Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z podłączeniem audio z monitora z tunerem tv do kina domowego.

20 Apr 2013 13:42 2415 6
 • Level 2  
  Witam. Posiadam monitor z tunerem tv LG Flatron M2550D-PZ (LED), chciałbym aby dźwięk z tv był odtwarzany na głośnikach kina domowego model: Samsung HT-E4500. Próbowałem przez cinche i nic, próbuje również kablem optycznym i również to nie daje oczekiwanego rezultatu. Monitor posiada wyjścia audio out a z kolei kino domowe audio in więc powinno być wszystko dobrze a niestety nie jest. Jeśli macie czas proszę napiszcie mi co może być tego przyczyną. Kombinuję w opcjach zarówno w monitorze jak i w kinie domowym ale nie mogę nic znaleźć... Z góry dziękuje. Pozdrawiam
  Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
 • Level 42  
  Dziwne, że przy optycznego nie możesz uzyskać dźwięku w kinie domowym, hmmm

  Dwie rzeczy musisz zrobić po połączeniu kablem optycznym:

  1 - w TV w opcjach ustawić głośniki zewnętrzne
  2 - w kinie domowym ustawić D. In (inaczej Digital In) (użyj klawisza Function)

  Tak na uboczu, tylko DTS i Dolby 5.1 możesz odtwarzać w ten sposób - inne formaty dźwięku nie są obsługiwane przez te kino. Sprawdź w ustawieniach monitora, czy jest możliwość narzucenia jednego z tych formatów jako standardowego dla wyjścia optycznego.
 • Level 2  
  Dzieki za odp. Wlasnie jest tak jakby kino domowe w ogole nie odczytywalo tego ze jest podlaczony ten kabel optyczny...Wchodze w to d.in i nic jest komunikat zeby podlaczyc kino domowe z zewnetrznymi urzadzeniami cyfrowymi...Wiec nie wiem,kino jest nowe,kabel tez nowy takze nie mam pojecia. A orientujesz sie moze czy odlaczajac kabel optyczny z tv czy z kina domowego,powinny obie koncowki swiecic czerwonym laserem? Bo w przypadku odlaczenia koncowki kabla od kina widac laser(kabel podlaczony do moniotra) a z kolei jak odlaczam koncowke od monitora a kabel jest podlaczony do kina to ta koncowka nie swieci...
 • Level 1  
 • Level 42  
  anmedia wrote:
  Polon_us napisał:
  Tak na uboczu, tylko DTS i Dolby 5.1 możesz odtwarzać w ten sposób - inne formaty dźwięku nie są obsługiwane przez te kino.

  Nie do konca masz racje. Nawet mp3 bedzie odtwarzac po wyjsciu cyfrowym. Czy to oprogramowanie w komputerze czy np odtwarzajac w DVD z pendrive utwory sa konwertowane w locie najczesciej na PCM. A wiec taki sygnal rowniez to kino obsluzy.


  Instrukcja tego kina - strona 22

  Sposób 2 OPTYCZNE : Podłączanie zewnętrznego cyfrowego urządzenia audio
  Podłączanie cyfrowego sygnału wyjściowego audio urządzeń wysyłających sygnał cyfrowy, takich jak
  odbiorniki telewizji kablowej i satelitarnej (Set-Top-Box).
  Za pomocą cyfrowego kabla optycznego (sprzedawany oddzielnie), połącz gniazdo wejścia optycznego
  audio cyfrowego urządzenia z gniazdem cyfrowego wejścia optycznego urządzenia zewnętrznego za
  pomocą kabla optycznego.
   Wybierz tryb D. IN.
  | UWAGA |
  _ Aby oglądać obraz wideo z odbiornika telewizji kablowej/satelitarnej, należy podłączyć jego wyjście wideo bezpośrednio do telewizora.
  _ Ten system obsługuje cyfrowe częstotliwości próbkowania wynoszące 32 kHz lub wyższe z zewnętrznych urządzeń cyfrowych.
  _ Ten system obsługuje tylko dźwięk DTS i Dolby Digital. Dźwięk w formacie MPEG, który jest ciągłym strumieniem bitów, nie jest obsługiwany.


  Posłużyłem się tym fragmentem instrukcji tego kina przy moim pierwszy wpisie. Wytłuszczenie zostało dodane przez mnie :) Chociaż w wersji polskiej, tu cytowanej (uprzednio używałem angielskiej), zdaje się, że jest błąd (połączenia), hyh ...

  Cóż, może warto byłoby spróbować inny kabelek optyczny - tak na wszelki wypadek lub sprawdzić ten bieżący na innym sprzęcie. Mam nadzieję, że kolega przełączył monitor na głośniki zewnętrzne. To jest istotne.
 • Level 1  
 • Level 42  
  Pisząc o tym Dolby/DTS miałem na myśli tylko sygnał poprzez kabelek optyczny. Samo kino może obsłużyć więcej formatów z płyt czy z zewnętrznej pamięci.

  Cóż, zaczynam się wyczerpywać z pomysłami. Jeszcze raz powtórzę o ustawieniach w menu Audio monitora:
  1 - Cyfrowe wyjście audio: Dolby
  2 - Głośniki TV ; Wyłączone
  3 - Ustawienia dźwięku DTV : Dolby

  I sprawdzić, czy to coś pomogło ...

  Powodzenia :)