Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bascom AVR - Zła kompilacja programu do wsadu.

adam313890 21 Kwi 2013 13:02 1266 6
  • #1 21 Kwi 2013 13:02
    adam313890
    Poziom 12  

Witam. Od tygodnia walczę z problemem, mianowicie, napisałem program do obsługi pewnego urządzenia i nie działał.. Napisałem go dobrze w 100%, ale aby się upewnić do procesora wrzuciłem program typu miganie ledą... Również nie działał.. pomyślałem że to wina układu, ale jednak nie. U kolegi skompilowaliśmy program i ku mojemu zdumieniu zadziałał od razu. Zauważyłem też, że program po skompilowaniu zajmuje nie 19 % pamięci, a chyba 23% pamięci. I teraz pytanie ... Pomimo iż mam taką samą wersję bascoma i tak samo ustawione, programy z mojego kompa nie działają a programy te same kompilowane na innym komputerze działają w 100%. CO TO MOŻE BYĆ. Proszę o szybką pomoc bo ten projekt muszę wykonać do końca przyszłego tygodnia.

0 6
  • #2 21 Kwi 2013 13:13
    Grzegorz77
    Poziom 25  

Podaj program wynikowy działający (skompilowany u kolegi) i niedziałający (skompilowany u siebie ) dla porównania i źródłowy .

0
  • #3 21 Kwi 2013 16:21
    adam313890
    Poziom 12  

Nie za bardzo wiem co chcesz uzyskać przez porównanie tych dwóch binów i źródła.. Powiem jedno. Wstawiam ale proszę mi nie gadać głupot że można go bardziej złożyć, bo to ja wiem, miał tylko mi postawić układ na nogi, był napisany w niecałą godzinę.

0
  • #4 21 Kwi 2013 17:14
    dondu
    Moderator Mikrokontrolery Projektowanie

adam313890 napisał:
    Powiem jedno. Wstawiam ale proszę mi nie gadać głupot że można go bardziej złożyć, bo to ja wiem, miał tylko mi postawić układ na nogi, był napisany w niecałą godzinę.

Jak sądzisz, czy ktoś będzie chciał Ci podpowiadać, gdy prezentujesz takie podejście?
    Następne tematy umieszczaj w dziale mikrokontrolerów: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewforum.php?f=373

0
  • #5 21 Kwi 2013 18:22
    adam313890
    Poziom 12  

dondu napisał:
    Jak sądzisz, czy ktoś będzie chciał Ci podpowiadać, gdy prezentujesz takie podejście?

Przepraszam... Taki zły dzień mam, bo nie dość że mi bascom się zepsuł i pomimo reinstalacji dalej robi to samo, to jeszcze mam upalonego TDA7439 (charczy jak nie wiem co). Z resztą, część dziwnych dźwięków to na pewno wina programu który nie ukrywam jest napisany słabo... A co do działu z mikrokontrolerami to go szukałem ale jakoś mi umknął.

0
  • #6 21 Kwi 2013 18:26
    dondu
    Moderator Mikrokontrolery Projektowanie

Ja Ci niestety w BASCOM nie pomogę, ale proponuję abyś poprosił moderatora o przeniesienie tego tematu do tamtego forum. Użyj do tego funkcji zgłaszania własnego postu i opisz w dostępnym tam okienku.

0
  • #7 21 Kwi 2013 18:36
    adam313890
    Poziom 12  

Problem tutaj nie dotyczy bezpośrednio bascoma a programu Bascom AVR, który na moim komputerze po reinstalacji tworzy bezsensowne kompilacje. Dodam iż przed instalacją wyczyściłem komputer z bascoma w regedicie - pozbyłem się jego wpisów w pliki systemowe dzięki czemu wyglądało to tak jakby był nigdy nie instalowany na tym komputerze, (o ile o jakimś rejestrze zapomniałem).

0