Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Premium 420 dci euro2 - brak mocy pod obciążeniem tryb awaryjny

janidi1 19 Apr 2013 20:20 3591 3
 • #1
  janidi1
  Level 2  
  Witam samochód pod górkę traci siłę zapala się kontrolka stop oraz żółta kontrolka z zygzakiem obroty spadają na 600 i nie reaguje na gaz - po minucie można dalej jechać (nie trzeba gasić auta), na tempomacie to samo. Po wymianie filtrów i wyczyszczeniu smoka oraz całego układu zasilania paliwa jest troszkę lepiej ale też traci moc tylko po wciśnięciu sprzęgła i przygazowaniu po kilku sekundach wchodzi na obroty i można dalej jechać. Ostatnio stało się to na ostrym zakręcie stracił moc(jechałem samym koniem) .Czy to mogą być sekcje na pompie ? jak sprawdzić pompę domowym sposobem ?. Dodam ze na pusto rozpędza się ok ma siłę.
 • #2
  norrbi
  Level 18  
  Zbyt duża różnica między ciśnieniem zadanym a mierzonym i tryb awaryjny.Domowym sposobem pompe możesz sprawdzić wzrokowo na zasadzie jest albo nie ma.Diagnostyka komp. to podstawa w takich przypadkach.
 • #3
  janidi1
  Level 2  
  Wymiana pompy niskiego ciśnienia na drugą używaną nie pomogło ale po odpięciu jednego czujnika nie wchodzi w tryb awaryjny tylko świeci się kontrolka pomarańczowa z zygzakiem cały czas. Po podłączeniu do kompa podobno nie daje wystarczającego ciśnienia na jednej sekcji, nie wiadomo która jest padnięta czy to można jakoś sprawdzić ?. Następny etap wymiana sekcji w pompie.
 • #4
  norrbi
  Level 18  
  To skąd wiecie ze jedna jest uszkodzona a nie wiecie która?Brak logiki.