Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

double horse 9100 modyfikacje - Kamera do dh 9100

20 Kwi 2013 10:41 2289 6
  • Poziom 9  
    Dzień dobry.
    Niedawno kupiłem model helikoptera double horse 9100 i polatałem nim już kilka razy.
    Postanowiłem że dokupię sobie mini kamerkę i ponagrywam okolice. Tylko nie bardzo wiem na jaką kamerę się zdecydować. Mam na oku dwie i proszę o pomoc w zdecydowaniu się na którąś z nich. Oto one ( obie na allegro):
    1. Mini kamera MD80 kamerka szpiegowska OD FIRMY !!! ( waga 19g).
    2.Kamerka mini DV szpiegowska 5 MPX detekcja.
    Wiem że aby nie obciążać helikoptera muszę kupić bardzo lekką kamerę ale o możliwie największej rozdzielczości. Bardzo proszę o pomoc w dokonaniu wyboru.
    Jeśli jestem w nieodpowiednim dziale proszę o przeniesienie.

Dodano po 21 [minuty]:

Proszę wszystkich o odpowiedzi.

Moderowany przez Madrik:

Na razie dostałeś ostrzeżenie za raportowanie własnych postów - między innymi. Błędy w pisowni masz obowiązek poprawiać osobiście, w swoich postach.

• Moderator Robotyka
    Kamera MD80 to podróbka znanej kamery modelarskiej firmy "Turnigy" (też chińskiej). Czyli chińska podróba chińszczyzny.

Ta druga to totalny badziew. Producent zapomniał między innymi o podaniu prędkości zapisu. Co oznacza, że jest on na tyle mały, że nie warto się nim chwalić. Czyli zapis jest skokowy.
    Kamera ma tzw "detekcję", co oznacza, że jednorazowo nie nagrywa więcej niż 2 minuty "filmu". Z podania ilości pikseli wynika, że urządzenie nie spełnia warunków technicznych, by zostać w UE uznane za kamerę, lecz... aparat fotograficzny. Inne cło, niższe koszty importu. Ale klient łyknie wszystko, byle podać duże MPX i niską cenę.

Z doświadczenia powiem, że jak chcesz kupić dobrą kamerę HD i lekką - to będzie to wydatek ponad 150zł. Wszystko tańsze ma jakieś wady, które dyskwalifikują produkt do użytku w modelarstwie. Żelowanie obrazu, skokowe zapisy, krótki czas nagrywania itp.

Sugerowałbym, jak chcesz już Alledrogo, rozejrzeć się za kamerą "brelok do kluczy - Chain Cam 808 model #16. Niestety - ceny tego modelu też są wysokie. Ale mogą spaść, bo pokazał się już nowy model. Rozpoznasz ten model po wyjściu A/V. Starsze modele go nie mają. Zakup jednak sugerowałbym na Ebay. Tamtejsi sprzedawcy są bardziej uczciwi niż "nasi".

Ale to jedna z niewielu, relatywnie tanich kamer, które nie są wyrzucaniem kasy. Uwaga - czasem w podejrzenie niskich cenach trafiają się stare modele lub podróby, które nie mają tych samych parametrów.

Inna opcja, to sklep Hobby King (zagraniczny) i kamera "HD Wing Camera".
    W naszych sklepach można też dostać wersję eko, znanej kamery modelarskiej FCO 2.

Problem z twoja zabawką polega nie tylko na tym, że ma mały udźwig, ale też bardzo się trzęsie. Praktycznie wszystkie tanie kamery dadzą efekt "żelowania obrazu". Jeżeli do tego dojdzie np. niski zapis lub producent "inaczej zinterpretuje dane techniczne" i poda je np. z przeplotem, to realistyczny wynik jest bardzo daleki od tego co można nazwać filmem. I to filmem, który można obejrzeć.

