Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie kolumny na imprezy kupić?

ziombekk1998 20 Apr 2013 09:28 2565 26
    ziombekk1998
    Level 13  
    Witam. Mam pytanie. Jakie kolumny polecacie kupić? Mam do wydania 900zł za sztuke na kolumnę. Kolumny by grały na dyskotekach, imprezach i weselach. Nie wiem czym się sugerować przy wyborze więc proszę o to was i mam nadzieję, że znajdziecie coś odpowiedniego dla mnie i mojego budżetu.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    JerzyPed
    Level 19  
    Czy chcesz kupic nowe, czy uzywane? Czy zakladasz, ze w przyszlosci dokupisz jeszcze sobie subwoofer (basowy glosnik lub dwa)? Czy posiadasz juz wzmacniacz, jezeli tak, to jakiej mocy?
    Jezeli nie planujesz zakupu w przyszlosci basow, to kolumny najlepsze beda typu15"+driwer, czyli 15 calowe glosniki (dwu-drozne) ktore przenosza pasmo rowniez w niskiej czestotliwosci.
    ziombekk1998
    Level 13  
    I będą grały ładnie i na dyskotekach i na imprezach i na weselach ?
    wariato
    Level 43  
    900zł za sztukę to chyba tylko nowe STX PA-1000-4-FR.
    ziombekk1998
    Level 13  
    No właśnie powiedźcie mi co o nich sądzicie bo właśnie chce je kupić.
    DJadrianDJ
    Level 14  
    Ja cały czas tych kolumn używam do wesel, dla mnie super sprawa. Za te pieniądze nie wiem czy znajdziesz coś lepszego w ilości 4 ech sztuk. 4 głośniki niskotonowe 15'' już mogą nieźle kopnąć basem, średniaki to przede wszystkim brak dziury w paśmie. Decyzja należy do Ciebie. Pozdrawiam
    ziombekk1998
    Level 13  
    No to kupuje te STX. Dzięki wielkie za pomoc. Nie mam przycisku pomógł bo jestem tu nowy i pewnie dlatego. Dzięki wielkie.
    DJadrianDJ
    Level 14  
    Mam nadzieję, że nie sugerowałeś się moją opinią, ponieważ ja nie mówiłem o kolumnach STX tylko o Tonsil'ach.
    STX mają po 2 głośniki 12'' + driver, a Tonsile 15''+8''+1''
    Po przeczytaniu Twojego postu, mam dziwne wrażenie że nie mówimy o tym samym. Pozdrawiam
    ziombekk1998
    Level 13  
    A jak tam z basem grają te tonsile? Bo na dyskotekach to basy też muszą byc.
    DJadrianDJ
    Level 14  
    Jak na kolumny 3 drożne to bardzo dobrze to gra, ale pamiętaj że nie uzyskasz tak niskiego i efektywnego basu z kolumn pełnopasmowych jak z subwoofera. Porównując 2 szt STX (12'') vs 4 szt Tonsil (15''), to te drugie wypadną lepiej. Takie jest moje skromne zdanie. Pozdrawiam
    ziombekk1998
    Level 13  
    No ale nie mam pieniędzy na 4sztuki tonsili
    DJadrianDJ
    Level 14  
    Jak to? Twój budżet z tego co wywnioskowałem to 1800 zł. Ja za parę chcę 800 zł więc dwie pary wyjdą 1600. Źle myślę? Ewentualnie za dodatkową opłatą dorzucę przewody.
    ziombekk1998
    Level 13  
    Myślałem, że za sztuke tyle. To jest Twoja aukcja? Jakie tam są wejścia na kable? Za przesyłke płaciłbym tylko raz czy 2?
    DJadrianDJ
    Level 14  
    Tak szczerze mówiąc też chciałbym żeby to była cena za sztuke :D
    A tak na poważnie to jeżeli jesteś zainteresowany to zapraszam na PW.
    Tam ustalimy wszelkie szczegóły.
    Pozdrawiam
    sebap
    Level 41  
    Ten twój wzmacniacz a w szczególności jego trafo to jakaś kpina. Przy mocy 800w/4om wzmacniacz waży 10 kg. Dla porównania T.AMP TA1050 przy mocy trochę ponad 500w/4om waży 17 kg. Widzisz różnicę? Dobre trafo musi swoje ważyć. Na początek wymień wzmacniacz na jakiś inny średniej klasy bo ten to bardzo niskiej klasy jest.
    JerzyPed
    Level 19  
    Wybor kolumn (sredniej klasy) jest duzy, za te pieniadze mozesz kupic te STX PA 1000 o ktorych juz Wariato Ci pisal, te kolumny maja 4 ohmy, wiec wzmacniacz bedzie bardziej wykorzystany, mozesz kupic tez np. STX PA-700 (884zl). Jezeli zajrzysz na strone Thomann.pl, to zauwazysz np. Behringer B1520 PRO Eurolive (884zl)+3 lata gwarancji, Samson RS15HD ma ciekawe pasmo juz od 47Hz do 19 Khz cena 637 (15+1,5) -zaznaczam, ze tego glosnika nigdy nie slyszalem. Jest tez wiele innych. Wybor nalezy do Ciebie.
    pozdrawiam,
    Jerzy
    ziombekk1998
    Level 13  
    To jaką końcówkę polecacie ?
    e-elektron
    User under supervision
    ziombekk1998, przede wszystkim daruj sobie te Tonsile.

Chcesz się cofać o epokę? Daj spokój. Z takich paczek basu nie będziesz miał, a skoro chcesz kupić subbasy w przyszłości to zainwestuj w coś na 12".

Ja mam na sprzedaż w stanie idealnym 2szt PA-1000 - paczki mają 102dB skuteczności oraz 800W RMS - dla porównania Tonsile niby 99dB i 250W - gdzie średniotonowy ma skuteczność 95,5dB, gdzie jeszcze do 99dB?

Ja za 2 szt PA-1000 chcę 1400zł i są to naprawdę dobre paczki, opinie możesz poczytać w necie - jest ich mnóstwo. Paczki są w stanie idealnym, zarówno wizualnym jak i technicznym - fotkę masz w dziale "Giełda".

Dodano po 6 [minuty]:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2544825.html
    ziombekk1998
    Level 13  
    Ja kupuje te STX i juz mam je zamówione. Niedługo już je będę miał w domu ale dzięki za propozycje.
    e-elektron
    User under supervision
    Jak wolisz, nowe wersje podobno grają dużo gorzej basem, ze względu na użycie innych głośników, ale mając subbas jest to szczegół.

Ogólnie powinieneś być zadowolony, bo paczki są całkiem good, za tą cenę ;)
    ziombekk1998
    Level 13  
    No to dobrze.:) Basy będę w przyszłości dokupywał.
    Brydzio12346
    Level 20  
    Tak , tylko z tymi kolumna stx nie porywaj się na wiekszę imprezy , max 50 osób. Gdyż bass jest bardzo słaby , są to typowe nadstawki , do których musi być potężny bass dołączony .
    ziombekk1998
    Level 13  
    Spokojnie. Bas dokupie. Narazie mam tylko na te STX i potem najwyżej kupię ale dzięki za informacje.;)
    sebap
    Level 41  
    ziombekk1998 wrote:
    To jaką końcówkę polecacie ?

Do STX PA-1000-4-FR (te chyba kupisz?) wystarczy T.AMP TA1400 i nawet nie myśl, żeby schodzić niżej bo nie napędzisz tych paczek dostatecznie.
    ziombekk1998
    Level 13  
    No ja narazie też nie gram niewiadomo gdzie ale dzięki.;) Dzięki wszystkim za pomoc. Można zamknać.