Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 5920 Brak wyświetlanego obrazu.

19 Kwi 2013 20:13 1965 15
  • Poziom 8  
    Witam serdecznie szanownych kolegów.
    W moje ręce wpadł ostatnio laptop i chciałbym go uruchomić. Problem taki, że nie wyświetla się nic na matrycy jaki i po podłączeniu telewizora pod HDMI lub VGA. Natomiast z głośników wydobywa się dźwięk świadczący o uruchomieniu się systemu.
    Zakładam, że to nie inwerter oraz uszkodzeniu nie uległa karta graficzna (zintegrowana nVIDIA> 8600GT). Wnioskuję, ponieważ w stacjonarnych komputerach, po uszkodzeniu karty graficznej system nie uruchomi się. Proszę o jakies sugestię jak mógłbym usunąć usterkę. Z góry dziękuję
  • Spec od komputerów
    Grafika do wymiany.
  • Poziom 19  
    Dokładnie, może być słyszalny dźwięk powitany systemu a grafika być uszkodzona. Na 99% grafika, ale spróbuj poświecić lampką w wyświetlacz.
  • Poziom 8  
    Heh już podświetlałem. Więc jednak wychodzi, że to grafika. Tylko teraz musze znaleźć coś takiego na wymianę (albo reballing). Gdyby ktoś miał kartę nVIDIA 8600M GT 256 MB) to proszę o informację.
  • Spec od komputerów
    delissimo napisał:
    Heh już podświetlałem. Więc jednak wychodzi, że to grafika. Tylko teraz musze znaleźć coś takiego na wymianę (albo reballing). Gdyby ktoś miał kartę nVIDIA 8600M GT 256 MB) to proszę o informację.

Kartę można naprawić.
  • Poziom 8  
    Cytat:

Kartę można naprawić.

Czy kolega pisząc "naprawić", ma na myśli ma reballing (przelutowanie na nowym sitku chipsetu)?
    Jeśli tak to w stopce kolegi zauważyłem, że Kolega ma powinien mieć pojęcie na ten temat.
    Ile na oko coś takiego by kosztowało i czy jest to w ogóle opłacalne, zdaniem Kolegi?
    Czytałem wczoraj trochę na ten temat, że te chipsety mobilne z serii nVIDIA 8xxxx
    i 7xxxx, wypuszczane miedzy 2006r a 2008 r były wadliwe i wiele modeli Lenovo, HP a nawet wielkie Apple w swych Mac Bookach, miało ten problem co ja.
  • Spec od komputerów
    delissimo napisał:
    Cytat:

Kartę można naprawić.

Czy kolega pisząc "naprawić", ma na myśli ma reballing (przelutowanie na nowym sitku chipsetu)?

Pisząc naprawić miałem na myśli wymianę układu na nowy, pozbawiony wady nie żaden rebaling to tylko półśrodek.
    Jakie jest oznaczenie chipu?
    Co do kosztu podaj oznaczenie to Ci odpowiem.
  • Poziom 8  
    ...oto zdjęcie grafiki.
    Acer Aspire 5920 Brak wyświetlanego obrazu.
  • Poziom 19  
    Na moje oko w tej karcie były już próby naprawy?. Brak klejów?.
  • Spec od komputerów
    Czy karta była naprawiana?
    Koszt podałem na PW.
  • Poziom 8  
    Witam nie mam pojęcia czy była naprawiana. Zdjęcie starałem się zrobić wyraźne ale nie mam za dobrego aparatu natomiast jeśli chodzi o kleje czy pasty to była pasta ale dokładnie ją wytarłem.
  • Spec od komputerów
    Karta ewidentnie była grzana (ślady topnika).
  • Poziom 19  
    Właśnie, a i powinny z reguły być czarne kleje w postaci kropek. Ciekawe jak wygląda sytuacja pod układem :). Właśnie, chciałbym zapytać ekspertów, jak często macie do czynienia nie z awarią/zimnymi lutami pod gpu ale właśnie pod pamięcią/pamięciami?.
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    waldinhopl napisał:
    Właśnie, chciałbym zapytać ekspertów, jak często macie do czynienia nie z awarią/zimnymi lutami pod gpu ale właśnie pod pamięcią/pamięciami?.

Zdarzają się wprawdzie nie tak często ale są.
    W moim przypadku tak raz na kilkanaście płyt.
    Zdarzają się też uszkodzenia samych kości pamięci.
  • Poziom 19  
    Dzięki za odpowiedź. Sądziłem, że zdarza się to bardzo rzadko. Można wiedzieć jak diagnozujesz taką uszkodzoną pamięć?.
  • Poziom 8  
    Dzięki za pomoc. Laptop działa po reballingu juz 2 m-c.