Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Monza / Senator - bezpiecznik od deski rozdzielczej i dmuchawy ?

ghudunfur 20 Apr 2013 16:47 2118 2
Relpol
    ghudunfur
    Level 9  
    Witam,

problem następujący - wymieniałem chłodnicę. Mam przerobioną na wiatrak elektryczny, wiskoza wycięta. Przekręciłem czujnik temperatury dla wiatraka do nowej, prawdopodobnie podłączyłem odwrotnie polaryzację. Podobno nie ma to dla czujnika znaczenia (?).
    Efekty wynikłe z tego działania :
    - ww.czujnik przestał działać
    - przestałem widzieć jakiekolwiek odczyty na desce (wszelkie kontrolki martwe, paliwo,ciśnienie oleju, amperomierz, woda)
    - przestała włączać się dmuchawa.

Jedynym powodem tego bałaganu wydaje się być złe podłączenie czujnika.

I tu pytania :
    1 .Czy to możliwe?
    2. Gdzie znajdę bezpiecznik który za to wszystko odpowiada? (akurat deska i dmuchawa nie są rozszyfrowane na odwrocie klapki od bezpieczników, sam nie wiem czemu, ale tak jest. Poza tym wszystkie bezpieczniki wyjąłem i sprawdziłem, - sprawne, zostają jedynie te kwadratowe kostki-przekaźniki - jak je sprawdzić, może to one?)

dzięki za odpowiedzi i sugestie,
  • Relpol
    manta
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Zegary mają swój bezpiecznik, jeśli wszystko inne działa, to szukaj dalej. Sprecyzuj, pod co podłączyłeś wentylator? Nie piszesz jakiej mocy on jest, do wentylatora stosuje się włączniki termiczne i w zależności od mocy, przekaźnik sterujący.
    ghudunfur
    Level 9  
    Dziękuję za odpowiedź, ale pytania były jasne:

1.Czy to możliwe aby odwrotna polaryzacja podpięta pod czujnik termiczny chłodnicy wywołała takie spustoszenie ( i w ogóle co się może stać przy zamianie biegunów)?
    2.Czy ktoś wie pod czym podpięta jest deska i DMUCHAWA (nawiewu kabiny) -nie ma opisu na klapce.

A jeśli: ,,zegary mają swój bezpiecznik'', to uprzejmie proszę o podanie, który to?

Temat podpięcie wentylatora jest tu bezprzedmiotowy, nie pytam o niego, wentylator działa na krótko i - jak słusznie zauważyłeś - ma swój przekaźnik.