Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sieć Vectra 40 Mb/s działa wolno

Ka1rol 03 Aug 2013 10:48 20916 109
 • #61
  Ka1rol
  Level 13  
  Dzięki.
  Mam jeszcze jedno pytanie,zauważyłem że jak są problemy i zamula internet,problemy też są z telefonem podłączonym do tego samego modemu, zrobiłem takie testy tz. ja dzwoniąc w tym momencie wszystko słyszę,natomiast osoby do których dzwonię nic kompletnie nie słyszą,i to wszystko przy stabilnej pracy modemu który jest po wymianie // przed wymianą modemu,na starym było to samo//,jednocześnie to wszystko się dzieje przy stabilnej pracy modemu i Vectra twierdzi że na jej urządzeniach wszystko jest stabilnie,nie ma zakłóceń pracy modemu.
  Proszę o Wasze przemyślenia na ten temat.

  Pozdrawiam

  Dodano po 30 [minuty]:  PS,
  Zrobiłem to tym testem co dałeś,zauważyłem jedną rzecz,było 9 Mb/na 2 Mb lecz co jest ciekawe w czasie testu zwieszało się i zatrzymywał się test na kilkanaście sekund w bezruch,czy ja dobrze rozumiem że mimo dobrego testu w takich sytuacjach zatrzymywania się testu na kilkanaście sekund bezruchu ,jeżeli by to trafiło na moją np. pracę na komputerze to zatrzymywanie się może powodować moje problemy?,tym bardziej że czasami widzę np. na moich programach opóżnienia na 9-15 sekund.
  Bardzo Was proszę o komentarz.

  Pozdrawiam

  Dodano po 22 [minuty]:  PS,VooVoo,odnośnie Twojego testu który podałeś, poza przerwami na kilkanaście sekund ,zauważyłem ciekawą rzecz ,na Dowloand zdarzają się sytuacje że Downloand skacze nawet do 250 Mb,// tak, dwieście pięćdziesiąt //aby momentalnie spaść do 1 Mb,jak to interpretować?,czy to tak powinno być?.
  Pozdrawiam
 • #62
  Ka1rol
  Level 13  
  Robiłem testy,uwzględniając włączony TV,i chyba coś w tym jest,zauważyłem przy dużych spadkach np. UPC z 200-250 Mbps,na 1MBps,problemy też na innych Testerach

  Link bezpośredni:
  http://www.speedtest.pl/test/65397580
  Link na forum:
  Sieć Vectra 40 Mb/s działa wolno

  Reasumując, przy dużych spadkach i włączonym TV jest chyba gorzej niż bez włączonego TV.
  Proszę o Wasze przemyślenia.

  Pozdrawiam
 • #63
  Ka1rol
  Level 13  
  Mam ciekawe pytanie do Was,
  Vectra SA , oficjalnie napisała mi że modem działa poprawnie , jeżeli będę wzywał pomocy odnośnie braku internetu i telefonu będę jako klient , obciążony dodatkowymi kosztami wysłania techników w celu naprawienia problemu,jest to terrorystyczny szantaż.
  Przyłapałem w dniu 2013-08-11 godz. 11 sytuację odwrotną,Vectra SA, modem działał poprawnie wszystkie modemy świeciły na zielono,natomiast nie miałem TV,telefonu i internetu cały dzień.
  Jeżeli następuje sytuacja, że Vectra SA w OFICJALNYM piśmie do mnie .odmawia pomocy techników w czasie awarii i spadku Upload do zera,jednocześnie starszy dodatkowymi kosztami wzywania pomocy,a jednocześnie klient wyłapuje w dniu 2013-08-11 sytuację odwrotną,tz. że mimo stabilnej pracy modemu,wszystkie diody świecą na zielono,a mimo tego ,nie ma cały dzień TV,telefonu ,internetu,nie jest to wystarczający argument dla UKE,aby zdelegalizować firmę Vectra SA w Polsce?, lub zabronić firmie Vectra SA działania na terytorium R.P?,a jeżeli jest to niemożliwe , to może przynajmniej e obciążyć firmę Vectra SA gigantycznymi kosztami,aby w przyszłości traktowali klientów płacących olbrzymie rachunki poważnie?.
  Przykłady gdy były problemy z internetem ,i były spadki Upload do zera.gdy jednocześnie Vectra temu zaprzeczała..
  http://www.speedtest.pl/test/65090028
  http://www.speedtest.pl/test/65091711
  http://www.speedtest.pl/test/65093083
  http://www.speedtest.pl/test/65098921
  http://www.speedtest.pl/test/65107754
  http://www.speedtest.pl/test/65109286
  http://www.speedtest.pl/test/65116312
  http://www.speedtest.pl/test/65116505
  http://www.speedtest.pl/test/65120549
  http://www.speedtest.pl/test/65188546
  http://www.speedtest.pl/test/65197152
  http://www.speedtest.pl/test/65397580
  http://www.speedtest.pl/test/65397580
  Ja,złożyłem pismo do Rzecznika w kwietniu,czyli cztery miesiące temu,przez cztery miesiące uzyskałem tyle,że Vectra SA twierdzi ,że anulowałem w tym roku 60 reklamacji,i mam czekać na UKE.
  Pozdrawiam
 • #64
  User removed account
  Level 1  
 • #65
  Ka1rol
  Level 13  
  Tak,złożyłem przez internet ok. 60 reklamacji i napisali do Rzecznika że, je anulowałem,pomijając że jest to fizycznie niemożliwe,mam jeszcze realne potwierdzenie że jest to nieprawda..
  Pozdrawiam
 • #66
  Ka1rol
  Level 13  
  Jakby, kogoś interesowało jak uciec cytuję..


  Szanowni Państwo,

  Jest nam niezmiernie miło, że są Państwo Abonentami Vectry. W trosce o Państwa zadowolenie z naszych usług, w ostatnim czasie wprowadziliśmy wiele udogodnień i ulepszeń oferty:


  wprowadziliśmy nowe pakiety TV cyfrowej odpowiadające na potrzeby osób korzystających z TV analogowej. W naszej ofercie mamy obecnie 183 kanały cyfrowe,
  wprowadziliśmy nowy typ prostego dekodera HD, ciągle zwiększamy liczbę kanałów HD i kanałów cyfrowych, obecnie w naszej ofercie mamy 44 kanały w jakości HD,
  zwiększyliśmy liczbę i prędkość pakietów internetowych do 160 Mb/s,
  jeszcze w tym roku wprowadzimy usługę VoD w określonych miastach.
  Chcielibyśmy poinformować Państwa, że wprowadzamy zmiany do dokumentacji abonenckiej.Mają one na celu uczytelnienie dokumentacji, chcemy aby była ona dla Państwa bardziej przejrzysta i uporządkowana. Zmiany nastąpią w części głównej Umowy, Regulaminie Świadczenia Usług, Regulaminach Szczegółowych (dotychczas zwanych Warunkami Świadczenia Usług) oraz Cenniku, w którym zwiększamy jedynie wybrane opłaty, część pozycji usuwamy oraz wprowadzamy zmiany dotyczące niektórych opisów.

  Jednocześnie informujemy, że wysokość miesięcznych opłat za posiadane pakiety usług
  NIE ULEGA ZMIANIE.

  Wykaz zmian w: Regulaminie, Warunkach Świadczenia Usług, Cenniku i Umowie znajduje się tutaj.
  Pełne wersje nowych dokumentów znajdziecie Państwo na www.vectra.pl.
  Zmiany wejdą w życie z dniem 1.09.2013 r.

  Jednocześnie chcemy podkreślić, że dokładamy wszelkich starań, żeby zapewnić Państwu najwyższy poziom jakości usług i obsługi klienta. Nasi konsultanci są dostępni do Państwa dyspozycji każdego dnia w godzinach 7:00 - 22:00 (soboty 8:00 - 20:00, niedziele i święta 8:00 - 17:00) pod nr infolinii 601 601 601. Zachęcamy Państwa do kontaktu z nami, a także do porównania oferty Vectry z innymi ofertami dostępnymi na rynku pod kątem ilości programów, rzeczywistej prędkości Internetu, usług telefonicznych i cen za pakiety.
  Jeśli nie akceptują Państwo powyższych zmian, mają Państwo prawo wypowiedzenia Umowy do dnia wejścia tych zmian w życie. W razie skorzystania z prawa wypowiedzenia Umowy Vectrze nie przysługuje roszczenie odszkodowawcze ani zwrot ulgi, o jakiej mowa w art. 57 ust. 6 Prawa Telekomunikacyjnego. Ostateczny termin składania wypowiedzeń z tego tytułu to 31.08.2013 r. Wierzymy, że korzystanie ze sprawdzonych urządzeń i rozwiązań Vectry daje komfort wynikający z łatwości i znajomości ich obsługi, poziomu jakości oraz dostępności naszych służb.


