Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moduł komfortu kierunkowskazów. Dobór przekaźnika

19 Kwi 2013 15:44 2670 4
  • Poziom 9  
    Witam,

Chciałbym dorobić sobie do auta moduł komfortu kierunkowskazów (3 mrugnięcia po krótkotrwałym naciśnięciu manetki kierunkowskazu). Na rynku jest co prawda dużo gotowych rozwiązań ale ja chciałem zrobić sobie sam taki prosty moduł.
    Chodzi o to że miałoby to działać tak jak na poniższym schemacie czyli moduł oparty jest na zaledwie dwóch przekaźnikach czasowych

No i tutaj mam problem z doborem przekaźnika. Chodzi o to aby działał on według poniższego diagramu

No i miał 2 zestyki: NO i NC

Czy wie ktoś może gdzie mogę kupić taki przekaźnik? I czy w ogóle są na rynku przekaźniki działające w taki sposób?
    Jeśli nic takiego się nie znajdzie będzie trzeba pobawić się z Atmegą ale po co komplikować sprawę skoro można to rozwiązać w tak prosty sposób :)
  • Poziom 9  
    Lisek64 całkiem fajna propozycja bo po ustawieniu czasu t2 na jakąś dużą wartość mam dokładnie to czego szukałem ale cena mnie troche odstrasza (128 zł- a musze mieć takie dwa...)
    A może masz jakąś propozycje o mniejszych rozmiarach (chodzi w końcu o montaż w samochodzie)- może być nawet wersja do druku, no i nie przerażającej cenie :)