Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite c650 - Uszkodzony dysk? Problem z instalacja Windows

macieklm 19 Kwi 2013 20:44 1611 4
  • #1 19 Kwi 2013 20:44
    macieklm
    Poziom 8  

Witam,

Panowie, mam problem z laptopem toshiba satellite c650. Kolega poprosił mnie o pomoc. Mówil, że system nie chce się uruchomić, pokazuje się znaczek windowsa z wczytywaniem, później szybki BSOD i reset. Pomyślałem, że zrobie Recovery, ale niestety nie miałem takiej opcji. Próbowałem "myku" ze wciśniętym klawiszem 0 i power on, ale nic z tego. Żadnych opcji recovery nie uświadczylem. Jako, że kumpel mówił, że nie zależy mu na tym windowsie, postanowiłem zainstalować coś od siebie. Niestety, bez rezultatów. Raz, albo instalator rozpoczyna pracę i stoi tak ... bez konca, raz jakies info, że nie znaleziono sterowników cd/dvd. Raz udało mi się zainstalować, ale zainstalował się chyba z masą błędów, bo chodził i odpalał się dziwnie i długo.

Plytek z Recovery kolega też nie nagrał.

Mam podejrzenia, że dysk może być uszkodzony, bo jakiś uparty jest.
    Zrobiłem szybką fotkę SMART z tego co udało mi się odpalić:

Co z tego możecie wywnioskować?

Mam jeszcze zrzut jakie są tam partycje:

Wychodzi na to, że na jednej jest ten Win, który udało mi się zainstalować, ale który i tak się nie odpala :) No i Recovery chyba też się zachowało... Szkoda, że nie mogę go odpalić.

Poradzcie coś, bo moje pomysły się wyczerpują. Wiedzy za wielkiej w tym nie mam. Opierałem się raczej na doświadczeniach własnych, które zbyt wielkie nie są.

Rozwiązania jakie bym widział, to najchętniej przywrócenie systemu z tego Recovery, które tam widać. No, ale nie wiem totalnie jak to zrobić, bo żadnych opcji przy włączaniu systemu nie ma. Druga opcja, drastyczna, to wyczyścic? dyski, albo coś w tym stylu i zainstalować windowsa z płytki. O ile oczywiście się da i dysk na to pozwoli.

Pozdrawiam i liczę na pomoc.

0 4
  • Pomocny post
    #2 19 Kwi 2013 20:47
    miecho18
    Spec od komputerów

Dysk trwale uszkodzony i nadaje się tylko do wymiany.

0
  • #3 19 Kwi 2013 20:48
    macieklm
    Poziom 8  

Dzięki piękne za szybką odpowiedź.

Czyli dać sobie spokój, bo szkoda nerwów? Tylko nowy dysk tutaj będzie rozwiązaniem?

0
  • #4 19 Kwi 2013 20:49
    miecho18
    Spec od komputerów

Cytat:
    Tylko nowy dysk tutaj będzie rozwiązaniem?

Dokładnie.

0
  • #5 19 Kwi 2013 21:11
    macieklm
    Poziom 8  

Tak jak podejrzewałem Smile

Dzięki raz jeszcze.

Jeszcze pytanko. Czy da rade przeniesc jakos to recovery na nowy dysk i normalnie z niego instalować?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo