Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ciągnik siodłowy,scania,R420 - Scania R420 aktywne błedy.

darek321123 19 Kwi 2013 20:55 4911 1
  • #1 19 Kwi 2013 20:55
    darek321123
    Poziom 5  

Scania R 420 2005r problem z ABS.Witam wszystkich, mam w scanii r dwa aktywne błedy BMS pierwszy 26397 nr.jednostki 1863490, drugi 26409 nr.jednostki ten sam.Czy ktoś by mógł coś pomóc chciałem jeszcze nadmienić że świeci abs. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

0 1
  • #2 19 Kwi 2013 21:08
    BanTir
    Poziom 15  

błąd 26397

Cytat:
    Tytuł
    Czujnik prędkości koła, obwód koła 4

Usterka

Sygnał prędkości z koła 4 nagle zniknął podczas jazdy.

Przyczyna

Odległość między pierścieniem nadajnika impulsu a czujnikiem prędkości koła jest za duża.

Uszkodzenie wiązki przewodów, czujnika prędkości koła, koła nadajnika impulsów, lub modułu sterującego.

Uwagi

Zapala się lampka ostrzegawcza ABS i kilka funkcji użytkownika związanych z układem hamulcowym nie działa prawidłowo.

Czynności zaradcze

Sprawdź, czy luz między czujnikiem prędkości koła a kołem nadajnika impulsu jest prawidłowy.

Sprawdź, czy koło nadajnika impulsu nie jest uszkodzone, w razie potrzeby wymień.

Sprawdź złącza i wiązki przewodów między modułem sterującym a czujnikiem pod kątem zwarcia lub przerwy w obwodzie.

Sprawdź czujnik prędkości koła.

Jeśli nie stwierdzisz usterki, w ostateczności wymień moduł sterujący.

Sprawdź, czy usterka została usunięta.

Kod usterki pozostaje aktywny, dopóki jednostka sterująca nie stwierdzi, że usterka została usunięta.

Zwolnij pedał hamulca i wyłącz i włącz ponownie zapłon kluczykiem, aby zresetować jednostkę sterującą.

Pojazd musi być nieruchomy przez co najmniej 10 sekund. Oś wleczona musi być obniżona, o ile jest zamontowana.

Powoli (przez czas nie krótszy niż 15 sekund) przyspieszaj do prędkości 15 km/h.

Jeśli usterka została usunięta, kod przestanie być aktywny.

błąd 26409
    Cytat:
    Czujnik prędkości koła, obwód koła 4

Usterka

Usterka elektryczna.

Przyczyna

Zwarcie lub przerwa w obwodzie wskutek uszkodzenia wiązki przewodów, złącza lub czujnika prędkości koła.

Usterka modułu sterującego.

Uwagi

Zapala się lampka ostrzegawcza ABS i kilka funkcji użytkownika związanych z układem hamulcowym nie działa prawidłowo.

Czynności zaradcze

Sprawdź i wykonaj pomiary na złączach, w wiązkach przewodów i czujnikach prędkości kół, by stwierdzić czy wystąpiło zwarcie lub przerwa w obwodzie.

Zmierz rezystancję czujnika prędkości koła. Rezystancja powinna wynosić pomiędzy 1000 a 1300 omów.

Jeśli nie stwierdzono usterki w czujnikach prędkości kół ani w przewodach, wymień moduł sterujący.

koło 4 to prawe na 2 osi

1
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo