Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

myjka k3.68m cieknie przez otwory przy pompie

21 Kwi 2013 11:50 11685 13
  • Poziom 8  
    witam
    chce naprawić moją myjkę karcher k3.68m.
    silnik el. nie załącza sie, gdy podłączyłem zasilanie wodne do niej , to zaczela sikać woda z otworów plastikowych przy pompie (chyba są to otwory kontrolne czy coś w tym stylu- tak mi się wydaje). co mam jeszcze sprawdzić , rozkręcić ?aby ją naprawić. gdzie kupić części ? pozdr :cry:
  • Poziom 28  
    A czy myjka nie stała na mrozie przypadkiem?
  • Poziom 8  
    a tego nie wiem na pewno, raczej nie.
  • Poziom 16  
    Masz do wymiany uszczelniacze. Są to otwory przez które woda w razie nieszczelności uszczelniaczy miała gdzie "uciec" w przeciwnym przypadku całość by przelatywała do oleju. Pewnie i tak już tam jest, skoro tak swobodnie przelatuje.
    Nie chcę Cię martwić ale naprawa z pewnością przekroczy koszt myjki.
  • Poziom 8  
    a te uszczelniacze wyglądają podobnie jak oringi? są gumowe?
    jak się nie uda naprawić, to pójdzie na części.
    dzięki za info, pozdr
  • Poziom 8  
    rozkręciłem tę pokrywke z 3-ma zaworkami ze sprężynkami, od strony silnika widac lożysko kulkowe otwarte, widać tam 4 odciski - ale nie ma chyba tej części która popycha zaworki.
    ile to moze kosztować?
    pozdr
  • Poziom 16  
    Zaworki otwiera przepływająca woda, a ona jest uruchamiana trzema tłokami które to popycha wirująca skośna tarcza.
    A tu w celach edukacyjnych zamieszczam Ci schemat podobnej myjki:
    myjka k3.68m cieknie przez otwory przy pompie
  • Poziom 8  
    a więc brakuje tam tej wirującej tarczy. gdzie to mozna kupic?
    a co do oleju to nie wiem gdzie on ma niby byc? popychacze są posmarowane zielonym smarem.
    pozdr i dzieki
  • Poziom 16  
    Z pewnością w serwisie. Jeżeli nie masz tarczy na osi silnika to i nie masz łożyska poprzecznego które na tej tarczy leży. Jutro podeślę Ci rysunek z katalogu części i zobaczysz czego jeszcze brakuje.
  • Poziom 8  
    te lożysko które widziałem, to chyba od silnika, a przykręcone jest do wału silnika śrubą na imbus.
  • Poziom 8  
    super jest to rozrysowane. z tego wynika na pierwszy rzut oka , ze nie mam tarczy zataczającej. wielkie dzięki
  • Poziom 16  
    Nie ma sprawy, jakby coś jeszcze to krzycz.
  • Poziom 8  
    nie naprawilem , chyba ją sprzedam na części kto chętny?