Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz ATX NONAME - spalony termistor

Pablo2015 20 Kwi 2013 20:29 1899 3
  • #1 20 Kwi 2013 20:29
    Pablo2015
    Poziom 18  

Witam,
    Posiada zasilacz ATX. Chciałem sobie z niego zrobić zasilacz, ale po przelutowaniu bezpiecznika i wlutowaniu na jego miejsce gniazda na bezpiecznik na obudowę (na przedłużce z tych fioletowych kabli), włożeniu bezpiecznika i podłączeniu zasilania, najpierw wywaliło bezpiecznik w domu, po kolejnych próbach wybuchł termistor NTC.

Zasilacz ATX NONAME - spalony termistor Zasilacz ATX NONAME - spalony termistor

Kupiłem coś takiego:

Zasilacz ATX NONAME - spalony termistor

ale ten też wybuchł, wraz z bezpiecznikiem. Przylutowałem również dwa rezystory 22 Ohm, 3W połączone równolegle ( w miejsce termistora), ale one też nie dały rady. Co może być tego przyczyną?

Pozdrawiam Pablo201_5

• #2 20 Kwi 2013 20:38
    marci4
    Poziom 28  

Płytka pod radiatorem od tranzystorów po pierwotnej stronie jest przypalona. Wylutuj i sprawdź te tranzystory.

+ płytka jest przypalona w rejonie rezystorów i diod pod scalakiem kontrolującym przetwornicę. Sprawdź te rezystory i diody.

• #3 20 Kwi 2013 20:46
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

Termistor ma być rozruchowy a nie jakiś malutki do pomiaru temperatury.

Poza tym jak dalej jest zwarcie to i grube rezystory 22Ω z siecią energetyczną nie dadzą rady co Specjalizacja: elektronika średniozaawansowany powinien mieć w małym palcu.

• #4 20 Kwi 2013 21:02
    Pablo2015
    Poziom 18  

Przyznaje, że z tymi rezystorami to był głupi pomysł... ale chciałem za wszelką cenę uruchomić ten zasilacz, chociaż na chwilę :-)

Co do specjalizacji, to chyba ja sam wiem najlepiej jaką posiadam wiedzę i sam umiem ją określić.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME