Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP 1312 nfi - Jak wyczyścić laser?

21 Kwi 2013 03:29 2172 5
  • Poziom 12  
    Czy mógłby ktoś podpowiedzieć co zdemontować w drukarce HP 1312nfi MFP ażeby dobrać się do lasera i go wyczyścić? Czy trzeba zdjąć górny skaner? Na co zwrócić uwagę?
  • Poziom 23  
    ...może najpierw opisz : dlaczego chcesz się "dobrać " do lasera ?
    W drukarkach laserowych czyści się inne elementy odpowiedzialne za powstawanie obrazu bezpośrednio związane z tonerem ; wałki , listwy ,pojemniki....
    Laser raczej się nie brudzi ( tak często) .
  • Poziom 12  
    Witam

Drukarka drukuje na blado i gdzieś doczytałem, że pomaga czyszczenie toru optyki. Nie znam się za bardzo na drukarkach więc proszę o pomoc.

Wyciągnąłem już tacę z tonerami ale nic nie widzę. Jak ktoś już to robił to może podpowie. Drukarka jest generalnie ciężka w rozbiórce.
  • Poziom 23  
    Spróbuj . Poszukaj lasera z lustrami - wyczyść lustra .
  • Poziom 12  
    Witam ponownie,

Dobrałem się do lasera i wyczysciłem -ale wcale brudne nie były. Jaka może być przyczyna bladego drukowania? Jeżeli chodzi o tekst to w miarę alę rewelacji z czarnym nie ma. Natomiast najgorzej jest na zdjęciach. Praktycznie wogóle nie da się drukować. Tak jakby nie do drukowało.

Dodam, że proszki w "tonkach" są dosypywane.

• Poziom 34  
    Prawdopodobnie masz złej jakości tonery lub źle są wyregulowane listwy rozprowadzające toner. Podmień tonery na inne i sprawdź jak drukarka drukuje. Po co rozkręcać drukarkę jak przyczyna może leżeć po innej stronie.