Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Asus P8B 75-M LE, i3 - Nowy cały sprzęt-uruchamia się w kółko co kilka sekund

adammruk 21 Apr 2013 14:30 1512 7
 • #1
  adammruk
  Level 16  
  Zakupiłem poniższe części (wszystkie nowe kupione kilka dni temu):

  Płyta: Asus P8B 75-M LE
  Procesor: Intel Pentium G2020 2.90 GHz BOX
  RAM: Kingston 4096MB 1600MHz HyperX Blue CL9 KHX1600C9D3B1/4G (dev4)
  Zasilacz: Chieftec GPA-350S (350W)
  Dysk: WD AV Green Power 500GB WD5000AUDX 32MB cache Serial ATA/600

  Cały sprzęt złożony, podłączam go i nie chce się nic uruchomić. Po włączeniu na 2s załączą się wentylatory na procesorze i w zasilaczu, po tym czasie się wyłączają się na 5s i cały proces zaczyna się od nowa.. Aktualnie podłączona do płyty jest tylko pamięć, procesor i głośniczek i monitor pod wejście VGA. Buzzer milczy, na ekranie nic nie ma, dioda power na płycie cały czas zapalona, dioda dram zgaszona cały czas.

  Zasilacz uruchamiany "na sucho" działa cały czas, podaje poprawne napięcia (mierzone miernikiem bez obciążenia), z wyciągniętą pamięcią wszystko jest tak samo. Próbowałem też resetować CMOS, bez skutku.

  Nie pierwszy raz składam komputer czy naprawiam, jakieś tam doświadczenie mam, ale tutaj trochę kończą mi się pomysły co może być przyczyną. Podejrzewa RAM, bo tego modelu nie ma na liście kompatybilnych pamięci (w manualu do płyty jest tabelka z typami różnymi), dzisiaj będę miał inne pamięci to wytestuję, ale może jest coś o czym nie wiem więc proszę o pomoc. Pozdrawiam
 • #2
  krys06
  Level 29  
  Podłączyć tylko hdd,wystartować komputer nie używając przycisku "power'(wiązkę przewodów z panela przedniego po prostu odłączyć).Zewrzeć 2 piny do ,których zwykle podłączony jest 'power' z panela przedniego.Komputer powinien wystartować.
  Tak na marginesie;zasilacz (jego napięcia )zawsze sprawdza się przy obciążeniu ...np podłączony cd-rom.Jeżeli komputer odpali,po kolei włączać pzewody z panela przedniego...jednak te 2 od przycisku "power" zostawić na koniec..komputer odpala...winny jest ów przycisk (wymienić)...tak nieraz bywa.
 • #3
  RADU23
  Moderator of Computers service
  Czy procesor odpowiednio zamontowany w socket?. Pasta nałożona między procesor a radiator?.
 • #5
  adammruk
  Level 16  
  Płytę uruchamiam na stole, poza obudową, śrubokrętem zwieram piny do uruchamiania komputera. Sprawdzałem dzisiaj u kolegi na sprawnym zasilaczu 450W, ten sam efekt. Procesor założony poprawnie (w zasadzie nie da się go źle założyć bo się nie domknie klapka i nie założy się radiatora). Pasta była nałożona oryginalnie na radiatorze, jest równomiernie rozprowadzona po procesorze.
  Co do biosu - nie mam pojęcia w jakiej wersji jest, nie mam jak sprawdzić bo na ekranie nic się nie pokazuje - pytanie czy można w jakiś inny sposób zaktualizować bios, np używając pendrive, coś kiedyś czytałem o takich sposobach. Dzisiaj może uda mi się dostać inną pamięć ddr3, dam znać co z tego wyszło.
 • #7
  adammruk
  Level 16  
  Ok, jutro jeżeli przy innej pamięci będzie to samo odsyłam płytę (kupione przez internet). Dziękuję za pomoc, zobaczymy co dalej wyjdzie z tego, gdyby komuś coś przyszło do głowy to proszę pisać śmiało:)

  pozdrawiam
 • #8
  adammruk
  Level 16  
  Działa! Okazało się że jedna kość od biosu była włożona fabrycznie odwrotnie.. Dlatego komputer nie startował. Włożyłem poprawnie i od razu wszystko się uruchomiło. Dziękuję wszystkim za pomoc.
  pozdrawiam