Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Marantz NR1501 - jak zagrać na 6-ciu głośnikach ze źródła CD, AUX (stereo) ?

tstststs 19 Kwi 2013 23:35 1386 4
  • #1 19 Kwi 2013 23:35
    tstststs
    Poziom 10  

Witam.
    Mam kłopot: w knajpie ktoś zamontował amplituner Marantz NR1501 jako wzmacniacz nagłośnienia sali. W różnych miejscach "wisi" 6 kolumn około 100W. Potrzebuję tak skonfigurować go, żeby wszystkie głośniki "równo" zagrały, tzn. bez żadnych efektów typu "virtual surround" itp, czyli tak jak 3 zestawy stereo. Czy zna ktoś z Was ten sprzęt i mógłby podpowiedzieć jak go skonfigurować poprzez "menu".
    Na razie grają tylko 2 głośniki. Kable połączeniowe i sprawność samych głośników pomijamy w rozważaniach, sprawdziłem, jest wszystko o'k.
    Znalazłem dwa tryby: Dolby PLII i Neo.6, do odtwarzania z CD, ale grają tylko 2 głośniki, albo wszystkie, ale jakieś echo się pojawia.

0 4
  • Pomocny post
    #2 20 Kwi 2013 12:16
    anmedia
    Poziom 39  

tstststs napisał:
    Czy zna ktoś z Was ten sprzęt i mógłby podpowiedzieć jak go skonfigurować poprzez "menu"

W tym modelu nie mozna niczego zrobic. Gdybys mial wejscia bezposrednie dla kazdego z kanalow (6 xRCA IN) to jeszcze daloby sie oszukac amplituner. Ten model takich wejsc nie ma.
    tstststs napisał:
    do odtwarzania z CD, ale grają tylko 2 głośniki, albo wszystkie, ale jakieś echo się pojawia

I tak ma byc, to amplituner kina domowego do zastosowan domowych ;) Po wlaczeniu efektow Dolby PLII i NEO.6 taki jest efekt.

Proponuje zastanowic sie nad innym wzmacniaczem. Lub poprosic kogos by odpowiednio polaczyl w calosc te 6 kolumn (szeregowo lub rownolegle - zalezy)

0
  • #3 20 Kwi 2013 18:48
    tstststs
    Poziom 10  

Jasne.
    Ale ja właśnie między innymi pytam o to czy jest możliwość konfiguracji efektów Dolby PLII lub Neo.6 aby zagrały wszystkie gośniki? W menu jest sporo opcji, ale kompletnie nie znam tego sprzętu.

0
  • Pomocny post
    #4 20 Kwi 2013 19:52
    anmedia
    Poziom 39  

Nie w tym amplitunerze. Kilka lat temu sony mialo ciekawe modele amplitunerow dajace efekt jaki szukasz. Jednak zawsze to byl efekt, gdzie z 2 kanalow dalo sie uzyskac 6.

Moja porada wsadz sobie ten amplituner do domu, a na to co potrzebujesz kup na aledrogo jakis najprostszy wzmacniacz z wyjsciem na 4 glosniki. Ma taki przelacznik A+B wtedy z 2 kanalow uzyskasz juz 4 w oryginale. Modeli jest bardzo duzo, wazne bys szukal jak w opisie. Innego wyjscia bezpiecznego i dobrego nie widze.

0
  • #5 20 Kwi 2013 20:57
    tstststs
    Poziom 10  

ok,dzięki i wszystko jasne

0