Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ESAB ARC201i uszkodzony moduł mocy

Jacek1983rr 19 Apr 2013 21:45 6558 12
    Jacek1983rr
    Level 24  
    Witam.

Liczę na dość szybką odpowiedź. Posiadam urządzenie jak w temacie z uszkodzoną płytą na której jest nr 487388-003SS. Czy ktoś z forumowiczów posiada sprawny moduł na sprzedaż gdyż cena nowego jest powalająca a z tego co się orientuję to nie jest on do naprawy , gdyż po otwarciu ulega uszkodzeniu. Wg ESABa ma on kod 0459384884 ( płyta wraz z modułem mocy). Jeśli istnieje jednak możliwość naprawy istniejącej płyty to słucham podpowiedzi.
    warsztat-ele
    Level 17  
    Po tych symbolach nie można praktycznie nic odnaleźć. Czy chodzi o moduł diodowy?
    bestler
    Admin of DIY, Automation
    To moduł mocy IGBT. Esab stosuje jakieś brandowane produkty, nie wiem, czy to występuje w wolnym handlu. Na niektórych modułach w tych spawarkach widuję napis DANFOS.
    Marek_Pe
    Level 23  
    Wzorując sie na informacjach o serii CADDY, można wymienić poszczególne moduły IBGT, ale i tak pierwszy rozruch robi się na specjalnym układzie programującym opisanym w manualu.

Prościej wysłać płytkę do naprawy do producenta.
    Jacek1983rr
    Level 24  
    Ktoś tak nazwał ten moduł DP35L600 . W ESABie zapytam się czy istnieje u nich możliwość regeneracji.
    baschus
    Level 11  
    Witam jak sie zakończyła naprawa spawarki czy są jakieś fotki tej spawary w necie
    Pytam o elektronikę
    Jacek1983rr
    Level 24  
    Naprawa jeszcze się nie zakończyła czekam na decyzję klienta czy jest skłonny w nią inwestować. Co do zdjęć płyt to nie znalazłem ale jak chcesz to mogę je dla ciebie wykonać w dużej rozdzielczości tylko napisz które miejsce chcesz mieć sfotografowane.
    105-N
    Level 13  
    Która część modułu uszkodziła się? prostownik,pfc,igbt,diody
    Jacek1983rr
    Level 24  
    Moduł IGBT wraz z płytą o której jest przytwierdzony.
    105-N
    Level 13  
    Jacek1983rr wrote:
    Moduł IGBT wraz z płytą o której jest przytwierdzony.

Pytałem która część modułu igbt uszkodziła się.
    Jacek1983rr
    Level 24  
    Wrzucam zdjęcie chociaż moduł i tak był otwarty przez co jest zniszczony ESAB ARC201i uszkodzony moduł mocy
    adamus30
    Level 11  
    Witam podłączę się pod temat , jaki był finał naprawy tej spawarki , i jakie były objawy uszkodzenia . Mam na warsztacie Caddy Arc 151i z identycznym modułem DP35L600
    objaw taki że brak prądu spawania jest tylko lekkie iskrzenie elektrody . Uwalona jest dioda D1 6A400V jednak po wymianie spawarka dziwnie się zachowuje i po chwili uwala diodę . Jeżeli jest uwalony IGBT to odpuszczam naprawę , ale może akurat coś innego .
    Numer płytki 487388-003SC .
    Jacek1983rr
    Level 24  
    Nie pamiętam jakie były objawy w tej spawarce choć zazwyczaj lecą korki zabezpieczające. Zakończyło się na wymianie układu IGBT wraz z płytą do której był przytwierdzony.