Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wladimirec - pompa nie podnosi.

kamil95972 21 Kwi 2013 08:17 4404 7
  • #1 21 Kwi 2013 08:17
    kamil95972
    Poziom 12  

Witam mam problem z pompą, a mianowicie podnosi i opuszcza ale jak już ktoś ustanie na belkę wtedy już jest jej ciężko. Gdzie szukać przyczyny ? martwi mnie to że raz słychać prace pompy głośno chodzi normalnie a nie raz cicho i tak jakby nie chodziła.

-1 7
  • #3 13 Lip 2013 21:34
    liderus883
    Poziom 8  

To tak :jeżeli opuszcza to trzeba wymienić oringi w siłowniku (Najlepiej kupić komplet naprawczy do siłownika wladimirec) a jeżeli słabo unosi to trzeba wymienić pompę (napędzającą) I będzie wszytko ok ; ))

0
  • #4 14 Lip 2013 03:12
    mtracz
    Poziom 29  

A rozdzielacz? To bardzo ważny element w układzie. Obydwa te problemy mogą być spowodowane także przez niego.
    Ludzie tak zmieniają pompy bo nie podnosi i potem mają zapas dobrych pomp na półce.
    To złożony układ. Jedno zależne od drugiego.

1
  • #5 14 Lip 2013 08:56
    MaRcInn19
    Poziom 10  

Jeżeli widzisz że siłownik jest wilgotny od oleju to musisz wymienić oringi, a jeżeli jest suchy to nie masz co dotykać siłownika tylko od razu zabrać się za rozdzielacz tak jak kolega wyżej napisał. Tylko radzę uszczelnić stary rozdzielacz ja nie kupowałbym nowego. Ta samo z siłownikiem uszczelnij stary jak jest potrzeba.

1
  • #6 14 Lip 2013 11:19
    liderus883
    Poziom 8  

MaRcInn19 napisał:
    Jeżeli widzisz że siłownik jest wilgotny od oleju to musisz wymienić oringi, a jeżeli jest suchy to nie masz co dotykać siłownika tylko od razu zabrać się za rozdzielacz tak jak kolega wyżej napisał. Tylko radzę uszczelnić stary rozdzielacz ja nie kupowałbym nowego. Ta samo z siłownikiem uszczelnij stary jak jest potrzeba.

W siłowniku nie masz tylko oringów. Są też takie plastikowe one pełnią dużą role. i mogą oringi przepuszczać.

Dodano po 4 [minuty]:

Ja też miałem suchy siłownik a opuszczał i właśnie wymieniłem oringi,te 4 (chyba plastiki) i nie opuszcza . Więc proponuję zacząć od tego ; )

1
  • #7 16 Lip 2013 23:23
    przemas126
    Poziom 14  

Wyciek z siłownika nie ma nic do opuszczania, jedynie wewnętrzny przeciek wchodzi w grę. Ale nie zauważyłem żeby autor o tym wspomniał.
    Jeżeli nie ma siły do sprawdzenia klasycznie zawór przelewowy, zawór bezpieczeństwa.
    Resztę można wyczytać z forum. Pomijam brak oleju czy wlany taki od placków :)

0
  • #8 19 Sie 2014 15:39
    n1luku
    Poziom 1  

kamil95972 napisał:
    Witam mam problem z pompą, a mianowicie podnosi i opuszcza ale jak już ktoś ustanie na belkę wtedy już jest jej ciężko. Gdzie szukać przyczyny ? martwi mnie to że raz słychać prace pompy głośno chodzi normalnie a nie raz cicho i tak jakby nie chodziła.

Więc tak. Dzisiaj to robiłem miałem identyczną sytuacje. Pierwszą rzeczą o jakiej pomyślałem to to, że układ od pompy jest zapowietrzony więc cały odpowietrzyłem (zabawa ze spuszczaniem oleju z obiegu pompy czyli z siłownika, przewodów itp) lecz było dalej to samo.
    CO ZROBIŁEM I ZADZIAŁAŁO to wykręciłem z rozdzielacza zawór. On odkręca się od spodu z prawej strony rozdzielacza na dole. Jedni piszą, że trzeba co pół obrotu kręcić i sprawdzać od razu na pompie czy podnosi a jedni, że nie wolno go odkręcać bo później manometrem trzeba ciśnienie ustawiać. Gó*no prawda w sumie jedno i drugie co mówią. Zróbcie tak, że wykręćcie go całkowicie przy wyłączonym prądzie i przy wyłączonym silniku. Ja po wykręceniu umyłem go w benzynie popsikałem wd40 i wkręciłem z powrotem. Wszystko działa jak ta lala. Polecam jak już to robicie wymienić olej od pompy, istnieje tu ryzyko zapowietrzenia więc ostrożnie ale z drugiej strony wiadomo, że czasami olej akurat w tym miejscu nikt nie wymienia przez kilkadziesiąt lat. W sumie odpowietrzenie układu pompy to 30 minut roboty więc nie ma tragedii. Mam nadzieje, że pomogłem i ktoś nie będzie tracił 2-3 dni na szukanie problemu tylko po prostu odkręci zawór przeczyści i zakręci. Uwierzcie, DZIAŁA. Pozdrawiam

-1