Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Premium 420 dci euro2 - brak mocy pod obciążeniem tryb awaryjny

janidi1 19 Apr 2013 20:20 3483 3
 • #1
  janidi1
  Level 2  
  Witam samochód pod górkę traci siłę zapala się kontrolka stop oraz żółta kontrolka z zygzakiem obroty spadają na 600 i nie reaguje na gaz - po minucie można dalej jechać (nie trzeba gasić auta), na tempomacie to samo. Po wymianie filtrów i wyczyszczeniu smoka oraz całego układu zasilania paliwa jest troszkę lepiej ale też traci moc tylko po wciśnięciu sprzęgła i przygazowaniu po kilku sekundach wchodzi na obroty i można dalej jechać. Ostatnio stało się to na ostrym zakręcie stracił moc(jechałem samym koniem) .Czy to mogą być sekcje na pompie ? jak sprawdzić pompę domowym sposobem ?. Dodam ze na pusto rozpędza się ok ma siłę.
 • #2
  norrbi
  Level 18  
  Zbyt duża różnica między ciśnieniem zadanym a mierzonym i tryb awaryjny.Domowym sposobem pompe możesz sprawdzić wzrokowo na zasadzie jest albo nie ma.Diagnostyka komp. to podstawa w takich przypadkach.
 • #3
  janidi1
  Level 2  
  Wymiana pompy niskiego ciśnienia na drugą używaną nie pomogło ale po odpięciu jednego czujnika nie wchodzi w tryb awaryjny tylko świeci się kontrolka pomarańczowa z zygzakiem cały czas. Po podłączeniu do kompa podobno nie daje wystarczającego ciśnienia na jednej sekcji, nie wiadomo która jest padnięta czy to można jakoś sprawdzić ?. Następny etap wymiana sekcji w pompie.
 • #4
  norrbi
  Level 18  
  To skąd wiecie ze jedna jest uszkodzona a nie wiecie która?Brak logiki.