Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

połączenie tv lg lm615s z wifi

natalia8725 21 Kwi 2013 14:37 3870 9
  • #1 21 Kwi 2013 14:37
    natalia8725
    Poziom 2  

Posiadam tv lg lm615s zakupiłam do niego wifi urz0193 podczas włączania usługi wifi pojawia się komunika " włączania obsługi WIFI" i nic więcej sie nie dzieje.
    Czy jest potrzebna jakaś konfiguracja?

0 9
  • #2 21 Kwi 2013 17:44
    anmedia
    Poziom 39  

natalia8725 napisał:
    Czy jest potrzebna jakaś konfiguracja?

Tak, zaczac od instrukcji, tam dokladnie jest opisane jak to skonfigurowac.

0
  • #3 21 Kwi 2013 22:40
    natalia8725
    Poziom 2  

Tak się sklada że instrukcje przeczytałam. Urządzenie wifi o którym mówię to urz0193. Czy miał ktoś podobny problem? bardzo proszę o pomoc

0
  • #4 21 Kwi 2013 23:09
    anmedia
    Poziom 39  

natalia8725 napisał:
    Tak się sklada że instrukcje przeczytałam.

Skoro tak jest to jaki wychodzi test z telewizora z polaczeniem z LAN? Zrob zdjecie.

Opieramy sie na danych. Niestety nie podalas zadnych danych pomagajacych w zdiagnozowaniu problemu. Nie pokazalas jak masz skonfigurowany TV, router (jaki model - to podstawa). Na jakiej podstawie mozna Ci pomoc?

Ten modul WiFi nowy czy uzywany? Aby wyeliminowac ze modul nie jest uszkodzony, do testu mozesz poczatkowo polaczyc kablem LAN z routerem.

Przegladalas forum w poszukiwaniu podobnego problemu?

0
  • #5 22 Kwi 2013 10:44
    Sl4V4
    Poziom 17  

TV LM615S nie ma możliwości połączenia WiFi. To nie jest TV SMART TV. Ma wejście LAN, ale tylko i wyłącznie do sieci DLNA.
    Jeżeli chodzi o to urządzenie które podałaś, to może jest informacja w instrukcji jak połączyć z WiFi?

0
  • #6 22 Kwi 2013 12:27
    anmedia
    Poziom 39  

Zaprzeczasz sam sobie:

Sl4V4 napisał:
    To nie jest TV SMART TV.

a pozniej piszesz:
    Sl4V4 napisał:
    ale tylko i wyłącznie do sieci DLNA.

Jesli nie jest Smart to rowniez w sieci DLNA nie bedzie pracowac, a wtedy okaze sie ze jedynie to polaczenie jest wykorzystywane do instalacji nowego softu. Juz kiedys ktos tu opisywal podobny problema z jakims LG.

0
  • #7 22 Kwi 2013 12:35
    Sl4V4
    Poziom 17  

@anmedia, ten telewizor z usług sieciowych obsługuje tylko DLNA. Reszta funkcji znanych ze SMART TV jest niedostępna.
    Swoją drogą, nie wiem czy TV z DLNA można nazwać smart :) Połączenie DLNA bardziej mi przypomina podłączenie zewnętrznego HDD przez długi kabel ;)

0
  • #8 22 Kwi 2013 12:42
    anmedia
    Poziom 39  

Jestem w trakcie rozmowy z LG

Dodano po 5 [minuty]:

Sprawa sie wyjasnila :) tani Tv drogi osprzet. A wiec wylacznie do sieci wewnetrznej potrzebny jest ten modul wifi. Jednak jest to tylko czesc mozliwosci. Poniewaz zeby polaczyc sie z interentem i nadal miec DLNA nalezy zakupic modul SP820 ktorego koszt to mínimum 500zl. Wtedy nie ma juz potrzeby zakupu modulu urz0193 bo wszystko wmontowane jest w modul Sp820

Sl4V4 napisał:
    Swoją drogą, nie wiem czy TV z DLNA można nazwać smart Połączenie DLNA bardziej mi przypomina podłączenie zewnętrznego HDD przez długi kabel

Taki Tv posiada wiecej mozliwosci nie tylko polaczenie bezposrednie z internetem, ale takze ma mozliwosci instalacji gier i aplikacji.

0
  • #9 22 Kwi 2013 12:50
    Sl4V4
    Poziom 17  

anmedia napisał:
    Sl4V4 napisał:
    Swoją drogą, nie wiem czy TV z DLNA można nazwać smart Połączenie DLNA bardziej mi przypomina podłączenie zewnętrznego HDD przez długi kabel

Taki Tv posiada wiecej mozliwosci nie tylko polaczenie bezposrednie z internetem, ale takze ma mozliwosci instalacji gier i aplikacji.

Dokładnie, a model LM615S nie posiada dostępu do aplikacji "premium" gier, przeglądarki itp.

@natalia8725 ma problem z urządzeniem wpinanym do HDMI a nie z TV ;)
    Natalia, po podłączeniu urządzenia do gniazda HDMI wybierz przyciskiem na pilocie klawisz" input" i wybierz wejście do którego podpisz to urządzenie.

0
  • #10 23 Kwi 2013 12:58
    anmedia
    Poziom 39  

Sl4V4 napisał:
    Natalia, po podłączeniu urządzenia do gniazda HDMI wybierz przyciskiem na pilocie klawisz" input" i wybierz wejście do którego podpisz to urządzenie

W sumie najbardziej zainteresowana "olala" juz temat. Wczesniej nie widzialem ze to modul z androidem. I z tego co widze to poprawnie w TV wybrala opcje, ale modul nie potrafi sie polaczyc z siecia. Tak czy siak pozostaje konfiguracja wifi.

1