Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vitopend 200 WHKA - ogranicznik strumienia przepływu

21 Kwi 2013 19:43 1770 7
  • Poziom 8  
    Witam!
    Wydaje mi się, że mam zakamieniony ogranicznik strumienia przepływu. Sprawa niby prosta :) ale po odkręceniu i wyjęciu przełącznika wodnego niewiem jak wyjąć ten ogranicznik :) Czuję go palcem ale niechce wyskoczyć a boję się że go zepsuję jak będę podwadzał jakimś "przyrządem" :) Czy może ktoś coś doradzić? Czy on tak ciężko wychodzi? Dodam iż po "macaniu" palcem on się tam rusza lecz niewychodzi...
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Był wcześniej problem z przełącznikiem wodnym. Zawiesił się lecz wyczyściłem i piec chodził. Niestety problem pojawia się - przełącznik się zawiesza, choć po wyjęciu go chodzi jak trzeba. Opisałem to w zamkniętym temacie - vitopend 200- piec zachowuje się dziwnie. Wszystko tam wygląda ok lecz po zakręceniu wody piec "myśli" że jest przepływ, dlatego chciałbym sprawdzić ogranicznik przepływu, bo więcej części tam niema :) a problem jest tu. Myślałem żeby dociążyć lekko skrzydełko przełącznika wodnego, lecz zanim to zrobię chciałbym sprawdzić ogranicznik przepływu. Możesz mi napisać czy ciężko jest go wyjąć??? I jak? żeby nieuszkodzić...
  • Poziom 8  
    właśnie... czujnik przepływu, ten kwadratowy na czterech śrubkach wyciągam i wewnątrz na górze jest ogranicznik. Ten czujnik mi się wiesza. choć jest czysty - odkamieniony. Nad nim, w złożeniu jest ogranicznik. Dołączam instrukcję serwisową do mojego kotła. Na stronie 36 masz opisane z rysunkiem. Ogranicznik ma tam literę "C". Przełącznik wodny ma nr 44 a ogranicznik nr 47- strona 124 i rysunek na stronie 128. Niestety, niewiem jak wyciągnąć ogranicznik przepływu po wyjęciu przełącznika.
  • Poziom 8  
    Hm... Toś mnie pocieszył :( Możesz napisać dlaczego? Jak coś z nim nietak, to mam wymienić cały przełącznik wodny??? Pozostaje mi chyba lekko dociążyć skrzydełko tego przełącznika, żeby się niewieszał bo piec się włancza i grzeje do oporu... A pod przełącznikiem jest na wejściu jakiś filtr??? Tam jest z boku taka nakrętka. Niebardzo mam tam dostęp z kluczem, żeby sprawdzić... Czemu to skrzydełko się wiesza jak jest pion? Przecież po zakręceniu wody powinno opaść, bo przecież niema przepływu. Samo ciśnienie niema nic do tego, przecież...