Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio samochodowe Philips 79 DC 504/02 słaba głośność oraz trzeszczenie

junior10187 21 Kwi 2013 17:34 1557 2
  • #1 21 Kwi 2013 17:34
    junior10187
    Poziom 2  

Radio samochodowe Philips 79 DC 504/02 9079 215 04029 12V neg earth
    Radio jakieś 4 lata temu działało bez zarzutów, póki nieudolny mechanik nie zabrał się za rozbieranie całej deski rozdzielczej. Po jego akcji radio zaczeło gubić sygnał ( po jakimś czasie znajdywało więc było OK), ale niestety od jakiegoś roku głośniki zaczeły trzeszczeć i strasznie spadła głośność. Po wyjęciu radia, zauważyłem, iż kabel żółto-czerwony wychodzący z radia nie jest do niczego podłączony (jest oznaczony jako "wsparcie 12V"), żadnego odpowiadającego koloru od samochodu nie ma, pod jaki inny mogę podpiąć?
    Czy ktoś wie jaka może być tego przyczyna?
    Czy ktoś posiada schemat podłączania?

0 2
  • Sklep HeluKabel
  • #2 21 Kwi 2013 18:12
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

junior10187 napisał:
    "wsparcie 12V"

Cóż to?
    Przecież ten przewód idzie z kostki ISO, a tam ma każde pole dokładnie opisane. Znajdziesz opis kostki, będziesz wiedział, do czego to.
    Skoro mechanik ci uszkodził radio, to czemu nie reklamowałeś?
    Nie podajesz jakie auto i czy radio jest oryginalne.
    Sprawdzony stan instalacji zasilającej, głośnikowej i antenowej?
    Sprawdzone, cy nie ma jakiś usterek mechanicznych?

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 21 Kwi 2013 18:52
    junior10187
    Poziom 2  

No niestety problem jest w tym ze radio jest bardzo dziwnie lączone, kabel ten wychodzi bezposrednio z radia, tam tez jest opisany, jedyne z czego wychodzą kable od samochodu to jest 8-PIN DIN, a potem reszta kabli leci pojedynczo do kabli z radia.
    Nie reklamowałem, bo to było "po znajomości".
    Radio było od samego początku, trudno stwierdzić czy orginalnie, a auto to Ford Mondeo MKI. Z zasilaniem nie ma problemu, na "gole oko" mechanicznych usterek nie ma. Jesli nie da rady nic z tym to najwyzej bede musial cala instalacje od samochodu od nowa polaczac w kostki.

0