Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z podłączeniem audio z monitora z tunerem tv do kina domowego.

kris89r 20 Kwi 2013 13:42 2199 6
  • #1 20 Kwi 2013 13:42
    kris89r
    Poziom 2  

Witam. Posiadam monitor z tunerem tv LG Flatron M2550D-PZ (LED), chciałbym aby dźwięk z tv był odtwarzany na głośnikach kina domowego model: Samsung HT-E4500. Próbowałem przez cinche i nic, próbuje również kablem optycznym i również to nie daje oczekiwanego rezultatu. Monitor posiada wyjścia audio out a z kolei kino domowe audio in więc powinno być wszystko dobrze a niestety nie jest. Jeśli macie czas proszę napiszcie mi co może być tego przyczyną. Kombinuję w opcjach zarówno w monitorze jak i w kinie domowym ale nie mogę nic znaleźć... Z góry dziękuje. Pozdrawiam

0 6
  • #2 20 Kwi 2013 14:42
    Polon_us
    Poziom 40  

Dziwne, że przy optycznego nie możesz uzyskać dźwięku w kinie domowym, hmmm

Dwie rzeczy musisz zrobić po połączeniu kablem optycznym:

1 - w TV w opcjach ustawić głośniki zewnętrzne
    2 - w kinie domowym ustawić D. In (inaczej Digital In) (użyj klawisza Function)

Tak na uboczu, tylko DTS i Dolby 5.1 możesz odtwarzać w ten sposób - inne formaty dźwięku nie są obsługiwane przez te kino. Sprawdź w ustawieniach monitora, czy jest możliwość narzucenia jednego z tych formatów jako standardowego dla wyjścia optycznego.

0
  • #3 20 Kwi 2013 19:23
    kris89r
    Poziom 2  

Dzieki za odp. Wlasnie jest tak jakby kino domowe w ogole nie odczytywalo tego ze jest podlaczony ten kabel optyczny...Wchodze w to d.in i nic jest komunikat zeby podlaczyc kino domowe z zewnetrznymi urzadzeniami cyfrowymi...Wiec nie wiem,kino jest nowe,kabel tez nowy takze nie mam pojecia. A orientujesz sie moze czy odlaczajac kabel optyczny z tv czy z kina domowego,powinny obie koncowki swiecic czerwonym laserem? Bo w przypadku odlaczenia koncowki kabla od kina widac laser(kabel podlaczony do moniotra) a z kolei jak odlaczam koncowke od monitora a kabel jest podlaczony do kina to ta koncowka nie swieci...

0
  • #4 20 Kwi 2013 20:14
    anmedia
    Poziom 39  

Polon_us napisał:
    Tak na uboczu, tylko DTS i Dolby 5.1 możesz odtwarzać w ten sposób - inne formaty dźwięku nie są obsługiwane przez te kino.

Nie do konca masz racje. Nawet mp3 bedzie odtwarzac po wyjsciu cyfrowym. Czy to oprogramowanie w komputerze czy np odtwarzajac w DVD z pendrive utwory sa konwertowane w locie najczesciej na PCM. A wiec taki sygnal rowniez to kino obsluzy.
    kris89r napisał:
    Wlasnie jest tak jakby kino domowe w ogole nie odczytywalo tego ze jest podlaczony ten kabel optyczny...

Jest w postach wiele niescislosci. Zrob zdjecia wszystkich urzadzen (gniazda we-wy) z ktorymi masz problem np piszesz:
    kris89r napisał:
    orientujesz sie moze czy odlaczajac kabel optyczny z tv czy z kina domowego,powinny obie koncowki swiecic czerwonym laserem?

w TV na 100% jest wyjscie i powinno sie swiecic. W kinie domowym jesli jest wejscie to nic sie nie swieci. Natomiast jak w kinie takze sie swieci to znaczy ze jest tam wyjscie i zadnego z tych urzadzen ze soba nie polaczysz (cyfrowo).

Dodano po 8 [minuty]:

Przegladalem teraz informacje o tym kinie - posiada optical IN

W takim razie inne pytanie, czy posiadasz jakis stary odtwarzacz DVD z wyjsciem optycznym lub komputer z takim wyjsciem?

0
  • #5 20 Kwi 2013 21:06
    Polon_us
    Poziom 40  

anmedia napisał:
    Polon_us napisał:
    Tak na uboczu, tylko DTS i Dolby 5.1 możesz odtwarzać w ten sposób - inne formaty dźwięku nie są obsługiwane przez te kino.

Nie do konca masz racje. Nawet mp3 bedzie odtwarzac po wyjsciu cyfrowym. Czy to oprogramowanie w komputerze czy np odtwarzajac w DVD z pendrive utwory sa konwertowane w locie najczesciej na PCM. A wiec taki sygnal rowniez to kino obsluzy.

Instrukcja tego kina - strona 22

Sposób 2 OPTYCZNE : Podłączanie zewnętrznego cyfrowego urządzenia audio
    Podłączanie cyfrowego sygnału wyjściowego audio urządzeń wysyłających sygnał cyfrowy, takich jak
    odbiorniki telewizji kablowej i satelitarnej (Set-Top-Box).
    Za pomocą cyfrowego kabla optycznego (sprzedawany oddzielnie), połącz gniazdo wejścia optycznego
    audio cyfrowego urządzenia z gniazdem cyfrowego wejścia optycznego urządzenia zewnętrznego za
    pomocą kabla optycznego.
     Wybierz tryb D. IN.
    | UWAGA |
    _ Aby oglądać obraz wideo z odbiornika telewizji kablowej/satelitarnej, należy podłączyć jego wyjście wideo bezpośrednio do telewizora.
    _ Ten system obsługuje cyfrowe częstotliwości próbkowania wynoszące 32 kHz lub wyższe z zewnętrznych urządzeń cyfrowych.
    _ Ten system obsługuje tylko dźwięk DTS i Dolby Digital. Dźwięk w formacie MPEG, który jest ciągłym strumieniem bitów, nie jest obsługiwany.

Posłużyłem się tym fragmentem instrukcji tego kina przy moim pierwszy wpisie. Wytłuszczenie zostało dodane przez mnie :) Chociaż w wersji polskiej, tu cytowanej (uprzednio używałem angielskiej), zdaje się, że jest błąd (połączenia), hyh ...

Cóż, może warto byłoby spróbować inny kabelek optyczny - tak na wszelki wypadek lub sprawdzić ten bieżący na innym sprzęcie. Mam nadzieję, że kolega przełączył monitor na głośniki zewnętrzne. To jest istotne.

0
  • #6 20 Kwi 2013 21:27
    anmedia
    Poziom 39  

Polon_us napisał:
    Posłużyłem się tym fragmentem instrukcji tego kina przy moim pierwszy wpisie.

Co do samsunga, niestety ale nalezy wszystko lopatologicznie probowac. Nie raz w instrukcji bylo napisane co innego a zupelnie co innego wychodzi w rzeczywistosci. Dlatego napisalem o innym DVD aby wyeliminowac ewentualnie kabelek czy sam monitor. Zwlaszcza ze z monitora wychodzi dzwiek PCM.

Z drugiej zas strony, mozliwosc dekodowania tylko i wylacznie DTS i Dolby Digital, byloby naprawde pojsciem na latwizne ze strony samsunga (na maksimum obcinanie kosztow i tworzenie urzadzenia tak naprawde nierozwojowego w przyszlosci) i bezsensownego rozwiazania.

0
  • #7 20 Kwi 2013 21:52
    Polon_us
    Poziom 40  

Pisząc o tym Dolby/DTS miałem na myśli tylko sygnał poprzez kabelek optyczny. Samo kino może obsłużyć więcej formatów z płyt czy z zewnętrznej pamięci.

Cóż, zaczynam się wyczerpywać z pomysłami. Jeszcze raz powtórzę o ustawieniach w menu Audio monitora:
    1 - Cyfrowe wyjście audio: Dolby
    2 - Głośniki TV ; Wyłączone
    3 - Ustawienia dźwięku DTV : Dolby

I sprawdzić, czy to coś pomogło ...

Powodzenia :)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo