Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B3 - Stuk przy maksymalnym skręcie w lewo.

20 Kwi 2013 20:14 5436 11
  • Poziom 9  
    Siemka.
    Panowie mam problem z passatem B3 może ktoś się spotkał z taką usterką bo ja nie mam już siły i pomysłów.
    Przy skręcie w lewo słychać dość mocny pojedyńczy stuk tak jak by młotek o młotek stuknął, auto było u mechanika który też ręce rozłożył.
    W aucie wymienione było łożysko, piasta, poduszka amorka, sworzeń, tuleje na wahaczach, końcówki, maglownica, przeguby wew i zew. nawet cały mc person był podmieniony i jak stuk był tak jest dalej. Może ktoś spotkał sie z podobnym objawem i pomoże.
    Dodam że na szarpakach zawias igła.Jak auto ruszy przy skręconych kołach i ktoś trzyma ręką górne mocowanie mc persona to czuć ten stuk jest na zwrotnicy.
  • Poziom 10  
    ktora strona auta ??

moze poduszka na skrzyni ,moze cos z zaciskiem ....

na podniesionym aucie tez czy musi stac na ziemi??

i to tylko jeden stukot czy cykliczny
  • Poziom 16  
    Takie objawy daje zazwyczaj a raczej zawsze zatarte łożysko na mc personie, i przeskakująca sprężyna, wystarczy że jedna osoba kręci kierownicą a druga trzyma ręke na sprężynie, jak sprężyna drży skacze to jest to.
  • Admin grupy Samochody
    Przegub wewnętrzny.(zamień miejscami na półośkach prawy z lewym)
  • Poziom 10  
    kolunio21 napisał:

W aucie wymienione było łożysko, piasta, poduszka amorka, sworzeń, tuleje na wahaczach, końcówki, maglownica, przeguby wew i zew. nawet cały mc person był podmieniony i jak stuk był tak jest dalej. .

wnioskujac z opisu odpada sprężyna i łożysko przegub też
  • Admin grupy Samochody
    Moja wina nie doczytałem.
    W takim razie kolego dokręć wszystkie śruby przy ławie zawieszenia, mocowaniu silnika do karoseri.
  • Poziom 9  
    baton180
    Prawa strona auta, stuk jest tylko jeden na podniesionym aucie tego nie ma tylko pod obciążeniem jak na kołach stoi i skręca w lewo, tak jak pisałem mechanik ręce rozłożył i powiedział że nie ma pojecia co to jest, wszystko tyle razy sprawdzane.
    Poduszki pod skrzynią i silnikiem były zmieniane.
  • Poziom 10  
    NIE WIEM TRZEBA BY TO BYŁO WIDZIEC

zobacz jeszcze czy od strony skrzyni znaczy mechanizm różnicowy cos tam nie puka i nie przenosi na koło ale ....

auto na kanał i łapac za wszystkie podzespoły reką i moze wyczujesz tylko na kanał bo mowisz ze na podnosniku nie ma tego ...... ale co z tym zciskiem napewno wszysko ok??
  • Poziom 9  
    Praktycznie wszystko było sprawdzane na podnośniku na kanale, tak jak pisałem metaliczny strzał przy skręcie w lewo ale kierownica musi iść do oporu w lewo
  • Poziom 9  
    Sprawa rozwiązana okazało się że to łożysko koła , nowe łożysko i takie rzeczy.
    Dzięki za porady :)
  • Poziom 10  
    kolunio21 napisał:

W aucie wymienione było łożysko, piasta, poduszka amorka, sworzeń, tuleje na wahaczach, końcówki, maglownica, przeguby wew i zew. nawet cały mc person był podmieniony

teraz nie pojmuje twojego opisu
  • Poziom 9  
    Napisałem że łożysko było wymienione, i te nowe łożysko było felerne i one tak stukało. Wczoraj kupiłem nowe łożysko wprasowałem i już tego stuku nie ma!!