  Pozdrawiam
 • #67
  Callahan
  Level 18  
  Tak, można teraz zerwać.

  W temacie:
  u mnie od niecałych 2 lat jest podobnie, sygnał na epc3925 jest ok, ale zawsze rankiem mam download 400 kbit/s. Wszystkie parametry ok, routery podmieniane, zawsze tak damo i samo ustępuje po ok 1 godz. Sam nie widzę, gdzie leży problem, pingi są ok, ale zamiast 20Mbit/s jest 0,4.
  Jedyne co mi sie kojarzy to moment przełączania z podwyższonej taryfy pobierania nocą na zwykłą. Nikt nic nie wie, żadnej usterki nie ma wg Vectry.
 • #68
  Ka1rol
  Level 13  
  Callahan wrote:
  Tak, można teraz zerwać.

  W temacie:
  u mnie od niecałych 2 lat jest podobnie, sygnał na epc3925 jest ok, ale zawsze rankiem mam download 400 kbit/s. Wszystkie parametry ok, routery podmieniane, zawsze tak damo i samo ustępuje po ok 1 godz. Sam nie widzę, gdzie leży problem, pingi są ok, ale zamiast 20Mbit/s jest 0,4.
  Jedyne co mi sie kojarzy to moment przełączania z podwyższonej taryfy pobierania nocą na zwykłą. Nikt nic nie wie, żadnej usterki nie ma wg Vectry.


  Tak,mam to samo,jednak mi Upload spada do zera,oraz w czasie dnia też to się zdarza.
  Mnie jednak tłumaczą to inaczej,wiem prawie na pewno że jest to związane z ich podwyższonymi wewnętrznymi szumami ponieważ przyłapałem ich na tym że obserwują mnie po przyjściu do pracy,odczekują aż te szumy podwyższone ustępują dopiero wtedy dzwonią do mnie abym sprawdził internet,wtedy jest OK,lecz tym sposobem mogą nas w konia robić całe dwa lata....

  Pozdrawiam,

  Ps, może ktoś się podzieli się spostrzeżeniami i powie co o tym myśli?.
  Obawiam się,że my kompletni laicy będziemy musieli tłumaczyć UKE gdzie jest problem...,jak oczywiście UKE do nas przyjedzie...,ja już czekam na nich parę miesięcy....

  Dodano po 22 [minuty]:

  Callahan,dobrze by było aby stworzyć dział, dobrych i sprawdzonych dostawców internetu.
  To by ułatwiło wybór.
  Niestety ludzie podchodzą do tematu że ...Polacy nic się nie stało...,Polacy nic się nie stało..,a cierpią przez to normalni.
  Wszyscy moi znajomi mają te problemy...,a bardzo chwalą Vectrę....
 • #69
  Callahan
  Level 18  
  Odpowiem tak: rezygnuję z ich usług.
  Dzisiaj przeszli samych siebie. Heh, sami sobie potwierdzili bez żadnego kontaktu, że usterki nie ma. Dziś automat zadzwonił z pytaniem: jak oceniają Państwo szybkość usunięcia usterki? Pffff
  A przy tym nikt od nich o nic mnie nie pytał i żadnej informacji od momentu zgłoszenia 3 dni temu nie miałem. Umowa do grudnia.

  Dobre, bo rano znowu net był tak samo wolny. Po 8 rano jakby czar prysnął i zaczęło śmigać.
  Ciekawostka: mam 2 ip od nich, bo wyłączyłem na cisco wifi od nich i na drugim gniazdku modemu mam publiczny inny ip niż główny. I na nim prędkość nie spada.

  Dobrze,że upc nie śpi i jest fajna oferta na 10 mies. Dzwoniłem i pytałem czy mają modemy bez wifi i routera; mają na życzenie. Gitara. A teraz można wypowiadać wektrze bezkarnie ;-)
 • #70
  Ka1rol
  Level 13  
  Callahan wrote:
  O
  Ciekawostka: mam 2 ip od nich, bo wyłączyłem na cisco wifi od nich i na drugim gniazdku modemu mam publiczny inny ip niż główny. I na nim prędkość nie spada.

