Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Switche POE
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon - EOS 550D + mikrofon

19 Kwi 2013 18:09 2946 6
  • Poziom 7  
    Witam.
    Planuję zakupić mikrofon marki Shure SV 100 i podłączyć go do Canona 550D. Czy po dobraniu odpowiedniej przejściówki na mini-jacka mikrofon będzie bezproblemowo współpracował z aparatem podczas nagrywania filmów?
  • Switche POE
  • Poziom 13  
    Jeżeli będzie końcówka odpowiednia to powinno działać lecz najlepiej kupić odrazu mini-jacka
  • Switche POE
  • Poziom 7  
    Właśnie trochę się obawiam, bo dzisiaj podłączyłem najzwyklejszy mikrofon komputerowy i słychać było tylko szum.
  • Poziom 34  
    Mikrofon dynamiczny to średni pomysł do kamery, tobie potrzeba jakiejś pojemnościowki z własnym (bateryjnym) zasilaniem.
  • Poziom 13  
    Jeśli chcesz wykorzystać ten mikrofon do wywiadów/reportaży to wystarczy. Przejściówka 1/4-1/8 powinna być mono.
  • Poziom 9  
    Osobiście też uważam że pomysł zakupu takiego mikrofonu to kiepski pomysł, potrzeba czegoś z własnym zasilaniem które posiada większość dedykowanych do lustrzanek mikrofonów. Zakup takiego mikrofonu również eliminuje problem złącza i ewentualnych przejściówek. Zależy do czego dokładnie jest Ci potrzebny ?
  • Poziom 34  
    Ale odgrzewanie tematu. No ale.
    Na Ebayu jest masa mikrofonów pojemnościowych typu shotgun z ChRL które mieszczą się po przeliczeniu w okolicach 50zł, więc myślę że nie ma sensu bawić się w dynamiczne.

Osobiście mam tego typu mikrofon
    Canon - EOS 550D + mikrofon

za ~50zł. Ta sama konstrukcja w Polsce (jest ich masę, różnią się producentem i napisem; w rzeczywistości dotarłem do fabryki w CHRL która jest OEMem ;) ) kosztuje ~250zł; wcześniej korzystałem z takich dwóch zakupionych w polsce i bez różnicy w jakości dźwięku.
    Ten mikrofon używam do wywiadów, etc.

Do nagrywania 'tła' mam mikrofon pojemnościowy DIY zasilany z 1.5v i zrobiony ze schematu znalezionego gdzieś w internecie; razem z słynną wkładką WM-61A kosztował 10zł i bije wszystko cokolwiek miałem w rękach jeśli chodzi o czułość ;)