Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips 32PFL3403/12 - nie włącza z stby

karolina0891 21 Apr 2013 15:44 4602 11
    karolina0891
    Level 9  
    Witam Wszystkich! Jestem tu nowa. Na co dzień zajmuję się naprawami drobnej elektroniki. Przed kilkoma dniami uszkodził się mój kilkuletni PH(jak w temacie). Napięcie 3,3V jest. Po próbie startu na chwilę (kilka sekund) ukazują się prawidłowe napięcia na CN2, CN6 i CN7. Dioda LED na krótko zmienia się z czerwonej na zieloną, po czy obie gasną i pozostaje tylko napięcie 3,3V. Sprawdziłam elektrolity w przetwornicy na pojemność, oczywiście bez pomiarów ESR-(nie mam miernika). Czy mogli by mi Koledzy nieco pomóc? SM ściągnęłam. Wiem, że to co zrobiłam to za mało, ale nie chcę na początek niczego niepotrzebnie zniszczyć.
    pozdrawiam wszystkich
    Karolina
    karolina0891
    Level 9  
    Na początku usterki było tak: Telewizor po włączeniu przyciskiem power, wyświetlał napis "zablokowany" i po ok. 5 sekundach wyłączał się do stby. Gdy odłączyłam go od sieci - nie pozwolił się już włączyć. SM próbuję czytać, ale nie potrafię znaleźć metody na uruchomienie w trybie serwisowym "gdy TV nie świeci". Mój angielski nie jest zbyt mocny. Próbowałam odblokować klawiaturę, ale w tym stanie nic to nie dało. Nie chciała bym niczego robić na oślep. Napięcie na MB tylko 3,3V. Oczywiście w momencie próby włączenia na ok. 1 sek pokazują się napięcia ±12V(MB) i 24V(inverter)
    Karolina
    mirex
    Level 43  
    karolina0891 wrote:
    Na początku usterki było tak: Telewizor po włączeniu przyciskiem power, wyświetlał napis "zablokowany" i po ok. 5 sekundach wyłączał się do stby.

I nic więcej nie było napisane? cF u góry?
    karolina0891 wrote:
    Próbowałam odblokować klawiaturę, ale w tym stanie nic to nie dało

To znaczy jak?
    karolina0891 wrote:
    Napięcie na MB tylko 3,3V.

A gdzie 2,5V, 1,8V, 1,2V?
    karolina0891 wrote:
    SM próbuję czytać, ale nie potrafię znaleźć metody na uruchomienie w trybie serwisowym "gdy TV nie świeci".

Strona 17 > obrazek. Albo inaczej - rozdział Service Mode, Error Codes > obrazek.
    karolina0891
    Level 9  
    Niedziałający pilot, a nie jak napisałam klawiaturę, próbowałam odblokować w ciemno bez skutku wg

"To exit the factory mode, press the ‘VOLUME -' and 'PROGRAM -' buttons on the TV at the same time for 3 seconds."
    Napisów żadnych nie kojarzę.

Resztę napięć sprawdzę niebawem.
    Karolina
    lisek
    Service technician RTV
    Philips 32PFL3403/12 to jak już wiesz chassis LC8.1E LB
    CPU - TDA15471HV/N1C00 + RAM - HUNIX HY5DU281622FTP
    oraz słynny - WT61P8S (ma swój Flash i eprom )odpowiada za St-by
    - na niego idzie owe +3,3V
    -na NVM 24C32W -3V3 idzie dopiero w tr.pracy

Wg. opisu z manuala do trybu SDM poprzez zworki na main nie wejdziesz (na main ich nie ma )
    Philips 32PFL3403/12 - nie włącza z stby

Wymień kość od RAM na podobna z kart grafiki komputera np. Hy5DV281622dt-4s/lub podobna i powinno być OK.

Wymień elektrolity w zasilaczu (zwłaszcza te na linii +3V3 )

To jeden z 3-ch typowych uszkodzeń na tym chassis
    -inne to Flash 7702 (wsad) , ów WTP (7303) czasem 7302 NVM 24c32

p.s

To mój ostatni post na forum (':!:')
    leszek.b
    Level 29  
    lisek wrote:

To mój ostatni post na forum (':!:')

Nie, nie, to nie prawda!!. :cry: .
    zbyszekskibinski
    Level 33  
    mirex wrote:

A gdzie 2,5V, 1,8V, 1,2V?

A pewny Jesteś, że na tej płycie da się je pomierzyć? Można wymusić pracę zasilacza ale jak SSB nie działa, procesor może nie zechcieć uruchomić przetwornic DC/DC?
    No wiadomo, można uruchomić je 'ręcznie' :D

Karolina czy możesz podać jakie masz scalaki na tej płycie, może coś prostego jakiś NVM nawalił itp.
    mirex
    Level 43  
    zbyszekskibinski wrote:
    A pewny Jesteś, że na tej płycie da się je pomierzyć?

Niby nie jestem pewny. Ale, w przeciwieństwie do Ciebie, ja czytam dokładnie kto co pisze.
    karolina0891 wrote:
    Dioda LED na krótko zmienia się z czerwonej na zieloną,

W związku z powyższym mam podstawy przypuszczać, że coś tam powinno się pojawić. ;)
    mailo
    Level 26  
    Witam.

Jakby to był 32PFL3403D/12 to bym starał się pomóc, bo z takim się aktualnie 'zabawiam' ;)
    zbyszekskibinski
    Level 33  
    No dobrze już dobrze, masz rację, procesor informuje o chwilowym stanie właczenia, Karolina musisz prędko mierzyć...
    W tym modelu czasem padała pamięć szeregowa tak jak pisze lisek, a telewizor rusza na czystej. Można zmierzyć oscyloskopem czy na pinach data i clock pojawia się impuls startu i czytania danych przez procesor. Jak nie ma transmisji, mam podstawy przypuszczać, że winny wsad NVMu...

A tak w ogóle to jak pisywał lisek: 'Ja bym zaczął od zasilacza', np. do tej pory nie zostało sprawdzone czy przetwornica od 'Power Factor Correction' wydaje co powinna...
    karolina0891
    Level 9  
    Witajcie Koledzy. Wymieniłam NVM z wsadem z Elektrody i pomogło, ale nie do końca. TV włączył się, mogę przełączać klawiaturą lokalną - na pilot (sprawny) nie reaguje. Nie pomaga V- i P-. Nie mam też czerwonego LEDa, który był przed wymianą wsadu. Gdy przetrzymam tv bez sygnału przez 5 minut, wyłączy się i powraca sytuacja z przed naprawy. Tzn świeci czerwony Led w stby, przy próbie włączenia z klawiatury lokalnej, na chwilę błyśnie zielony LED, a obrazu NIET. Czy ktoś z Was już testował ten wsad z Elektrody? Może on jest nie do końca ...
    Z czystą pamięcią też mi nic nie wychodzi. Próbowałam też wg opisu poniżej, bez powodzenia.

"Podaję opis jak można rozwiązać ten problem bez pomocy serwisu Philipsa.

- Wylutowujemy pamięć 24C32
    - Podłączamy do programatora i robimy kopie zapasowa pamięci , a następnie kasujemy ja na czysto czyli ,, FF-FF -- ,, , można też zastosować czysta pamięć 24C32 .
    - Wlutowujemy czysta pamięć , i po takim zabiegu można już uruchomić TV bez problemu , znika już komunikat na dole ekranu - zablokowany - ale pozostaje nadal na górze - cF - można to zlikwidować przez wciśnięcie na klawiaturze lokalnej ,, -V i -P ,, i już mamy odblokowaną klawiaturę i pilota.
    - Następnie wchodzimy w tryb serwisowy ,, 062596 i info ,,
    - Wprowadzamy w trybie serwisowym poprawne opcje które sa podane na panelu do tego modelu powinny być ,, 3 2 0 255 8 0 1 ,, . i wychodzimy z trybu serwisowego.
    - Następnie po wciśnięciu menu - Main menu - maże brakować tam funkcji - Install - gdyby tak było to wychodzimy z tego menu i wciskamy na pilocie ,,123654 i info ,, , po tym zabiegu powinna pokazać sie już funkcja -Install- .
    - No i ostatnia rzecz mamy jeszcze teraz komunikat na dale ekranu -Access Code- wchodzimy w Main menu przechodzimy na Install i tu prosi nas o podanie - Access Code wpisujemy dwa razy ,,0711,, i mamy już wszystko gotowe .
    Myśle że komuś sie to przyda i obejdzie sie bez wysyłania TV do Philipsa."

:?: