Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki TV do zwykłego codziennego oglądania, o bardzo dobrym obrazie ?

tw111 21 Kwi 2013 17:01 2619 2
  • #1 21 Kwi 2013 17:01
    tw111
    Poziom 2  

Dzień dobry, przeczytałem wiele tematów i ciekawych profesjonalnych wpisów i opinii; ale im bardziej się wgłębiam i "doktoryzuję" to wybór jest coraz trudniejszy. Bez życzliwego, pomocnego spojrzenia z dystansu nie przebrnę dalej... Poszukuję telewizora do codziennego oglądania meczów, filmów, programów publicystycznych, wiadomości (bez preferencji plazma czy led, ale chyba raczej "ledowego"). Zupełnie nie potrzebuję funkcji 3D, gier, internetowych, blueraya, Czasem źródłem sygnału może być DVD lub pendrive; ale głównym i podstawowym naziemna telewizja cyfrowa dostępna w Polsce. Chciałbym nabyć taki telewizor o przekątnej ok. 40-42", 100Hz i jak najlepszym obrazie. Poniżej parametry:
    1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    - ok.25m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    - 2,5 do max3,5m (najczęściej ok.3m)
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    - 1-2osób
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    - na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    - wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju?
    - pokój od południa z przyciemniającymi żaluzjami, też często wieczorem przy oświetkleniu
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    - do codziennych zwykłych programów stary LCD Philips na ścianie (jest tragicznie mały, coś 20-22" 4:3), ale do wieczornych filmów telewizji, ale głównie filmów i koncertów z DVD, podaję sygnał do projektora Panasonic (HD ready ale jest super), który na dużym ekranie daje piękny obraz przy zgaszonym świetle wieczorem. Chciałbym z tego nowego TV czasami, okazjoalnie podawać sygnał z ładnych meczy lub filmów też na projektor; z cyfrowej naziemnej powinien dać lepszy obraz od obecnej analogowej, z której obecnie podany na projektor, w porównaniu do płyty DVD jest b.słaby... :(
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    -100Hz, ew. tuner DVB-C też, wejśia HDMI do projektora, scart, wyjścia audio out do wzmacniacza zewn nagłośnienia, wejścia usb i na karty SD, może też komponent out. Dobry czysty naturalny obraz, z dobrym odwzorowaniem kolorów i czerni, najlepiej bez odbiś i efektu lustra na powierzchni matrycy
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    -naziemna telewizja cyfrowa z anteny, czasem DVD
    10 .Jakie urządzenia?
    - projektor odbierający sygnał, czasem DVD, pendrive
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    - kilka, max 4-6
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    - raczej matowa chyba byłaby bez odbić, ale jak super obraz to błyszcząca też ok.
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    - wiadomości, mecze, filmy
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    - zdecydowanie NIE
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    - zdecydowanie NIE
    16. Preferencje co do marki?
    - kiedyś 20-15 lat temu miałem, ale teraz tak się wszystko zmienia... Kiedyś rewelacyjny był Sony Trinitron CRT :), Generalnie marka jest mi obojetna, aby był niezawodny i miał bardzo dobry obraz. (Nie zawiodłem się nigdy na jakości używanych urządzeń np Cambridge Audio, Panasonic, Yamaha, Ten LCD Philips też się sprawdził ale 8 lat, to prehistoria..)

17. Preferencje co do wielkości?
    - 40-42"
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    - niektórzy ludzie mówiący głupoty i reklamy.. :) a, a tak serio, to szuczne plastikowe kolory, brak czystości obrazu, nienaturalność; ew.awaryjnosć
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    - 50-50
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    - przy obecnym postępie i oczekiwaniu na np. OLED nie wiem czy jest sens wydawać dużo, raczej ekonomicznie : ok 1700-2500zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    - zdecydowanie nie musi mieć, 3D niepotrzebne (oglądałem na wysokim modelu TV i rozczerowałem się, dzwięk też słucham klasycznie 2.0)

Czytając różne tematy, ideowo najbliższa byłaby plazma (ale za przeznaczoną taka małą kwotę nie kupię) ponadto, jak chcę mieć wieczorne kino, to włączam projektor przy zgaszonym świetle i dobrym nagłosnieniu 2.0 - rewelacja! Przy sygnale naziemnym cyfrowym ładne filmy lub mecze też bym oglądał na projektorze. Ze względów praktycznych chyba jednak do codziennego oglądania w dzień i wieczorem przy świetle - LCD LED. Tylko jaki? :( byłem nawet wczoraj w dużym sklepie z TV i można zgłupieć, kazdy sprzedawca mówi coś innego, a aby zdać się na swoje subiektywne wrażenie odbioru, to.. dziesiątki godzin, tyle modeli. Wiele modeli ma też dużo funkcji, które nie będą mi potrzebne, a wolałbym pójść w stronę swoich preferencji. Jeżeli ktoś mi w tym pomoże i zaproponuje 2-3 modele, które trafią w moje potrzeby- wielkie dzięki.
    Pozdrawiam, T.

• #3 22 Kwi 2013 17:02
    tw111
    Poziom 2  

Wielkie dzięki, teraz już "jestem w domu", na inne nawet nie patrzę. Te trzy, jak zapoznałem się z tematami/recenzjami z linków, są wszystkie bardzo ładne. Jeden ma nawet temat-recenzję na ok. 600 stron ! Bardzo ciekawy ten z matową matrycą Sharp. Philips piękny też ze swoim super skalowaniem. Panasonic bardzo nowy i swieży, i jak to Panasonic pewnie bardzo dobry. (Tak BTW, gdzieś na forum przeczytałem średnie recenzje na temat projektora Panasonic PT AX200, stanowczo zaprzeczam - jest rewelacyjnie dobry. Kupiem w 2008r i ma piękny obraz :), a jest tylko HD ready). To skalowanie przy generalnie innej rozdzielczosci nadawanego obrazu w TV cyfrowej naziemnej, od nominalnej rozdzielczości matrycy, może być duzym atutem. Pamiętam jak kupowałem swojego małego Philipsa 20-22" w 2006 roku. Miał proporcje 3:4 i rozdzielczość zaledwie 640x480, ale dosłownie miażdżył obrazem wszystkie inne obok stojące w sklepie telewizory, które miały już 768x1024 i najczęsciej 16:9. Sprzedawca zwrócił mi uwagę na fakt, że ten o duzo mniejszej rozdzielczości ma "bardziej dopasowaną" rozdzielczość do nadawanego sygnału, stąd ten efekt. Nie wiem czy przy obecnych rozdzielczościach nadawanego obrazu i matryc w tv, ta zasada dopasowania ma jeszcze jakieś znaczenie. W kazdym razie wszystkie trzy zaproponowane sa super i... chyba rzucę kostką, ale kupię króregoś z nich i nawet zaproponuję bliskiej osobie, która też jest na etapie kupna TV. Od tych trzech TV, zaproponowany w dużym sklepie LG 42 5400 jest znacznie słabszy.
    Pozdrawiam, Tomasz.
    PS. Dzięki za pomoc z miasta, gdzie nocą gra się i słucha bluesa... :)

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson