błąd...

AUX to jest wejście analogowe stereo.

Kamyki20
    Niestety na tej płycie nie ma wewn. złącza SPDIF_OUT - jest miejsce na wlutowanie złącza 3-pin tuż obok kodeka Realtek ALC850 - daj dobrą fotkę makro tego miejsca.

Można by było z tym powalczyć jednak trzeba lutować... - dopiero wtedy powyższy kabelek - bez przeróbek - Ci się przyda.

Jak nie czujesz się na siłach podłącz się do wyjścia Coaxial S/PDIF (z jednej strony wtyk RCA a z drugiej taki aby pasował do gniazdka na GF 9800 GT) - nie ma gwarancji, że to zadziała - tam jest niższy poziom sygnału.

0
  • #10 19 Kwi 2013 22:55
    Kamyki20
    Poziom 10  

Do WojtasJD:
    Jesteś w 100% pewny, że nie mam gdzie się podpiąć na mojej płycie???
    Ona ma już kilka lat ale chyba do staroci jeszcze chyba nie należy???

Czyli rozumiem, że nie mam szans uzyskać dźwięku z mojego PC?? Radzisz podłączyć się przewodem Coaxial S/PDIF. Kupiłem już przewód mJAck-mJack i nic to nie dało więc podejrzewam, że z Twoim przewodem będzie podobnie. Gdybym miał taki przewód to bym spróbował, jednak nie chcę wydawać kolejnej kasy na przewód żeby posłuchać ciszy (TV też mi pewnie odetnie to źródło sygnału dźwiękowego).

Czyli pozostaje wymiana karty graficznej bez wyjść DVI ????? No bo z tym lutowaniem to sobie raczej nie dam rady. Jeszcze dobiję płytę główną i będę miał problem rozwiązany.

Zdjęcie na pewno zrobię i prześlę, muszę tylko wyłączyć komputer i go trochę rozebrać.

Dodano po 4 [minuty]:

Może tylko ktoś wytłumaczy dlaczego nie działa połączenie w TV mJackiem złącze Audio in (zdjęcie 4) ????

0
  • #11 19 Kwi 2013 23:05
    anmedia
    Poziom 39  

WojtasJD napisał:
    Niestety na tej płycie nie ma wewn. złącza SPDIF_OUT - jest miejsce na wlutowanie złącza 3-pin tuż obok kodeka

To moze a nie musi zadzialac. Kwestia czy nie brakuje "elektroniki" na plycie glownej aby zadzialalo.

Jak na moje oko, to najwiekszym niewypalem tutaj jest TV hamujacy calosc. Najlepszym rozwiazaniem z calej tej "konfiguracji" byloby podpiecie komputer -> TV (video) tak jak jest, a audio wyprowadzic na zewnetrzne kino domowe.

Tak czytajac raz jeszcze calosc, moze wystarczyloby najpierw sprobowac skonfigurowac karte graficzna. Najnowsze sterowniki posiadaja odpowiednie ustawienia a pozniej najlezaloby dodatkowo w ustawieniach karty dzwiekowej przelaczyc na wyjscie cyfrowe w karcie graficznej.

Zrob skany z ustawien karty graficznej powinny byc takie:

i dodatkowo w ustawieniach audio powinno byc zaznaczone wyjscie HDMI (nie spdif) jako domyslne przy takowym podlaczeniu. Wowczas w gosnikach od komputera nie bedzie dzwieku.

Dodano po 56 [sekundy]:

Kamyki20 napisał:
    Może tylko ktoś wytłumaczy dlaczego nie działa połączenie w TV mJackiem złącze Audio in (zdjęcie 4) ????

HDMI jest polaczeniem cyfrowym, Jack masz polaczenie audio analogowe.

0
  • #12 20 Kwi 2013 15:11
    Kamyki20
    Poziom 10  

Dziś jestem na służbie i nie zrobię tych skanów i zdjęć.
    Mam jednak inne pytania:

1.Kol. anmedia poradził zaznaczyć w ustawieniach audio wyjście HDMI (nie spdif) jako domyślne przy podłączeniu- po zdjęciu widzę, że ma system Windows 7- Ja mam Windowsa XP SP3 i nie wiem gdzie szukać takich ustawień????

2.Przy TV jest wyjście OPTICAL DIGITAL Audio out - rozumiem, że to wyjście i nie mogę się podłączyć przewodem optycznym z PC ?????

3.Koledzy radzą mi także zamiast przewodu HDMI/DVI użycie przewodu RGB do wejścia w TV RGB IN (PC) ???

Co Wy na to??
    Jutro to przetestuję i sprawdzę.

Dodano po 1 [minuty]:

I dodatkowo po co w instrukcji z TV podają połączenie takie jak zastosowałem w pierwszym poście skoro nie działa ?????

0
  • #13 20 Kwi 2013 16:34
    anmedia
    Poziom 39  

ad1. Tak to windows 7, w sumie nie podales wczesniej zadnych informacji. Jesli masz zainstalowane porawnie oprogramowanie do karty muzycznej to w ustawieniach tej karty (realtek) jest rowniez wybor ktorym torem ma wychodzic sygnal audio.
    ad.2. Dobrze rozumiesz to wyprowadzenie np do kina domowego lub innego urzadzenia.
    ad.3. Mysle ze to to rozwiaze problem zanikania dzwieku.

Kamyki20 napisał:
    podają połączenie takie jak zastosowałem w pierwszym poście skoro nie działa ?????

Bo to LG ;)
    Poszukaj w ustawieniach TV , w ktorym z wejsc jest mozliwosc wyboru sygnalu audio z innego kanalu (tak jak masz to podlaczone w tej chwili musi byc opcja wyboru innego wejscia audio)

0
  • #14 21 Kwi 2013 22:32
    Kamyki20
    Poziom 10  

Załączam zdjęcia tego fragmentu płyty głównej- mam nadzieję, że to o ten fragment chodziło.
    LG 37LH3000 - Brak dźwięku w TV przy podłaczeniu go do PC kablem HDMI/DVI LG 37LH3000 - Brak dźwięku w TV przy podłaczeniu go do PC kablem HDMI/DVI

A to zrzuty z ustawień karty graficznej i dźwiękowej (Realteka): w panelu nvidii nie mam ustawień audio ???

Tu daję zrzuty z instrukcji TV jak powinny być podłączone urządzenia:

Mam ponadto dodatkowe pytanie- rozumiem, że jeśli na płycie głównej nie ma wyjścia (spdif out) to nie połączę zintegrowanego dźwięku z kartą graficzną.
    Czy można to ominąć w ten sposób, że podłączyłbym przerobionym kabelkiem wyjście zewnętrzne w PC (spdif out) z kartą graficzną ????
    Daję zdjęcie tych wyjść: zaznaczyłem na czerwono prostokątem.

I na koniec tak jak obiecałem przeniosłem komputer pod TV i podłączyłem w sposób: z karty graficznej przejściówką DVI-RGB, potem przewodem RGB do wejścia w TV RGB IN (PC). Przewodu mJack-mJack nie ruszałem i był podłączony jak w instrukcji. Dźwięk był razem z obrazem i wszystko działa tak jak bym chciał z przewodem HDMI/DVI.

Jeśli nie będę mógł zrobić nic innego pozostaje mi zakupić 8m przewód RGB i zapomnieć o temacie. Jakość będzie pewnie trochę gorsza chyba, że się mylę.
    Tylko dlaczego ten sposób podłączenia działa a ten co bym chciał zastosować nie??????

Czekam na opinie i komentarze.

0
  • #15 21 Kwi 2013 23:05
    anmedia
    Poziom 39  

1. Nie chodzilo o to koledze WojtasJD. Chodzilo o ten fragment:
    2. Z tego co pokazales o sterownikach z karty graficznej mozna wywnioskowac dwie opcje.
    a. stare sterowniki. Opcja audio dostepna jest od nie dawna.
    b. karta nie obsluguje audio. Ale w tym przypadku gdyby byly najnowsze sterowniki taka opcja pokazalby sie ale nie bylaby dostepna.
    Karta realteka calkowicie niezalezna, obsluguje wylacznie chipset z plyty glownej. Czyli tutaj nic nie zdzialasz (dzwiek z karty)

Kamyki20 napisał:
    Mam ponadto dodatkowe pytanie- rozumiem, że jeśli na płycie głównej nie ma wyjścia (spdif out) to nie połączę zintegrowanego dźwięku z kartą graficzną.

Na plycie glownej masz spdif i to w dodatku dwa typy optyczny i coaxialny.
    Kamyki20 napisał:
    Czy można to ominąć w ten sposób, że podłączyłbym przerobionym kabelkiem wyjście zewnętrzne w PC (spdif out) z kartą graficzną ????

:) a jaki bylby sens tego polaczenia no i jak bys chcial przerobic ten kabelek?

Kamyki20 napisał:
    Tylko dlaczego ten sposób podłączenia działa a ten co bym chciał zastosować nie??????

Pozostaje znalezc przelacznik wejsc lub .... moze okazac sie ze gniazdo HDMI jest uszkodzone. Troche nie rozumiem tej konfiguracji HDMI jest polaczeniem cyfrowem wlaczajac w to i audio ktore jest przekazywane. Natomiast gniazdo audio IN jest wejsciem analogowym. I jedynie droga dedukcji mozna dojsc do wniosku ze polaczenie poprzez HDMI jest prowadzone oddzielnym torem a audio wprowadzane bezposrednio do wzmacniacza.

Jaka wersje kabla HDMI masz? Wersja 1.1 nie obslugiwala audio.

0
  • #16 22 Kwi 2013 11:09
    Kamyki20
    Poziom 10  

Z tym kabelkiem który chciałem przerobić to pomyślałem sobie- po co lutować te piny co kolega WojtasJD radził żeby podpiąć się do karty graficznej kiedy mógłbym użyć wyjścia zewnętrznego spdif out i podpiąć się tak samo. Oczywiście to tylko pomysł i nie wiem czy to dałoby taki sam efekt ????

Po czym poznać jaką wersję kabla HDMI mam- bo w internecie jest dużo na ten temat ale nigdzie nie znalazłem jak je rozróżnić????
    Na moim jest napisane (SPACE SHUTTLE-D Standart HDMI Cable).

Zainstalowałem też najnowsze sterowniki do nvidii i dalej nie mam widocznych ustawień audio??

Czy gdybym połączył PC z TV jednym z wyjść spdif (optycznym lub coaxialnym) to nie będzie tego samego efektu i TV nie odetnie dźwięku ????

0
  • Pomocny post
    #17 22 Kwi 2013 11:31
    Sl4V4
    Poziom 17  

Jeżeli po podłączeniu HDMI + mJack-mJack nie ma dźwięku na HDMI(PC), a po odłączeniu HDMI dźwięk na wejściu HDMI(PC) jest, to karta dźwiękowa wysyła przez HDMI informacje o dźwięku (puste) więc TV blokuje wejście audio in PC. Najnowsze sterowniki do karty graficznej i wyłącz opcje dźwiękowe. Powinno być OK.

0
  • #18 22 Kwi 2013 12:09
    Kamyki20
    Poziom 10  

Do kolegi Sl4V4: masz rację i to też podejrzewam tylko jak te puste informacje dźwiękowe z karty graficznej zapełnić????
    Dlatego chciałem połączyć kartę graficzną z dźwiękiem na płycie głównej- tyle że nie mogę co opisał kolega WojtasJD.

To zrzut na ekran sterowania karty nvidii z najnowszymi sterownikami- nie mam tam ustawień audio ?????

No i gdzie wyłączyć te opcje dźwiękowe??

0
  • #19 22 Kwi 2013 12:33
    Sl4V4
    Poziom 17  

Nie mam nvidii, więc nie wiem jak ją skonfigurować poprawnie. Może być tak, że nie ma takiej możliwości. A może w biosie jest opcja wybrania?
    To już pytanie do ludzi z działu PC ;)

0
  • #20 22 Kwi 2013 12:47
    anmedia
    Poziom 39  

Kamyki20 ta karta nie wysyla audio. Inaczej byloby w opcjach menú zaznaczone patrz post nr 11. Moja karta ma audio ale zaden z odbiornikow nie ma glosnikow (monitor 1 i monitor2) Dopiero podpinajac pod urzadzenie posiadajace glosniki opcja sie aktywuje, ale jest widoczna.

Pytalem czesniej jaki masz typ kabla?

0
  • #21 22 Kwi 2013 14:46
    Kamyki20
    Poziom 10  

Do kolegi anmedia - Jakie znaczenie ma typ kabla jeśli i tak karta graficzna nie wysyła dźwięku ???? Jesteś na 100% pewny, że ta karta nie wysyła dźwięku???
    Ponadto pisałem wyżej, że cytuję "Po czym poznać jaką wersję kabla HDMI mam- bo w internecie jest dużo na ten temat ale nigdzie nie znalazłem jak je rozróżnić????
    Na moim jest napisane (SPACE SHUTTLE-D Standard HDMI Cable)"

Czy jeśli miałbym wyjście wewnętrzne w płycie głównej SPDIF out i połączył je z tym gniazdem na karcie graficznej to by pomogło ?????

0
  • #22 22 Kwi 2013 16:11
    anmedia
    Poziom 39  

Kamyki20 napisał:
    Jakie znaczenie ma typ kabla jeśli i tak karta graficzna nie wysyła dźwięku ????

Ma duze znaczenie owszem przy wysylaniu audio juz mniejsze (a mnie sie pomylilo z kanalem zwrotnym ktory dostepny jest przy wersji 1.4)
    Kamyki20 napisał:
    Jesteś na 100% pewny, że ta karta nie wysyła dźwięku???

Nie jestem (nie mam tej karty) ale z tego co czytalem w sieci nikt do tej karty nie poruszal tematu audio. Gdyby ta karta miala wyjscie HDMI prawdopodobienstwo byloby duzo wieksze.
    Kamyki20 napisał:
    Po czym poznać jaką wersję kabla HDMI mam

Niestety jedyna informacja jaka miales to przy zakupie kabla byla ona na pudelku.
    Kamyki20 napisał:
    Na moim jest napisane (SPACE SHUTTLE-D Standard HDMI Cable)"

jedyne co udalo mi sie znalezc w sieci to wersja 1,3
    Kamyki20 napisał:
    Czy jeśli miałbym wyjście wewnętrzne w płycie głównej SPDIF out i połączył je z tym gniazdem na karcie graficznej to by pomogło

Trudno powiedziec, przy takich kombinacjach mozesz cos uszkodzic. Moze poszukaj kogos kto ma plyte glowna z takim wyjsciem, latwiej sprawdzic.

Ponizej skan gdzie widac opcje ustawien audio dla karty. U ciebie tej opcji nie ma wogole a wersja sterownika ta sama.

I jeszcze jedno, zwroc uwage na skan ponizej. To sa wszystkie mozliwosci ustawien audio w komputerze z wyjsciami cyfrowymi. Zauwaz ze nie tylko karta graficzna ma taka opcje, ale rowniez w systemie masz do wyboru SPDIF i wysjcie cyfrowe (hdmi, DVI) i w ustawieniach karty realteka zauwaz ze sa 2 opcje SPDIF i wyjscie cyfrowe.

Dodano po 56 [minuty]:

Kamyki20 napisał:
    Czy jeśli miałbym wyjście wewnętrzne w płycie głównej SPDIF out i połączył je z tym gniazdem na karcie graficznej to by pomogło ?????

Doczytalem w sieci. Co prawda temat dotyczyl kart z procesorem 8800 ale rozwiazanie to samo. Otoz te karty nie posiadaja wlasnego procesora dzwieku, dlatego po podpieciu za pomoca kabelka z postu nr5 do plyty glownej istnieje mozliwosci przeslania dzwieku DVI-HDMI. Po takim polaczeniu nalezy (jesli nie pokaze sie opcja dodatkowa w panelu) ponownie przeinstalowac sterowniki (grafika i ewentualnie dzwiek).
    Natomiast w tym temacie jest zaprzeczenie jakoby nie bylo takiej mozliwosci poprzez zlacze DVI.

0
  • #23 24 Kwi 2013 15:24
    Kamyki20
    Poziom 10  

DŹWIĘK SIĘ POJAWIŁ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Do kolegi Anmedia: zaryzykowałem i zrobiłem to co podejrzewałem, czyli przerobiłem kilka różnych kabelków bo swojego oryginalnego od karty graficznej nie miałem (tego z postu 5).
    Niestety z uwagi na fakt, że na mojej płycie głównej nie ma wewnętrznego wyjścia spdif out a są tylko puste miejsca na ewentualne piny do wlutowania- zdjęcie.
    Więc połączyłem to wyjście karty graficznej z wyjściem zewnętrznym spdif out (coaxial) na zewnątrz PC zaimprowizowanym przewodzikiem.
    Proszę się nie śmiać z mojej twórczej inicjacji- użyłem dostępnych mi na tą chwilę kabelków i wtyczek. Najważniejsze, że karta graficzna wysyła dźwięk poprzez HDMI/DVI (czyli kłóci się to z ogólną dyskusją na temat tego czy złącze DVI może wysyłać dźwięk) jednak są wyjątki. Wysyłam zdjęcia połączenia i tego śmiesznego kabelka.
    LG 37LH3000 - Brak dźwięku w TV przy podłaczeniu go do PC kablem HDMI/DVI LG 37LH3000 - Brak dźwięku w TV przy podłaczeniu go do PC kablem HDMI/DVI LG 37LH3000 - Brak dźwięku w TV przy podłaczeniu go do PC kablem HDMI/DVI LG 37LH3000 - Brak dźwięku w TV przy podłaczeniu go do PC kablem HDMI/DVI LG 37LH3000 - Brak dźwięku w TV przy podłaczeniu go do PC kablem HDMI/DVI

