Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie wlacza sie Windows 7 - Uszkodzone mocowanie karty graficznej.

20 Kwi 2013 23:25 3318 40
  • Poziom 7  
    Witam, moim problemem jest to, ze po wlaczeniu "power" zalacza sie bios, po czym takie okienko od ntt system po czym monitor jakby gasnie, tylko dioda mruga, przy czym komputer ciagle chodzi. Moze zaczne od poczatku, tj. komputer mi sie wylaczal przy roznych grach, wiec wpierw nalozylem nowa paste na procesor, nic to nie dalo, wiec sciagnalem program hwmonitor i zobaczylem, ze karta graf. ma b. wysoka temp (90 c), wiec ja wyjalem, wyczyscilem z zewn. i chcialem ja otworzyc i przy tym jeden z plastikowych trzymaczy ku mojej rozpaczy sie polamal. Zaprzestalem prob, uznalem ze 3 pozostale trzymaja stabilnie i jest ok. Tutaj chyba wlasnie popelnilem blad bo wszystko sie ladnie wlaczylo, ale po paru minutach temp. zaczela wzrastac i i sie wylaczyl (mimo, ze nie robilem nic obciazajacego komputer) i od tamtego momentu juz mi sie nie wlaczyl. Da sie to jakos naprawic? Problem jest raczej z karta (co w sumie wydaje sie oczywiste), czy moze z czyms innym? Zamierzam go dac do naprawy, ale jesli jest jakis szybszy sposob to prosilbym o pomoc, za brak polskich znakow bardzo przepraszam, ale pisze z komorki.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Używaj polskich znaków bo jest różnica czy komuś robi się łaskę, czy laskę.

Pełna konfiguracja komputera z uwzględnieniem marki i modelu zasilacza?!
  • Poziom 33  
    Na początek podaj parametry komputera. Jaka karta graficzna, jaki zasilacz .
    Jaki ci się połamał plastik w karcie graficznej ? Podejrzewam ,że jest ona w jakiejś plastikowej obudowie. Prawdo podobnie od spodu karty są śrubki mocujące tą obudowę na karcie. Trzeba je odkręcić tylko je odkręcaj ostrożnie. Bo może też nimi być przykręcony radiator od układu graficznego. Tak tylko przypuszczam :)
  • Poziom 7  
    Sorry,ale na komorce polskich znakow nie mam,co do pelnej konfiguracji to
    Karta graf:radeon hd 4850
    Procesor i3 intel core
    Ram 3gb
    Zasilacz delta(?) 400 w
    Reszty nie wiem gdzie szukac

Up taki malutki wcisk z sprezynka co mocowal karte do radiatora jak mniemam
  • Poziom 43  
    Zdjęcie karty (uszkodzonego elementu).
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    O czym wy piszecie? Chłopak niech najpierw uruchomi kompa i monitoruje stan temperatury w BIOS.
  • Poziom 43  
    zabex napisał:
    O czym wy piszecie? Chłopak niech najpierw uruchomi kompa i monitoruje stan temperatury w BIOS.

O czym Ty piszesz?

Jak odczytasz temperaturę karty graficznej w biosie? karta jest mechanicznie uszkodzona i od oględzin/jej naprawy trzeba zacząć.
  • Poziom 22  
    Tylu ludziom pomogłeś w/s komputerów i nie widzisz zmian temperatury (wzrostu temp) w stosunku do płyty głównej?
    Coś co się przegrzewa a tym samym nie pracuje prawidłowo ma wpływ na inne peryferia!
    Poza tym przytocz mi kiedy wspomniałem o temp karty graficznej w BIOS?
  • Poziom 43  
    zabex napisał:
    Tylu ludziom pomogłeś w/s komputerów i nie widzisz zmian temperatury (wzrostu temp) w stosunku do płyty głównej?
    Coś co się przegrzewa a tym samym nie pracuje prawidłowo ma wpływ na inne peryferia!

Przecież on uszkodził kartę grafiki wiec o jakich zmianach temperatury w stosunku do płyty głównej piszesz?

Przeczytaj jeszcze raz temat od początku, następnie swoje posty i się zastanów.
  • Moderator na urlopie...
    zabex napisał:
    Poza tym przytocz mi kiedy wspomniałem o temp karty graficznej w BIOS?

Wolałbym nie odpalać kompa z uszkodzonym "trzymaczem" radiatora karty graficznej. Najpierw to trzeba naprawić. Zepsuje kartę bez chłodzenia.
    Jak coś chcesz zobaczyć, jak nie mamy obrazu? (nie mamy, bo nie uruchamiamy tej karty)
  • Poziom 43  
    Na początek trzeba doprowadzić chłodzenie karty do porządku - jeżeli nie posiadasz takowego mocowania zostaje je dokupić/oddać komputer do serwisu.
  • Poziom 22  
    Kasek21 Zwracam honor. Fakt... autor zrobił coś czego nie powinien a ze swojej strony się pospieszyłem. Tak to jest jak człowiek ma nadzieję, pomóc za wszelką cenę nie czytając "ze zrozumieniem" (...) do końca.
    Przepraszam. Zwracam honor. :)
    Trochę przeraża mnie co autor mógł zrobić i czy da się to jakoś odkręcić...
  • Poziom 7  
    Nie wlacza sie Windows 7 - Uszkodzone mocowanie karty graficznej. dodaje obrazek raz jeszcze,jak rozumiem mam juz niczego nie dotykac i w pon oddac do serwisu? Caly komp, czy tylko karte?

Dol: nie rozumiem,mowisz,ze mam teraz wszystko zlozyc i uruchomic ,czy masz cos innego na mysli?
  • Poziom 22  
    Lepiej będzie jak złożysz cały sprzęt i zarejestrujesz jego uruchomienie!
    zabex napisał:
    Lepiej będzie jak złożysz cały sprzęt i zarejestrujesz jego uruchomienie!

Nie bardzo rozumiem.

Ten radiator, jeśli dobrze widzę, można spróbować samemu zamontować. Poprostu zdobyć podobny kołek lub spróbować dobrać odpowiednią śrubkę z nakrętką i sprężynką.

Jednak sugeruję oddać ją fachowcowi - niech to zrobi porządnie - przy okazji niech zajrzy pod radiator.
  • Poziom 22  
    Gecraf napisał:
    Dol: nie rozumiem,mowisz,ze mam teraz wszystko zlozyc i uruchomic ,czy masz cos innego na mysli?

Masz to wszystko podłączyć i zarejestrować (łącznie z dźwiękiem).
    zabex napisał:
    Gecraf napisał:

Masz to wszystko podłączyć i zarejestrować (łącznie z dźwiękiem).

Przecież w tym stanie uwali tą kartę...O ile już nie padła.
  • Poziom 22  
    Karta prawdopodobnie już leży dlatego chcę się upewnić, że sama płyta pracuje prawidłowo i zgłasza błąd.
    zabex napisał:
    Karta prawdopodobnie już leży dlatego chcę się upewnić, że sama płyta pracuje prawidłowo i zgłasza błąd.

Teraz rozumiem. Piszesz trochę zawile.

Mozna spróbować bez grafiki odpalić sprzęt i "słuchać" beep'era.
  • Poziom 22  
    Dokładnie o to mi chodzi... a mam nadzieję, że autor nie uszkodził grafiki aż do tego stopnia aby sama płyta nie "wykazywała" błędów.
  • Poziom 7  
    Zabex ,jestes pewien,ze jest sens dalej meczyc kompa i karte?Nie doprowadzi to do jakis dalszych uszkoden?
  • Poziom 22  
    Jak może instalować coś czego praktycznie nie ma? Jeśli płyta nie zgłosi błędu to może zapomnieć, że tylko grafa została uszkodzona.
    Od autora tematu oczekuje się w tym przypadku ilości (dźwięków) zgłaszanych podczas uruchamiania sprzętu. Nie wiedząc tego możemy się kłucić do rana.
  • Poziom 33  
    Gecraf napisał:
    Nie wlacza sie Windows 7 - Uszkodzone mocowanie karty graficznej. dodaje obrazek raz jeszcze,jak rozumiem mam juz niczego nie dotykac i w pon oddac do serwisu? Caly komp, czy tylko karte?

Postaraj się jak będziesz potrafił delikatnie odblokować te kołki, zdjąć radiator wyczyścić starą pastę z układu graficznego i radiatora. Nałożyć nową pastę i z powrotem założyć radiator. Co do urwanego kołka to dobierz odpowiednią śrubkę i sprężynkę i przykręć ją za pomocą nakrętki od spodu.

Jak sobie nie poradzisz to do serwisu oddaj komputer.
  • Poziom 22  
    Chłopie! wyjmij tą kartę graficzną i daj nam jasny obraz co zgłasza twoja płyta główna!
    zabex napisał:
    Jak może instalować coś czego praktycznie nie ma? Jeśli płyta nie zgłosi błędu to może zapomnieć, że tylko grafa została uszkodzona.
    Od autora tematu oczekuje się w tym przypadku ilości (dźwięków) zgłaszanych podczas uruchamiania sprzętu. Nie wiedząc tego możemy się kłucić do rana.

Instalować=wkładać do slotu.
  • Poziom 7  
    Ehh,nie dziala mi cos wrzucanie filmow przez elektrode,powiedzcie moze ile ma byc tych beep to policze
  • Poziom 7  
    Dobra,po podlaczeniu kompa do zasilania i wlaczeniu to wpierw byly standardowe 2 beep i po paru sec kolejne ,dalej tylko szum i takie "mielenie",dodam,ze te poczatkowe 2 sa takie dluzsze
  • Poziom 22  
    Czy kolega ma możliwość uruchomienia kompa z LiveCD (system nie ma znaczenia)