Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

głośniki od starych wież - podłączenie do telefonu/mp3

21 Kwi 2013 17:33 16539 17
  • Poziom 7  
    Witam.
    Mam pytanie dotyczące podłączenia starych głośników do telefonu aby dobrze grało, ale od początku.

Do tej pory miałem podłączone 6 dość starych głośników (po 2 z trzech różnych wież) do jednej wieży i ją poprzez aux do komputera i wszystko śmigało (głośniki są podłączane na dwa kabelki). Jednak wieża się spaliła i kupiłem do komputera normalne głośniki komputerowe. Teraz te 6 starych głośników się marnują. Sporo siedzę w garażu, więc pojawił się pomysł aby te głośniki wykorzystać właśnie tam. Ale tu jest problem - nie ma tam dostępu do prądu, a wiem, że takie głośniki bez wzmacniacza nie pociągną. I tu pojawia sie pytanie: czy da radę kupić/ zrobić (lepiej kupić bo jestem zielony jeśli chodzi o elektronikę) jakiś wzmacniacz który działałby na baterie/akumulator i wzmocnił sygnał na tyle, by można było słuchać muzyki puszczanej z telefonu czy mp3 przez te głośniki?

Jeśli temat już był, to przepraszam, ale szukam już rozwiązania parę dni i nic satysfakcjonującego nie znalazłem.
  • Poziom 1  
  • Poziom 30  
    Mozesz sam zbudować mały wzmacniacz na baterie. Poszukaj na elektrodzie, najlepiej w dziale D.I.Y
  • Poziom 7  
    Szukałem, ale nie znam się na tym, nie mam pojęcia jaką moc mogą mieć takie głośniki. Czy takiego wzmacniacza nie da się kupić/znaleźć w jakimś starym urządzeniu?
  • Poziom 1  
  • Poziom 7  
    Właśnie mi potrzeba jest koniecznie zasilania przenośnego tj. baterie, ewentualnie jakieś akumulatorki
  • Poziom 1  
  • Poziom 7  
    Znalazłem na allegro coś takiego Link ale znowu mam pytanie, czy pod coś takiego można podłączyć np. przenośnego discmana, który także działa na baterie? (dokładnie model SONY CD Walkman D-NE004)

EDIT:
    jeszcze coś takiego Link ale to chyba taka sama zasada działania, tylko czy to nie będzie miało za małej mocy...
  • Poziom 1  
  • Poziom 7  
    A jaką moc mogą mieć takie głośniki? Obejrzeć je będę mógł dopiero jutro ale z tego co pamiętam to nie mają naklejek z jakimiś danymi. Jedną wieżę udało mi się znaleźć jest aiwa LCX-157 i głośniki są dokładnie takie jak na foto:
    Tych pozostałych niestety nie mogę znaleźć ale są dużo starsze (tamte wieże nie miały odtwarzacza CD)

Znalazłem też coś takiego w instrukcji tego urządzenia, ale nie bardzo potrafię coś z tego wyczytać ;)
  • Poziom 7  
    Czyli najlepszym rozwiazaniem jest chyba kupic cos o parametrach podobnych do wiezy aiwa, bo ona z dobrym skutkiem radzila sobie z moimi glosnikami. Tylko ciezko jest znaleźc taka miniwieze na baterie. Czy da rade kupic zwykly magnetofon, glosniki przylutowac na mini-jacka i podpiac je pod wejscie sluchawkowe?
  • Poziom 30  
    Da rade, ale to będzie tak samo jak być dolutował jacka i podpiął do telefonu. Musisz przylutować je w miejsce starego głośnika
  • Poziom 1  
  • Poziom 7  
    W takim radiu jednak chyba moge zapomniec o wejsciu aux :) ale cos za cos. Najwyzej kasetki wroca do łask :)
  • Poziom 1  
  • Poziom 7  
    Dobra, wiec na razie rozgladam sie za jakims sensownym radyjkiem. A czy cos takiego jak kaseta-adapter z jackiem, ktory znalazlem w necie tez zda egzamin w radiu bez wyjscia aux lub din 5? Bo w ich opisach wspominane jest radio samochodowe
  • Poziom 30  
    Tak, ewentualnie może być transmiter FM