  ;-)


  Możesz to jaśniej wytłumaczyć?.
 • #71
  VooVoo
  Level 34  
  Tuż przed wprowadzeniem oprogramowania, które z modemu robiło router, było ograniczenie co do ilości adresów IP (były publiczne). Zwykle dwa, ew extra dokupione. Obecnie instalowane modemy pracują "na dzień dobry" w trybie router z podklasą 192.168.0.xxx
 • #72
  Callahan
  Level 18  
  Ka1rol wrote:
  Callahan wrote:
  O
  Ciekawostka: mam 2 ip od nich, bo wyłączyłem na cisco wifi od nich i na drugim gniazdku modemu mam publiczny inny ip niż główny. I na nim prędkość nie spada.

  ;-)


  Możesz to jaśniej wytłumaczyć?.


  A więc:
  dostajesz cisco epc3925. Na jego switchu działa tylko jeden port z publicznym IP, z cisco sieje siecią bezprzewodową vnet-xxxxx z możliwością podłączenia 1 klienta z publicznym innym IP. Jeśli wejdziesz w panel cisco 192.168.100.1 po włączeniu zasilania, zanim pociągnie konfigurację po tftp to masz full dostęp do panela administracyjnego i wyłączasz wifi. Jak ruter się uruchomi, i przełączy w tryb bridge to na 2 z 4 wyjść switcha będziesz miał dwa rożne publiczne adresy IP zamiast po jednym na wifi i lan.

  Tak u mnie działa, wkurzał mnie ten system, gdzie nawet zmiana hasła do "ich mojego" wifi wymagała trików, nie wspominając o unikalnym ssid.
 • #73
  User removed account
  Level 1  
 • #74
  Callahan
  Level 18  
  Sam bujdy piszesz: zanim pociągnie konfig po tftp można to zrobić-wyłączyć wifi. Potem jak zaciągnie ustawienia i zblokuje panel, zostanie tylko status docsis, ale wifi już nie działa.
 • #75
  User removed account
  Level 1  
 • #76
  Callahan
  Level 18  
  Bzdury opierają się teorii, tu masz praktykę. Wifi da się wyłączyć w powyżej opisanej konfiguracji. Tego ustawienia operator nie zmienia w konfigu epc3925
 • #77
  User removed account
  Level 1  
 • #78
  Callahan
  Level 18  
  Sam piszesz o jakichś obejściach, Ja nie. Trik opisałem, bo to trik, anie normalne zarządzanie ruterem.


  Jeżeli wolisz nazywać papier toaletowy wstęgą 30 metrowego arkusza papieru 3 klasy z chropowatą powierzchnią to ok.
  Nazywaj jak chcesz, każdy wie do czego służy.
  Temat dotyczył czegoś innego, i opisałem jakie mam obserwacje, jakie występują zależności, ujawniłem również jak sobie z nimi radzę, a Ty wrzucasz tu teoretyczne dywagacje co działa, a co nie wbrew obserwacji.

  Masz coś do dodania w temacie vectry i zwalnianiem prędkości w godzinach porannych jedynie na download, z normalnym pingiem i brakiem zakłóceń???
  To napisz.
 • #79
  User removed account
  Level 1  
 • #80
  Callahan
  Level 18  
  Uwaga o papierze dotyczy tego co uważasz za oczywiste.

  Nie ma problemu przez cały dzień i noc. Ale rano download leci jak krew z nosa,a upload jest zawyżony. Ale tylko na jednym IP. Speed testy różne pokazują to samo:
  down 0,4 up 3,5Mbit/s ping 30ms-40ms.
  Ściąganie pliku testowego z hosta vectry to samo. Ale tylko na tym jednym IP. Drugi cały czas działa jak należy. I tak do ok 8 rano, potem strzała i chodzi normalnie. I to trwa 1,5 roku. Wcześniej miałem aster w innym mieście, przez 7 lat, nic takiego nie widziałem.
  Rzadko korzystam o tej godzinie,ale wkurza mnie to niemiłosiernie gdy muszę.
  Nigdy te parametry nie różnią się więcej niż o wartość 1-2 (edit)


  Downstream Channels

  Power Level: Signal to Noise Ratio:
  Channel 1: 11.9 dBmV 42.5 dB
  Channel 2: 12.5 dBmV 43.2 dB
  Channel 3: 12.4 dBmV 42.8 dB
  Channel 4: 11.4 dBmV 42.1 dB
  Channel 5: 11.1 dBmV 42.0 dB
  Channel 6: 13.1 dBmV 43.0 dB
  Channel 7: 12.1 dBmV 42.5 dB
  Channel 8: 11.0 dBmV 42.0 dB

  Upstream Channels

  Power Level:
  Channel 1: 51.9 dBmV
  Channel 2: 52.1 dBmV
  Channel 3: 51.6 dBmV
  Channel 4: 51.6 dBmV
 • #81
  User removed account
  Level 1  
 • #82
  Callahan
  Level 18  
  jurek.adam wrote:
  Callahan wrote:
  Nigdy te parametry nie różnią się więcej niż o wartość 1-2
  Muszą się różnić o kilka dB choćby ze względu na duże skoki temp. dzień/noc. To raz, a dwa - sygnał masz nieciekawy, nadaje się do poprawy.

  Ale którą temperaturę masz na myśli? W mieszkaniu, na klatce? Nieważne jaka pora roku, dzieje się to cały rok.
  Sygnał z tego co widzę to i tak jest lepszy niż u kolegi zakładającego temat. Słaby? Ostatnie piętro, 4. Wszystko leci z piwnicy.
  Ale parametry nie różnią się jak u kolegi, gdy to down ledwo zipie. Ale już gdzieś czytałem,że ten epc3925 idealny nie jest. Pierwsze,że nagrzewa się do ok 45st. C na obudowie.
  Kolejna rzecz, że nie ma miesiąca żeby w ogóle nie padł net na kilka godzin: "awaria jest" słyszę w bok'u.
  Ja zdaje sobie sprawę,że to może być winą samej ich infrastruktury. Dlatego na cuda nie liczę i myknę na 10 okresów rozliczeniowych do upc.
 • #83
  User removed account
  Level 1  
 • #84
  VooVoo
  Level 34  
  Callahan wrote:
  [...]
  Power Level: Signal to Noise Ratio:
  Channel 1: 11.9 dBmV 42.5 dB
  Channel 2: 12.5 dBmV 43.2 dB
  Channel 3: 12.4 dBmV 42.8 dB
  Channel 4: 11.4 dBmV 42.1 dB
  Channel 5: 11.1 dBmV 42.0 dB
  Channel 6: 13.1 dBmV 43.0 dB
  Channel 7: 12.1 dBmV 42.5 dB
  Channel 8: 11.0 dBmV 42.0 dB

  Upstream Channels

  Power Level:
  Channel 1: 51.9 dBmV
  Channel 2: 52.1 dBmV
  Channel 3: 51.6 dBmV
  Channel 4: 51.6 dBmV
  Masz za duże tłumienie w dolnym paśmie i za małe w górnym. DS powinien nie przekraczać 10 dB optymalnie powinien być na 0, US też jest poza normą - powinien mieć 47 dB +- 4 dB. Wyraźnie widać, że potrzebna jest regulacja sygnału.
 • #85
  Ka1rol
  Level 13  
  Jeszcze mam pytanie,na UKE chyba się nie doczekam,wolę nie ryzykować i skorzystać z okazji,byłem dzisiaj w ich POK złożyć rezygnację,nie przyjęli ,kazali wysłać pocztą,moje pytanie,nawet jak wyślę listem poleconym lecz gdzieś to zaginie to czy uznają rezygnację?.
  Podpowiedżcie jak się dodatkowo zabezpieczyć.

  Pozdrawiam
 • #86
  User removed account
  Level 1  
 • #87
  Ka1rol
  Level 13  
  Jeszcze jedna ważna sprawa,która może pomoże wyjaśnić.
  Kilkakrotnie gdy miałem problemy i zamulało ,główny informatyk tłumaczył mi że jest przeciążenie lini ponieważ ktoś się nielegalnie podpiął pod linie,a modem działał stabilnie.
  Nie bardzo wierzę w te nielegalne podpięcia,lecz przeciążenie lini prędzej,dlaczego jednak modem działał stabilnie?.
  Pozdrawiam
 • #88
  User removed account
  Level 1  
 • #89
  Ka1rol
  Level 13  
  Tak zrobiłem,dobrze by było jednak na przyszłość dla Forumowiczów znaleść jakieś ogólne wytłumaczenie ponieważ problem jest poważny.
  Dzisiaj modem działa idealnie,internet zamula,telefon działa połowicznie,a Vectra mówi że modem działa stabilnie i obciążą mnie kosztami jeżeli wezwę pomoc....
  Chodzi o to,aby na przyszłość Forumowicze wezwą UKE ,aby wiedzieli co im mają powiedzieć,jak ich nakierunkować.

  Pozdrawiam
 • #90
  User removed account
  Level 1