Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problemy z lodówką - nie chłodzi...

24 Lut 2005 21:38 16037 13
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    A jak wygląda parownik w chłodzarce....agregat chodzi bo termostat jest w czesci chłodzącej a tam jest ciepło wiec chodzi...musiałbyś zobaczyć od tyłu jak układ jest połaczony.Być może parownik w czesci chłodniczej jest też cały zamrożony wtedy chłodzenie tez jest znikome.
    pozdrawiam
  • Admin DIY, Automatyka
    Może to nie jest zbyt fachowa porada ... ale spróbuj odwrocic na kilka chwil tą lodówke do góry nogami (POWER OFF). Po minucie postaw w prawidłowej pozycji i po chwili włącz do sieci.

Napisz jakie efekty.
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    bestler napisał:
    Może to nie jest zbyt fachowa porada ... ale spróbuj odwrocic na kilka chwil tą lodówke do góry nogami (POWER OFF). Po minucie postaw w prawidłowej pozycji i po chwili włącz do sieci.

Napisz jakie efekty.

Nie rob tego, sprezarkowych nie wolno odwracac
  • Admin DIY, Automatyka
    To chyba nie jest do onca tak jak piszecie, ze od razu na smietnik. Mozecie mi wyjaśnic jakie to trwale zmiany zajdą w układzie chlodzącym lodówki po jej chwilowym odwróceniu ? Czy cos wybuchnie ? Widzialem kilka lat temu jak fachowiec ( w ramach gwarancji ) przyjechal do sąsiada do domu .... postawil chłodziarke do góry nogami grzebał coś od spodu chyba ze dwie godziny. Potem postawil na spowrotem na nogi, po jakims czasie wlaczyl i chlodziarka dziala bez zazutów do dziś (juz chyba z 10 lat) i ma sie nie źle.

W ubiegłe wakacje mojej babci oberwały sie zawiazy od lodowki no i podczas naprawy tez sobie postawiłem lodówke nogai do góry. Zawiasy przynitowałem, lodowke postawilem na miejsce i oczywiscie dziala i .... nie wie, ile w tym racji ale babcia twierdzi, ze duzo lepiej mrozi.

Znam zasade działania agregatu chłodniczego, i nie wiem czy odwrocenie go na chwile o 180` jest dla niego gwoździem do trumny.
  • Admin DIY, Automatyka
    Racja, trzeba odczekać, az sie ustoi plyn chlodniczy. W zasadzie to slychac jak sie przelewa, ale nie zaszkodzi poczekaj dluzej ... nawet cala noc.

bez odboru ...