Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pro¶ba o identyfikację alarmu

21 Apr 2013 20:44 3102 11
 • Intercoms specialist
  Grzebi±c w swojej Skodzie Felicii '99 w schowku natkn±łem się na co¶ takiego jak na zdjęciach. My¶lę, że to może być alarm, więc dlatego pytam w tym dziale.
  Czy kto¶ to rozpoznaje? Pro¶ba o identyfikację alarmu Pro¶ba o identyfikację alarmu Pro¶ba o identyfikację alarmu
 • OptexOptex
 • User removed account  
 • OptexOptex
 • Level 30  
  Tak, jest to moduł alarmu.
 • Level 22  
  Przyznam żę sam posiadam felicie ale takiego miejsca to ja bym nie wymy¶lił na alarm. Zwłaszcza że tamtędy po g±bce zacieka woda z pod uszczelki przy szybowej.

  Dodano po 43 [sekundy]:

  Tak jest to moduł alarmu u chyba nawet czujnik wstrz±sowy jest pod g±bk±.
 • Level 30  
  Zgadza się. Gdzie¶ tam powinna być także regulacja czuło¶ci.
 • Intercoms specialist
  KStanek wrote:
  Tak jest to moduł alarmu u chyba nawet czujnik wstrz±sowy jest pod g±bk±.


  A czy kto¶ w takim razie potrafi zidentyfikować co to jest alarm?

  Czy o tym mówisz, że to czujnik wstrz±sowy?
  Pro¶ba o identyfikację alarmu
 • Intercoms specialist
  Nic nie chcę z nim zrobić, bo działa. Kiedy¶ miałem z nim problem, bo alarm wł±czał się bez powodu. Pojechałem do serwisu, a tam kazali mi zostawić samochód na kilka dni. Po kilku dniach okazało się, że alarm działa poprawnie, tzn. w serwisie ani razu nie zał±czył się. Pojechałem do domu i po kilku dniach znów alarm wł±czał się bez powodu. My¶lałem nawet, że kto¶ się "szykuje" na mojego grata :) więc zacz±łem obserwować auto i zauważyłem, że faktycznie alarm wł±czał się bez żadnego powodu, więc znów pojechałem do serwisu i tak było kilka razy. Za którym¶ razem, gdy kolejny raz w serwisie było ok i odjeżdżałem do domu facet w serwisie przy ewentualnym kolejnym wł±czeniu się alarmu kazał mi obserwować ile razy i jak ¶wieci dioda sygnalizacyjna w ¶rodku samochodu (na desce rozdzielczej). Pamiętam, że wtedy zrobił mi cały wykład o tym co, kiedy i w jaki sposób sygnalizuje ta dioda, a czytał to ze swojej(!) instrukcji - miało to oczywi¶cie pomóc mi w samodzielnej identyfikacji co powoduje wzbudzenie. Poprosiłem więc żeby mi skserował to wszystko co tam jest, bo oczywi¶cie nie zapamiętałem tego. I wtedy zachował się bardzo dziwnie i tajemniczo: powiedział, że to jest jego chleb i on mi tego nie może dać, napisać i nawet jeszcze raz powtórzyć. Trochę go rozumiem, to jego praca, ale ja i tak chciałem/musiałem do niego wrócić. Wtedy wła¶nie zastanowiło mnie, że nawet nie chce mi podać nazwy, symbolu, producenta tego alarmu. Koniec końców po którym¶ razie wreszcie znaleĽli, że to czujki ruchu w ¶rodku powodowały ten alarm. Wymienili je i do dzisiaj nie mam z nim już żadnych problemów, ale niedosyt informacji mi pozostał, dlatego przypomniało mi się to wła¶nie teraz, gdy „odkryłem” gdzie on w ogóle jest  Pytam o identyfikację tylko na ewentualn± przyszło¶ć.
 • Intercoms specialist
  Proszę zatem o identyfikację tego alarmu i dodaję kolejne zdjęcia
  Pro¶ba o identyfikację alarmu Pro¶ba o identyfikację alarmu

  Pozdrawiam
 • Level 22  
  O dziwo przyznam że mam taki sam alarm ale kto był jego producentem, zabij nie wiem :( Jakie¶ napisy na obudowie s±? Bo nie będę teraz rozbierał auta bo ja mam to za bocznym słupkiem od strony kierowcy przy nogach.
 • Intercoms specialist
  Napisy na obudowie s± tylko takie, jak widać na zdjęciach, czyli raczej nic nie wyja¶niaj±ce.

  Pozdrawiam
 • Intercoms specialist
  hmm... nikt nie potrafi tego alarmu zindentyfikować? :(