Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup agregatu prądotwórczego na okres budowy - jaką moc potrzeba?

19 Kwi 2013 19:32 6573 7
  • Poziom 9  
    Witam
    Może ktoś jest w stanie odpowiedzieć mi na nurtujące mnie pytanie.
    Planuję budowę ale mam problem z przyłączem budowlanym (dlugi temat), planuję kupno agregatu. Dużo się naczytałem, i im więcej czytam tym mniej wiem:) Murarze posiadaja szlifierkę kątową Makita GA9020R (niby ma łagodny rozruch) o mocy 2,2kW i pilarkę łańcuchowa o mocy 2kW. Teoretycznie jak się nie mylę prądy rozruchowe są 3 razy większe od znamionowych więc moc agregatu powinna być około 6,6kW (aczkolwiek będzie to tylko przy rozruchu). Moje pytanie jest czy jeśli udałoby mi się znaleść Peb-4 o mocy 4kW czy dałby rade to pociągnąć? Czy może ktoś ma jakąś inna propozycję powiedzmy do 2000zl?
  • Poziom 10  
    Agregat z biedronki (comparator 2KW) za 400 zł daje rade pociągnąć szlifierkę Bosch-a 2,2 Kw z ostrym startem tylko że jak tarcze zaczyna zaciskać to bezpieczniki wylatują w agregacie. Wiec według mnie peb 4kw powinien dać radę.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Myślę raczej nad jednofazowym bo chodzi mi tu głównie na okres budowy (później zawsze się przyda pod lodówkę albo maly piecyk w razie awarii), a z tego co się orientuję większość narzędzi będzie na napięcie 230V.

Doba na poprawę pisowni postów. [retrofood]
  • Poziom 12  
    Witam.

Taki agregat, PAB 4, podoła na budowie. Przeciążalność (nie stała) tych agregatów jest 100%.
    Nawet jeśli jednocześnie będzie pracowała betoniarka, duża szlifierka kątowa to jeszcze zostanie zapas. Kłopotliwe, o ile można tak powiedzieć, będzie równomierne obciążenie wszystkich faz.

Posiadam agregat PAB 2 (2kW). Ciąłem betonowy słup, właśnie taką dużą "kątówką" makity z softstartem, nie zauważyłem różnicy w pracy agregatu. W celach testu, podłączyłem jednocześnie szlifierkę bez obciążenia i odkurzacz 1200W. Silnik "zgubił" się na początku na obrotach ale ustabilizował się.

Polecam te agregaty. Pomimo archaicznej konstrukcji silnika są nie do zajechania.
  • Specjalista elektryk
    No właśnie. Coś tu autor wątku namieszał. Są (były) agregaty PAB-4, wojskowe, trójfazowe, stare ale jare, znakomite. O Peb-4 w dodatku jednofazowych nie słyszałem.
  • Poziom 9  
    Nie znam historii PAB'ów ale ostatnio na stronie Agencji Mienia Wojskowego był na liście przetargów agregat PAB-4/230 (coś w tym stylu). To mnie zmyliło.

A odnośnie tego Peb to literówkę strzeliłem.
  • Poziom 9  
    Temat zamknięty.
    Kupiłem FOGO FM5001R.