Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford FOCUS 1,8TDCI - Błędne wskazania napięcia w trybie serwisowym

tomleszno 21 Kwi 2013 20:42 1983 2
  • #1 21 Kwi 2013 20:42
    tomleszno
    Poziom 20  

Witam problem jak w temacie. Po uruchomieniu trybu serwisowego i przejściu do pomiaru napięcia odczytywana wartość jest o 1V niższa od rzeczywistej zmierzonej na klemach akumulatora miernikiem. Sprawdzałem też napięcie w innym Focusie ale tam było wszystko OK. Do tego dochodzi jeszcze problem z ładowaniem akumulatora. Po około 20sek. załącza się kontrolka ładowania - a samo ładowanie załącza się po przekroczeniu 2000obr/min, później jest ok. nawet na niskich obrotach napięcie 14,2-14,4V przy czym te wskazywane na "liczniku" jest o 1V niższe. Z tego co zdążyłem sprawdzić za pomiar napięcia nie jest odpowiedzialny PCM ani w żaden sposób regulator napięcia (zresztą wymieniony na nowy). Czy któryś z kolegów spotkał się z takim problemem, czy ktoś wie który moduł jest odpowiedzialny za pomiar napięcia? I oczywiście dlaczego ładowanie się załącza dopiero powyżej 2000obr/min chociaż na pinie 3 jest 12V.

0 2
  • #2 21 Kwi 2013 20:55
    Pawel wawa
    VIP Zasłużony dla elektroda

U Ciebie problemem jest rzeczywisty spadek napięcia w instalacji, musisz go wyeliminować. Wtedy wszystko będzie działać.

1
  • #3 21 Kwi 2013 21:07
    tomleszno
    Poziom 20  

Wiesz może który moduł mierzy napięcie - wszędzie gdzie udało mi się je zmierzyć jest prawidłowe. Jedynie przy liczniku na jednym z pinów był takie jak na liczniku, ale po podaniu na nie napięcia z aku nic się nie zmieniło. Starałem się również sprawdzić wszystkie masy jakie udało mi się odnaleźć, niestety nic nie pomogło. Oczywiście przeryłem również schemat ale nic konkretnego nie udało mi się znaleźć.

0