Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

wv passat b3 1991 - dodatkowy włącznik wentylatora chłodnicy

arab513 21 Apr 2013 08:07 2898 6
    arab513
    Level 9  
    Witam. Moja dziewczyna poprosiła mnie, abym zamontował w jej passacie (b3 '91 1.8benz+gaz) dodatkowy włącznik wentylatora chłodnicy. Chodzi a możliwość włączenia wentylatora w dowolnej chwili nie ingerując w pracę termowłącznika znajdującego się w chłodnicy. Próbowałem poradzić sobie sam ale jednak przerosło mnie to zadanie. Mógłby mi ktoś doradzić jak to działa, gdzie najlepiej się wpiąć z takim włącznikiem? Z góry dziekuję
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    KStanek
    Level 22  
    Chyba najprościej będzie się włączyć równolegle z termowłącznikiem. Tylko musicie pamiętać o wyłączeniu tego wentylatora po opuszczeniu auta żeby nie zbrakło prądu przy następnym rozruchu. Oczywiście musisz jeszcze zastosować przewody o odpowiednim przekroju jednak tam jest znaczny prąd. Myślę że tak 2mm² powinno starczyć.
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    KStanek wrote:
    Myślę że tak 2mm² powinno starczyć.
    Tak, na pewno, do spalenia auta! Zobacz jakie są dane w oryginale!
    Strumien swiadomosci swia
    Level 43  
    arab513 wrote:
    Moja dziewczyna poprosiła mnie, abym zamontował w jej passacie (b3 '91 1.8benz+gaz) dodatkowy włącznik wentylatora chłodnicy

To kto w tym związku jest elektrykiem samochodowym?
    Pozatym ma dziwne fantazje.
    arab513 wrote:
    Próbowałem poradzić sobie sam ale jednak przerosło mnie to zadanie

Widzę, więć nie montuj nic tylko spraw żeby orginalny działał poprawnie.
    arab513
    Level 9  
    Nie pytałem o zdanie na temat związków tylko elektryki.
    Co do podłączenia to tak myślałem, nie potrafię tylko zastosować go w instalacji, nie wiem w które przewody się wpiąć-w czujniku są dwa na potencjale masy i jedno +12 V.
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Chłopie, w okolice czujnika przekaźnik, równolegle do styków czujnika, czyli jeden styk na plus a drugi na jeden z pozostałych przewodów, jeden to wolny a drugi szybki bieg wentylatorów. Dajesz na ten szybki. Tu pamiętaj o grubości przewodów. Minimum takie jak idą do czujnika. Do tego gdzie masz +12 podłącz jeszcze cewkę przekaźnika. Jednym przewodem (tym razem może być cienki) wchodzisz do kabiny i montujesz włącznik. Ma on podawać masę na cewkę przekaźnika. Masz wszystko zrobione.
    arab513
    Level 9  
    Podziękował, wszystko okej