Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niskie napięcie zasilacza i wolna praca siłowników

20 Kwi 2013 15:53 1491 3
  • Poziom 7  
    Witam. Otóż mam taki problem z siłownikami od bramy skrzydłowej że gdy chcę otworzyć bramę to siłowniki ledwo co ją ruszają i otwiera się bardzo powoli. Do tej pory było wszystko dobrze aż pewnego razu się niestety brama zablokowała i siłowniki tak chwile w miejscu chodziły. silniczki od nich się mocno nagrzały w tedy.Nie wiem co może być przyczyna takiego zachowania gdyż w tedy z góry założyłem ze się silniczki spaliły po prostu, ale po zmierzeniu napięcia wychodzącego z zasilacza okazało się że jest 12V a powinno być 24V. na silniczkach pisze iż pracują pod napięciem od 12V do 36V. i po podłączeniu do innego zasilacza chodzą normalnie, więc spalone raczej nie są. Po rozłożeniu zasilacza nie widzę żadnych mechanicznych uszkodzeń w nim. Co może być przyczyną tego zaniżonego napięcia? Niskie napięcie zasilacza i wolna praca siłowników oto zdjęcie tego zasilacza.
  • Poziom 43  
    rafcini2 napisał:
    Po rozłożeniu zasilacza nie widzę żadnych mechanicznych uszkodzeń w nim. Co może być przyczyną tego zaniżonego napięcia?

Nikt tego nie stwierdzi na odległość bez pomiarów elementów w zasilaczu. Najszybciej będzie kupić nowy zasilacz.
  • specjalista -automatyka bramowa
    To impulsówka - naprawa będzie drożej kosztować niż 2 takie nowe (china), a może lepiej nie leźć w chińskie impulsaki tylko założyć zasilacz na normalnym trafie - przynajmniej wytrzyma więcej niż sekundę blokady (no chybe że chcesz traktować łatwopalne zasilacze jako zabezpieczenie dla silniczków...)
  • Poziom 7  
    Dzięki za pomoc. Skoro tak powiadacie że się nie opłaca inwestować w naprawę tego zasilacza to cóż dołożę trochę i kupie już normalny zasilacz nie impulsowy :D może wytrzyma trochę dłużej :)