Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

głośniki od starych wież - podłączenie do telefonu/mp3

banan1803 21 Kwi 2013 17:33 14034 17
  • #1 21 Kwi 2013 17:33
    banan1803
    Poziom 7  

Witam.
    Mam pytanie dotyczące podłączenia starych głośników do telefonu aby dobrze grało, ale od początku.

Do tej pory miałem podłączone 6 dość starych głośników (po 2 z trzech różnych wież) do jednej wieży i ją poprzez aux do komputera i wszystko śmigało (głośniki są podłączane na dwa kabelki). Jednak wieża się spaliła i kupiłem do komputera normalne głośniki komputerowe. Teraz te 6 starych głośników się marnują. Sporo siedzę w garażu, więc pojawił się pomysł aby te głośniki wykorzystać właśnie tam. Ale tu jest problem - nie ma tam dostępu do prądu, a wiem, że takie głośniki bez wzmacniacza nie pociągną. I tu pojawia sie pytanie: czy da radę kupić/ zrobić (lepiej kupić bo jestem zielony jeśli chodzi o elektronikę) jakiś wzmacniacz który działałby na baterie/akumulator i wzmocnił sygnał na tyle, by można było słuchać muzyki puszczanej z telefonu czy mp3 przez te głośniki?

Jeśli temat już był, to przepraszam, ale szukam już rozwiązania parę dni i nic satysfakcjonującego nie znalazłem.

0 17
  • #2 21 Kwi 2013 17:43
    anmedia
    Poziom 39  

Nie, nie ma takiej mozliwosci. Pozostaje Ci jedynie akumulator 12V samochodowy i jakies radio podpiete do tego. Ale i tak dlugo to nie wytrzyma!

2
  • #3 21 Kwi 2013 17:50
    McMarycha
    Poziom 30  

Mozesz sam zbudować mały wzmacniacz na baterie. Poszukaj na elektrodzie, najlepiej w dziale D.I.Y

0
  • #4 27 Kwi 2013 12:17
    banan1803
    Poziom 7  

Szukałem, ale nie znam się na tym, nie mam pojęcia jaką moc mogą mieć takie głośniki. Czy takiego wzmacniacza nie da się kupić/znaleźć w jakimś starym urządzeniu?

-2
  • #5 27 Kwi 2013 12:50
    anmedia
    Poziom 39  

Najlepszym rozwiazaniem byloby gdybys kupil sobie jakies radyjko samochodowe 2x15W (4x15W) lub wiekszej mocy. Mozesz smialo zamontowac w garazu i do niego podpiac glosniki.
    O urzadzeniach mobilnych zapomnij. Wzmacniacze ktore posiadaja sa za slabe.

banan1803 napisał:
    Czy takiego wzmacniacza nie da się kupić/znaleźć w jakimś starym urządzeniu?

Problemem u Ciebie jest zasilanie. Zawsze mozesz poszukac starego wzmacniacza z unitry itp (kosztuje grosze) ale zasilanie masz 220V.

1
  • #6 27 Kwi 2013 20:29
    banan1803
    Poziom 7  

Właśnie mi potrzeba jest koniecznie zasilania przenośnego tj. baterie, ewentualnie jakieś akumulatorki

2
  • #7 27 Kwi 2013 20:32
    anmedia
    Poziom 39  

Pozostaje Ci jeszcze jedna ewentualnosc. WIaze sie to niestety z zakupem calosci, no ale moze znajdziesz z uszkodzonymi glosnikami ;) Poszukaj sobie, swego czasu byly badzo popularne, radiomagnetofony w postaci zestawow wiezowych, np bardzo dobry condor.

No ale jakos nie widze innych rozwiazan dla Twojego problemu.

0
  • #8 28 Kwi 2013 15:32
    banan1803
    Poziom 7  

Znalazłem na allegro coś takiego Link ale znowu mam pytanie, czy pod coś takiego można podłączyć np. przenośnego discmana, który także działa na baterie? (dokładnie model SONY CD Walkman D-NE004)

EDIT:
    jeszcze coś takiego Link ale to chyba taka sama zasada działania, tylko czy to nie będzie miało za małej mocy...

0
  • #9 28 Kwi 2013 18:29
    anmedia
    Poziom 39  

banan1803 napisał:
    czy pod coś takiego można podłączyć np. przenośnego discmana, który także działa na baterie?

Mozna. I jedna i druga zabawka maja wejscia AUX IN. Z discmana podlaczysz przez wyjscie sluchawkowe.
    banan1803 napisał:
    tylko czy to nie będzie miało za małej mocy...

Wystarczy troche pomyslec. To zwykle radyjka z maksymalna moca 2-3W.

0
  • #10 28 Kwi 2013 21:33
    banan1803
    Poziom 7  

A jaką moc mogą mieć takie głośniki? Obejrzeć je będę mógł dopiero jutro ale z tego co pamiętam to nie mają naklejek z jakimiś danymi. Jedną wieżę udało mi się znaleźć jest aiwa LCX-157 i głośniki są dokładnie takie jak na foto:
    Tych pozostałych niestety nie mogę znaleźć ale są dużo starsze (tamte wieże nie miały odtwarzacza CD)

Znalazłem też coś takiego w instrukcji tego urządzenia, ale nie bardzo potrafię coś z tego wyczytać ;)

0
  • #12 29 Kwi 2013 01:08
    banan1803
    Poziom 7  

Czyli najlepszym rozwiazaniem jest chyba kupic cos o parametrach podobnych do wiezy aiwa, bo ona z dobrym skutkiem radzila sobie z moimi glosnikami. Tylko ciezko jest znaleźc taka miniwieze na baterie. Czy da rade kupic zwykly magnetofon, glosniki przylutowac na mini-jacka i podpiac je pod wejscie sluchawkowe?

0
  • #13 29 Kwi 2013 01:12
    McMarycha
    Poziom 30  

Da rade, ale to będzie tak samo jak być dolutował jacka i podpiął do telefonu. Musisz przylutować je w miejsce starego głośnika

0
  • #14 29 Kwi 2013 11:54
    anmedia
    Poziom 39  

McMarycha napisał:
    10W

10W!!! to chyba maja muzycznej. To byla najtansza aiwa z jednym glosnikiem. Maksymalna moc tej wiezy to 5W.
    banan1803 napisał:
    Tylko ciezko jest znaleźc taka miniwieze na baterie

Przeciez napisalem Ci wczesniej, ale widze ze masz problem z czytaniem. Poszukaj sobie takiego radiomagnetofonu jak CONDOR. To mini wieza o parametrach i brzmieniu o wiele lepszym niz te badziewia ktore juz zdazyles podeslac (odczepiane glosniki). Dziala na 220V i na baterie. O ile pamietam ten zestaw posiadal wejscie na 12V do podlaczenia np do akumulatora samochodowego. A model RMS 404 z kasprzaka posiadal to samo + wyjscie na zewnetrzne glosniki (bez zadnego kombinowania)!!! (trzeba sie tylko upewnic, bo minely lata swietnosci tego sprzetu wiec nie pamietam) Jednak pod kazdym wzgledem wygladaja lepiej niz zabawki ktore zaprezentowales.

RMS Condor

RMS-404

RMS-475

0
  • #15 29 Kwi 2013 13:42
    banan1803
    Poziom 7  

W takim radiu jednak chyba moge zapomniec o wejsciu aux :) ale cos za cos. Najwyzej kasetki wroca do łask :)

0
  • #16 29 Kwi 2013 13:47
    anmedia
    Poziom 39  

banan1803 napisał:
    W takim radiu jednak chyba moge zapomniec o wejsciu aux

A wogole poszukales jakis informacji w sieci? Kazde z tych urzadzen posiadalo wejscie (szczegolnie dwa pierwsze modele) - o ile pamietam stare gniazdo 5 din, ale to akurat zaden problem. Poczytaj troche, masz juz podane jak na tacy. Poszukaj na aledrogo i napisz do wlasciciela radia, popros o zdjecia.

0
  • #17 29 Kwi 2013 22:55
    banan1803
    Poziom 7  

Dobra, wiec na razie rozgladam sie za jakims sensownym radyjkiem. A czy cos takiego jak kaseta-adapter z jackiem, ktory znalazlem w necie tez zda egzamin w radiu bez wyjscia aux lub din 5? Bo w ich opisach wspominane jest radio samochodowe

0
  • #18 29 Kwi 2013 23:45
    McMarycha
    Poziom 30  

Tak, ewentualnie może być transmiter FM

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo