Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak połączyć amplituner Yamaha rx-v463 z korektorem Kenwood ge 7030?

walektrans 21 Kwi 2013 20:15 8892 10
  • #1 21 Kwi 2013 20:15
    walektrans
    Poziom 8  

Witam.
    Od wczoraj zmagam się bez skutecznie z podłączeniem korektora Kenwood ge 7030 do mojego amplitunera Yamaha rx v463.
    Do tego mam segment mini dysk Kenwood DM,3090 i segment CD Pioneer PD 204.
    Mam też kabel do słuchania muzyki z laptopa.
    Czy da się podłączyć, żeby wszystko przechodziło przez korektor?
    Czy zmienić amplituner?

0 10
  • #2 21 Kwi 2013 23:23
    anmedia
    Poziom 39  

walektrans napisał:
    Czy da się podłączyć, żeby wszystko przechodziło przez korektor?

Teoretycznie sie da, praktycznie to zalezy.

Ani CD ani MD nie wymaga korektora ;) Czy MD i CD masz polaczone kablami cyfrowymi (optyczne) czy analogowymi do wzmacniacza?

walektrans napisał:
    Czy zmienić amplituner?

Dla korekora? Pomylily Ci sie epoki ;)

0
  • #3 21 Kwi 2013 23:40
    walektrans
    Poziom 8  

kupiłem korektor do reszty segmentów kilka dni temu ... i nie wiem jak podłączyc ten korektor żeby dzwięk z MD z laptopa radia przechodził przez korektor.... jedyne co udało sie to podłączyc jeden segment np. MD przez korektor a jak przepuścić wszystkie wymienione urządzenia??

0
  • #4 21 Kwi 2013 23:40
    anmedia
    Poziom 39  

Nie odpowiedziales na pytanie jakie zadalem!!!!

0
  • #5 21 Kwi 2013 23:46
    Trabi
    Poziom 36  

walektrans napisał:
    jak przepuścić wszystkie wymienione urządzenia?

Nijak. Nie da się. Musiał byś mieć rozdzielony przedwzmacniacz od końcówki mocy. Między nie wpina się korektor (przyjrzyj się polskim wzmacniaczom Unitry). U siebie albo masz jedno urządzenie albo żadne.
    A w ogóle to jak koledzy pisali: pomyliłeś epoki. MD i RX-V to tak dobre sprzęty że korektorem tylko dźwięk zepsujesz. Wywal ten korektor albo daj psu do zabawy. Korektor był dobry jak sprzęty były do bani. Lub do studia.

0
  • #6 21 Kwi 2013 23:49
    anmedia
    Poziom 39  

Trabi napisał:
    Nijak. Nie da się. Musiał byś mieć rozdzielony przedwzmacniacz od końcówki mocy

No, nie przesadzaj, bo sie da tylko zalezy jak jest teraz polaczone - caly czas czekamy na odpwiedz. Generalnie to korektor zostanie jako swiecaca ozdoba :)

0
  • #7 22 Kwi 2013 00:00
    walektrans
    Poziom 8  

Mam kablem optycznym połączone tylko MD, CD nie ma połączenia optyką ... co do korektora
    to zakupiłem dla podbicia basów czy to był przemyślany zakup TAK!! ale może napewno nie skonsultowany na Elektrodzie :(
    ... planuje niedługo zakupić gramofon RX nie ma phono wiec przedwzmaczniacz się przyda
    znalazłem też klocek yamahy C-60

Regulamin p.3.1.13. Jaką literą rozpoczynamy zdanie? Proszę poprawić niechlujną pisownię! [P.]

0
  • #8 22 Kwi 2013 00:08
    Trabi
    Poziom 36  

anmedia napisał:
    sie da tylko zalezy jak jest teraz polaczone

Hmmm.... zawsze sądziłem że EQ włącza się przed końcówką. Poczekam na rozwiązanie, bo jestem ciekaw jak.

0
  • #9 22 Kwi 2013 12:07
    anmedia
    Poziom 39  

Trabi napisał:
    zawsze sądziłem że EQ włącza się przed końcówką

Oczywiscie masz jak najbardziej racje.

walektrans ja nie widze tutaj zadnego problemu. Skoro musisz juz miec ten korektor, to wlacz go wylacznie w CD gdzie nie ma wyjscia cyfrowego. Ale pamietaj ze juz sam momet wpiecia korektora w "obwod" spowoduje podbiciem szumow. Zamiast bawic sie w kolejne zakupy zainwestuj w pozadne kolumny z dobrym basem np Paradigm Monitor, wtedy po wlaczeniu korektora uslyszysz roznice.

Ten korektor na pewno sie przyda do gramofonu ale w jedynej konfiguracji ktora opisze ponizej.

Mozliwosci polaczen jest wiele, ale wszystko zalezy od ... mozliwosci samego wzmacniacza.

Zacznijmy od MD. Podlaczenie do wzamcniacza swiatlowodem daje Ci te mozliwosc ze masz dzwiek bardzo dobry. Przy takim polaczeniu nie ma mozliwosci podlaczenia korektora w zaden sposob. I tak bym pozostawil MD.

Ponizej masz kompletny schemat.

W tym przypadku wszystkie urzadzenia beda dzialac poprzez korektor.

Informacje;
    Nagrywanie na MD wylacznie analogowo. W tej konfiguracji co masz na obrazku odtwarzanie z MD moze byc torem analogowym i cyfrowym. Przy wyborzez toru cyfrowego korektor bedzie sie swiecic ale zadne ustawienia nie beda dzialac. Dopiero po przelaczeniu na tor analogowy korektor bedzie dzialac.

Uwaga, w kazdym przypdku w amplitunerze musisz wybrac wejscie DVR!!! tylko na tym wejsciu bedzie dzialac korektor. jesli wybierzsz CD w amplitunerze CD bedzie dzialac ale bez korekcji. To samo dotyczy MD

Przed zakupem gramofonu. Abys nie mial problemow to najlepiej jesli gramofon bedzie juz z przedwzmacniaczem!!!! Pozniej dokupienie samego przedwzmacniacza nie bedzie oplacalne a i bez niego nie masz mozliwosci podpiecia do amplitunera.

Ponizej instrukcja korektora.

0
    Załączniki:
  • Pomocny post
    #10 22 Kwi 2013 12:56
    anmedia
    Poziom 39  

I jescze schemat podlaczenia samego CD bezposrednio do korektora. Schemat ponizej.

Dodano po 36 [minuty]:

Drobna poprawka do schematu. Zworki pokazane na rysunku sa zbyteczne.

0
  • #11 22 Kwi 2013 15:21
    walektrans
    Poziom 8  

Dziękuje anmedia za wystarczający opis połączenia już testuje :))
    przypadkiem na irlandzkiej stronie znalazłem przedwzmaczniacz
    http://www.adverts.ie/home-audio/yamaha-c-60-preamplaifer/2572672
    i zakupiłem go za 80e miałem możliwość odsłuchu gramofonu technics SL-BD3d i takiego będe chciał kupić ...
    Dziekuje za wzmianke o kolumnach bo "moje" Wharfedale Vardus VR-400 muszę niedługo oddać :/
    DZIEKUJE za Pomoc.

0