Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zhaoxin 852 - głośna praca stacji hotair

Famfarek 21 Kwi 2013 13:01 1860 6
  • #1 21 Kwi 2013 13:01
    Famfarek
    Poziom 10  

Witam,
    Zakupiłem nową stację jak w temacie. Kupiłem najprostszą i najtańszą bo lutuję bardzo mało i od czasu do czasu spawam tworzywa. Zaskoczyła mnie bardzo głośna praca tej stacji.
    Można obejrzeć i posłuchać tutaj:

Link

Mam pytanie do ludzi którzy mieli do czynienia z tą stacją: Czy ta stacja tak ma czy dostałem zepsutą sztukę?

Pozdrawiam

0 6
  • #2 21 Kwi 2013 15:00
    warsztat-ele
    Poziom 17  

Kiedyś spotkałem się z podobnym problemem w także nowej stacji HOT-AIR, lecz PT852. W transporcie połamały się plastikowe elementy trzymające płytkę z elektroniką. W wyniku tego płytka drżała i stukała w tylną ściankę. Nie wiem jak jest u Ciebie, czy nie masz dziwnie pustych otworów w tylnej ściance? :D

0
  • #3 21 Kwi 2013 22:16
    RAFAŁ.M
    Poziom 18  

Sprawdź czy są blokady transportowe (coś takiego jak w pralkach) jak są to je wykręć. Nie znam dokładnie tego modelu ale podobna stacja miała blokady w postaci śrub wkręcane od spodu pod kompresorem.

0
  • #4 21 Kwi 2013 22:32
    Famfarek
    Poziom 10  

Ten tył obejrzę jutro bo dziś już za późno.
    Śruby transportowe wykręciłem jak tylko dostałem, także to nie to.
    Zawiozłem stację do kolegi, który miał więcej do czynienia z takim sprzętem i stwierdził, że stacja nie pracuje głośno jak na hot air, tylko ten dźwięk jest trochę dziwny, właśnie jak by coś latało w środku. Poza tym stwierdził, to co ja podejrzewałem, czyli że stacja na wyświetlaczu lekko zawyża wskazania temperatury.

0
  • #5 22 Kwi 2013 13:12
    Famfarek
    Poziom 10  

Skontaktowałem się z dystrybutorem i podesłałem mu link z pracą tej stacji.
    Dystrybutor stwierdził, że to dźwięk normalnej pracy stacji lutowniczej.
    Wg mnie dla kogoś kto miałby pracować z tą stacją na dłuższą metę taki hałas jest nieakceptowalny. Na szczęście ja się do tej grupy nie zaliczam.

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

0
  • #6 22 Kwi 2013 21:11
    mickemaster
    Poziom 27  

Moja PT803 jest odrobinę cichsza, kompresor musi hałasować. Tak jak wspomniałeś- nie siedzi się przy tym 24 h na dobę. Pozdrawiam.

0
  • #7 18 Lis 2013 23:36
    Famfarek
    Poziom 10  

Temat zamykam. Te stacje tak pracują i tyle. Posłuchałem kilku innych i jest podobnie. Może odrobinę ciszej.

0