Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Intel Core 2 Quad - zużycie 100% procesora

zdunek123 22 Kwi 2013 16:46 8955 74
    Łukasz_W

Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    To są dokładne napięcia czy zaokrąglone?
    Jeżeli to są dokładne napięcia, to zasilacz jest w porządku.
    Dalej nie widzę wersji biosu.
    Rozumiem, że te spadki to przy grze jako klient? Proponuję założyć serwer sieciowy w BF i sprawdzić zachowanie.
    zdunek123
    Poziom 16  
    Napięcia dokładne (nic nie zaokrąglałem) , wszedłem poprzez klawisz DELETE podczas uruchamiania systemu do BIOSU, zawsze wersja była u mnie po lewej na dole, ale teraz nie było nie wiem czemu. Sprawdziłem wersję BIOSU w regedit. Wychodzi na to że wersja biosu to ACRSYS - 20121207. Chyba że to nie to.
    Wasilkowski napisał:
    Rozumiem, że te spadki to przy grze jako klient?
    Spadki FPS mam tylko na trybie gry Multiplayer jako gracz,
    Wasilkowski napisał:
    Proponuję założyć serwer sieciowy w BF i sprawdzić zachowanie.
    mam wynająć serwer do gry ? To kosztuje fortunę. Poza tym gdy dzisiaj wszedłem na pusty serwer to jak stałem w miejscu nie ruszając się nie maiłem spadku FPs, a kiedy wsiadłem do odrzutowca i podleciałem 200 m w górę to dostałem Spadek FPS.
    Lukson
    Poziom 32  
    Mam BF3, Q6600 + GTX660.
    Procesor kręcony do 3.6GHz i mam spadki FPS do 5-10 klatek a średnie użycie procesora w trakcie gry osiąga 90%.

Ten procesor jest za słaby dla tej gry. To raz.

Dwa przestańcie zgadywać co dolega temu komputerowi bo jak widzę takie wpisy

Wasilkowski napisał:
    Rozumiem, że te spadki to przy grze jako klient? Proponuję założyć serwer sieciowy w BF i sprawdzić zachowanie.

to utwierdzam się w przekonaniu, że niektórzy tutaj ćwiczą magię i wróżenie z fusów.
    wariato
    Poziom 43  
    Lukson napisał:

Ten procesor jest za słaby dla tej gry. To raz.

Pisałem o tym na samym początku ale dalej drążą temat. Pozostaje zmiana sprzętu lub granie w single.
    Łukasz_W

Nie każdy na forum to zapalony miłośnik FPSów. Tyle ile można, tyle podpowiadam. Kolega też mógł sie wykazać wcześniej. Sugeruję się tym, że wcześniej owe spadki rzekomo nie miały miejsca.
    Lukson
    Poziom 32  
    Wasilkowski napisał:
    Dziwne jest natomiast to, że wcześniej owe spadki rzekomo nie miały miejsca.

I to jest dobre pytanie. Odpowiem Ci na to pytaniem.

Dwie płyty główne.
    Jedna nForce 750I SLI
    Druga Asus Rampage Formula.

Ten sam procesor, takie samo taktowanie po OC, ta sama pamięć i dysk. Sterowniki, system i reszta osprzętu.

Na pierwszej płycie gra klatkuje, na drugiej działa płynnie bez spadków. Czego to wina?

Odpowiesz na moje pytanie będziesz miał odpowiedź na ten temat chociaż ona pojawiła się już wcześniej.
    zdunek123
    Poziom 16  
    Procesor nie miał problemów na starej płycie głównej . Stara płyta główna to była ASUS P5Q GREEN. + dodam że na odwrocie pudełka bf3 pisze procesor : quatro 2.4 rekomendowane.
    A znam człowieka który podkręcone Duo i śmiga w bf3, multiplayer. Jedyne czym różni się płyta główna nowa od starej (co zauważyłem) to zasilanie procesora na starej płycie głównej było na 2wtyki (4+4PIN) , a ta płyta główna (nowa) ma zasilanie procesora na 1wtykę.
    Lukson
    Poziom 32  
    zdunek123 napisał:
    Procesor nie miał problemów na starej płycie głównej . Stara płyta główna to była ASUS P5Q GREEN. + dodam że na odwrocie pudełka bf3 pisze procesor : quatro 2.4 rekomendowane.
    A znam człowieka który podkręcone Duo i śmiga w bf3, multiplayer. Jedyne czym różni się płyta główna nowa od starej (co zauważyłem) to zasilanie procesora na starej płycie głównej było na 2wtyki (4+4PIN) , a ta płyta główna (nowa) ma zasilanie procesora na 1wtykę.

Poczytaj trochę o sprzęcie. Doucz się i wtedy znajdziesz znacznie więcej różnic niż tylko gniazdo na wtyk P4.
    Począwszy od formatu płyty i jej koloru to inny jest mostek północny, południowy, sekcja zasilania procesora oraz pamięci.

Jeżeli Ty nie widzisz różnic to może jeszcze raz dokładnie się przypatrz tej i starej płycie.

Sekcja zasilania procesora na nowej płycie nie istnieje. Ma 3 fazy w porównaniu do ośmiu z tej starej płyty.
    Do tego mostek północny komunikujący się z procesorem, pamięcią oraz dyskretną kartą graficzną to kastrat i odgrzewany kotlet starszych wersji G31 na domiar złego wyposażony w układ graficzny.
    Mostek południowy też nie powala swoją wydajnością.

Obecne mobo to zapchajdziura mająca pozwolić użytkownikom pracę na procesorach opartych o podstawkę LGA775, którzy nie chcą przesiąść się na nowe podstawki. Dedykowana główne do użytku biurowego i internetu a nie do grania.

LGA775 wiecznie żywe!!!
    zdunek123
    Poziom 16  
    Czyli przeniesienie się na starą platformę powinno rozwiązać problem ?
    Łukasz_W

zdunek123 napisał:
    Czyli przeniesienie się na starą platformę powinno rozwiązać problem ?

Tak. Na przyszłość - jeżeli ktoś o coś pyta, to nie bez powodu.
    Tutaj nawet nie ma co porównywać.
    Lukson
    Poziom 32  
    Wasilkowski napisał:

Jak to nie?

To tak jak Matiz i Audi R8. 3 gary vs. 8
    Łukasz_W

Lukson napisał:
    Wasilkowski napisał:

Jak to nie?

To tak jak Matiz i Audi R8. 3 gary vs. 8

To też miałem na myśli.
    zdunek123
    Poziom 16  
    Ok, przełożę wszystko na starą platformę. Tylko że na tej starej platformie miałem błąd KERNEL-POWER , mógł być spowodowany złymi sterownikami pod kartę graficzną i komputer się resetował ? kiedyś się nie włączył nawet na tej starej płycie głównej. Tzn. Cooler jeden i drugi chodził ale nie było tego specyficznego dźwięku przy włączeniu komputera i stał w miejscu. Mogło to być przez kartę graficzną na starej płycie głównej ?