Na Youtubie znajdziesz filmy kręcone wspomnianymi kamerami. Poszukaj filmów z lotów śmigłowcami. Kamery mają tam znacznie gorsze warunki pracy niż np. w samolotach.
  • Poziom 9  
    Dziękuję Panu bardzo serdecznie. Pomógł mi Pan trochę. Ale mam jeszcze jedno pytanie do Pana.
    Czy możliwe jest zrobienie takiego czegoś, żeby do helikoptera dh 9100 dopiąć kamerkę do 18 gramów aby ona przesyłała sygnał wideo do laptopa lub telewizora. Jeśli to wykonalne to prosiłbym o opisanie wszystkich czynności i... no i wszystkiego po kolei. Chciałbym się również dowiedzieć jak podłączyć kamerę do helikoptera j w jaki najlepszy sposób miałaby przesyłać sygnał do laptopa ( lub telewizora). Bardzo chciałbym aby obraz był na laptopie, lecz nie wiem czy to możliwe.
  • Moderator Robotyka
    Z twoim helikopterem to niestety niemożliwe.
    Trzeba dodać do imprezy transmiter video, który już waży ok 100g. Nawet po odchudzeniu. Do kamery i transmitera trzeba dodać drugi pakiet zasilający ok. 12V. Inaczej zakłócenia z zasilania silników odbiją się na filmie, a co gorsza zakłócenia od kamery mogą pozbawić model sterowania, więc musi to być separowane.
    To już się robi jakieś 300 gram ładunku.

Po drugie transmiter Video jest znacznie silniejszym nadajnikiem niż ten, który steruje modelem i jest blisko odbiornika. Potrzeba bardzo wysokiej jakości układ sterowania, żeby przebił się przez kilkukrotnie silniejszy sygnał.

DH niestety nie posiada takiego sterowania, lecz mocno uproszczone.

Oprócz tego trzeba kupić Video Grabber USB i za jego pomocą podłączyć do laptopa.

I oczywiście, kamera musi mieć wyjście Video.

Do takiego latania, najbardziej nadają się motoszybowce, bo mają małe obciążenie powierzchni nośnej i mogą zabrać więcej ładunku.
    Ale to już trzeba kupić model, a nie zabawkę. Koszt podstawowego modelu, który można przerobić na taki zestaw (po nauczeniu się nim latać) to jakieś 500zł. Do tego dojdzie wyposażenie do Video - ok 300 - 500zł.

Na takim zestawie można już latać w zasięgu wzroku - nawet do 1 km od bazy. Ale uwaga - nie wolno latać nad budynkami i miejscami uczęszczanymi. trzeba sobie znaleźć puste i rozległe pole.
  • Poziom 9  
    Dziękuje bardzo za obszerne wyjaśnienie. Widać, że zna się Pan na rzeczy. Mam jeszcze jedno pytanie: czy można by było kupić taką kamerkę
    (Mini kamera MD80 kamerka szpiegowska OD FIRMY !!!) działająca na kartach pamięci i czy można by po skończonym locie odtworzyć nagrany film np. na laptopie lub komputerze. Chcę się dowiedzieć czy ta kamerka może być wykorzystana do tego celu. Chcę nadmienić, że ok. 200zł wydałem ,iż na helikopter i nie chce dużo stracić na kamerkę. Jeżeli pan pisze że nie ma sensu ( a i koszty są wysokie) to zdecyduję się na takie rozwiązanie. Proszę Pana o odpowiedź czy ten mini projekt ma szanse powodzenia. Dziękuję za wszystkie dotychczasowe porady i proszę o kolejne cenne, jak dla mnie uwagi.
  • Moderator Robotyka
    Tak, to jest możliwe. Ale zanim kupisz kamerę, zrób sobie pudełko o tych samych wymiarach i wadze co kamera, przyczep do modelu i sprawdź jak się zachowuje. Takie obciążenie może drastycznie pogorszyć zdolności lotne.
    Jeżeli śmigłowiec ma przez to spaść, to lepiej by miał atrapę niż kamerę.

Co do samej kamery to na filmach nią kręconych na youtubie, widać, że nie ma deklarowanej prędkości zapisu. Filmy mają wyraźne skoki. Obejrzyj kilka, i sam oceń czy ta jakość ci odpowiada.

Tu masz przykład z lotu samolotem. Jak widac kamera nie ma zbyt wielkiej rozdzielczości i obrazy z wysoka nie są szczegółowe. Ma też wąski kąt widzenia.

Link

Wszystko razem sprowadza się do tego, że na filmie niewiele tak naprawdę widać.
    BTW - u nas nie wolno latać nad miastami i osiedlami.
  • Poziom 9  
    dzięki za poradę. A czy model double horse uniesie dodatkowe 18 gramów (po odchudzeniu kamerki ok. 12-15 g). Bo na przykład syma s 107g którą miałem podniosła tylko 2 torebeczki herbaty Każda po 1,5 g czyli w sumie 3 gramy. I jeszcze jedno pytanie. Ile waży syma s 107 g, a ile double horse 9100.