W panelu sterowania nvidii dalej nie widać opcji audio- chyba, że trzeba przeinstalować sterowniki czego jeszcze nie zrobiłem.

Teraz muszę gdzieś dostać taki przewodzik bo kupić chyba mi się nie uda???
    Chyba, że ktoś wie gdzie można taki przewodzik dostać.

0
  • Pomocny post
    #24 24 Kwi 2013 15:36
    anmedia
    Poziom 39  

Kamyki20 napisał:
    Niestety z uwagi na fakt, że na mojej płycie głównej nie ma wewnętrznego wyjścia spdif out a są tylko puste miejsca na ewentualne piny do wlutowania- zdjęcie.

Wlasnie o tym WojtasJD Ci pisal wczesniej aby wlutowac w to miejsce kabelki ;)
    Kamyki20 napisał:
    że karta graficzna wysyła dźwięk poprzez HDMI/DVI (czyli kłóci się to z ogólną dyskusją na temat tego czy złącze DVI może wysyłać dźwięk) jednak są wyjątki

Tak, o tym wiele osob písalo w sieci, wyjatkiem jest ze producent karty!!! uwzglednil taka opcje. Czy mozesz zrobic zdjecie wtyczki DVI ktora wpinasz w karte graficzna? W tym temacie sa rowniez sprzeczne informacje, chcialbym sie upewnic.

Co do kabelka prowizorycznego - tam gdzie masz podlaczony czerwony kabelek wloz wtyczke lub pojedyncze wtyczki. Zobacz jaki masz dostep do gniazda od strony plyty, moglbys wlutowac kabelek na stale.

Kamyki20 napisał:
    chyba, że trzeba przeinstalować sterowniki czego jeszcze nie zrobiłem.

Tak pisalem o tym wczesniej. jednak w tym przypadku, karta jest tylko posrednikiem pomiedzy wyjsciem coaxialnym a telewizorem. Wiec nie koniecznie musi sie pokazac opcja "audio" w sterownikach. Regulacje audio przeprowadzasz na ustawieniach systemowych.

Kamyki20 napisał:
    Teraz muszę gdzieś dostać taki przewodzik bo kupić chyba mi się nie uda???

Szybciej zrobisz.

0
  • #25 24 Kwi 2013 18:03
    Kamyki20
    Poziom 10  

Ten przewodzik sobie zrobię sam.
    przesyłam zdjęcia tej wtyczki.
    LG 37LH3000 - Brak dźwięku w TV przy podłaczeniu go do PC kablem HDMI/DVI LG 37LH3000 - Brak dźwięku w TV przy podłaczeniu go do PC kablem HDMI/DVI LG 37LH3000 - Brak dźwięku w TV przy podłaczeniu go do PC kablem HDMI/DVI

Dzięki za pomocne wpisy i komentarze.

0
  • #26 25 Kwi 2013 17:14
    Kamyki20
    Poziom 10  

Kabelek zrobiony i wszystko działa.
    Dziękuję wszystkim za pomocne rady.

0
  • #27 26 Kwi 2013 10:19
    WojtasJD

Kamyki20 napisał:
    zrobiłem to co podejrzewałem

Reasumując - doszedłeś do tego o czym było w poście #9 :D
    WojtasJD napisał:
    Jak nie czujesz się na siłach podłącz się do wyjścia Coaxial S/PDIF (z jednej strony wtyk RCA a z drugiej taki aby pasował do gniazdka na GF 9800 GT) - nie ma gwarancji, że to zadziała - tam jest niższy poziom sygnału.

Jako uzupełnienie: wyższy poziom sygnału jest na wejściu nadajnika TOSlink i być może na środkowym pinie nieobecnego złącza SPDIF_OUT na PCB (miernik by się przydał).

anmedia napisał:
    w ustawieniach audio powinno byc zaznaczone wyjscie HDMI (nie spdif) jako domyslne przy takowym podlaczeniu. Wowczas w gosnikach od komputera nie bedzie dzwieku.
    Chociaż to nie ma tutaj zastosowania (inny system) to bywa, że powinno być ǝıuʇoɹʍpo jak piszesz :wink:, przykład:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2151636.html

anmedia napisał:
    Najnowsze sterowniki posiadaja odpowiednie ustawienia
    Jeśli chodzi o Skonfiguruj cyfrowe audio to opcja była już dawno.

anmedia napisał:
    Jaka wersje kabla HDMI masz? Wersja 1.1 nie obslugiwala audio.
    8-O
    HDMI 1.0 i działa, jakby nie było obsługi audio to sens istnienia tego standardu byłby wątpliwy.

Sl4V4 napisał:
    Jeżeli po podłączeniu HDMI + mJack-mJack nie ma dźwięku na HDMI(PC), a po odłączeniu HDMI dźwięk na wejściu HDMI(PC) jest, to karta dźwiękowa wysyła przez HDMI informacje o dźwięku (puste) więc TV blokuje wejście audio in PC. Najnowsze sterowniki do karty graficznej i wyłącz opcje dźwiękowe. Powinno być OK.
    Tak właśnie jest sir! Co do wyłączenia opcji dźwiękowej to niestety... - swego czasu rozwiązywano to po stronie komputera - 'modyfikując' sterownik tak aby TV czy monitor (który przełączał się na cyfrowe audio na podstawie info w sygnale) był traktowany jako urządzenie bez obsługi dźwięku.

anmedia napisał:
    z tego co czytalem w sieci nikt do tej karty nie poruszal tematu audio
    Taa, kolega Polon_us chociażby w TYM temacie podał link do:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2482086.html

anmedia napisał:
    Doczytalem w sieci. Co prawda temat dotyczyl kart z procesorem 8800 ale rozwiazanie to samo. Otoz te karty nie posiadaja wlasnego procesora dzwieku,
    Yep, jak i GTX 280...

-
    Kolejny temat do kolekcji - dla zatwardzialców teorii, że z DVI nie może być dźwięku :boss:

0
  • #28 26 Kwi 2013 10:51
    anmedia
    Poziom 39  

WojtasJD napisał:
    HDMI 1.0 i działa, jakby nie było obsługi audio to sens istnienia tego standardu byłby wątpliwy.

Przeciez sie poprawilem w poscie nr22 ze pomylilo mi sie z kanalem zwrotnym, prawda?
    WojtasJD napisał:
    Chociaż to nie ma tutaj zastosowania (inny system) to bywa, że powinno być ǝıuʇoɹʍpo jak piszesz , przykład:

jesli chodzi o te karte to tak, przyklad byl podany dla karty z wyjsciem HDMI i w tym przypadku wygladalo to tak jak napisalem.
    WojtasJD napisał:
    Yep, jak i GTX 280...

Wiec powinienes poprawic goscia na wikipedi ...

0
  • #29 26 Kwi 2013 11:12
    WojtasJD

Tu nie ma kanału zwrotnego. Co do tej karty z wyjściem HDMI to jest akurat mało istotne - zresztą spójrz na obrazek, którym się chwalisz czyli z opcją 'Skonfiguruj cyfrowe audio' - po prawej sterownik 'narysował' dwa wyjścia DVI :wink:

BTW: co to za model GTX 280 i płyty głównej w której siedzi?

A co do wikipedii to podaj link.

0
  • #30 26 Kwi 2013 11:27
    anmedia
    Poziom 39  

WojtasJD napisał:
    Tu nie ma kanału zwrotnego

To przeciez napisalem ze byla pomylka.
    WojtasJD napisał:
    'Skonfiguruj cyfrowe audio' - po prawej sterownik 'narysował' dwa wyjścia DVI

Zgadza sie.
    WojtasJD napisał:
    Jeśli chodzi o Skonfiguruj cyfrowe audio to opcja była już dawno.

Opcja ktora widoczna jest w panelu nvidi post nr 11, pokazala sie niedawno. Tej opcji nie mialem wczesniej!
    WojtasJD napisał:
    co to za model GTX 280 i płyty głównej w której siedzi?

Zootac GTX280, plyta Asus P6T Deluxe ver1.0

0