Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samochód zdalnie sterowany za ok 200zł da się coś znaleźć?

21 Apr 2013 21:34 5829 10
  • Level 13  
    witam,

Czy z używanych samochodów da się coś sensownego trafić w cenie do 200zł czy dać sobie siana?

Patrzyłem na all...o i sporo tam tego jest, ale nie jestem na bieżąco i nawet nie wiem na co zwrócić uwagę przy zakupie i co w opisie jest prawdą a co głupotami wypisywanymi przez sprzedawców.

Moja wiedza na temat samochodów RC skończyła się w podstawówce (mieliśmy modelarnię ;) ) i pamiętam że samoróbki z silnikami przywożonymi z NRD potrafiły wyczyniać cuda na boisku ;)

Chętnie bym jeszcze poszalał czymś takim, ale nie wiem czy z niskim budżetem wogule startować.

Generalnie chodzi o coś do zabawy co będzie szybsze od chińskich samochodzików z Tesco, dobrze jak by nie wymagało płaskiego jak stół boiska.

pozdrawiam. Kamil.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Moderator on vacation ...
    Kupiłem w promo w jednym z marketów samochód zdalnie sterowany za 35 zł. Skręca, zasuwa wsędzie gdzie się da - niestety, lepiej śmiga na nowych bateriach AA niż na akumulatorkach. Ale nadspodziewanie dobrze sobie radzi. Zależy, jak trafisz.
    Do 200zł to powinien być "wypas".:)
  • Level 13  
    Też mam takie tanie coś, na parkiecie daje radę ale na podwórku kiszka...

Tyle że nie wiem czy wiesz co mam na myśli - pamiętam że modele którymi się bawiłem w podstawówce wyrywały asfalt ;) po starcie czy "bączkach" zostawały ślady opon... może dla tego że oponami była jakaś czarna pianka naklejona na wytoczonych felgach z aluminium. Jak się na pełnym gazie cofało gałkę na wsteczny to samochód wyhamowując jeszcze "leciał" do przodu a koła już się kręciły do tyłu pełną prędkością. Żeby to zrobić na asfalcie to niestety nie wystarczy zabawka za 35zł...

Przednia zabawa ;)
  • Moderator on vacation ...
    Wierz mi, przy dobrych bateriach tak jest. Może nie zrywa asfaltu, ale nadspodziewanie dobrze radzi sobie wszędzie i lepiej, by właśnie podłoga nie była parkietem, bo się ślizga (za twarde opony)
    Taki model.

Jak ja za 35zł znalazłem, to za 200 na luzie takie autka znajdziesz.
  • Level 38  
    Witam- mam do zaproponowania samochód Tonka XT Stunt Pro .Jest to samochód
    dwustronny , dobrze radzi sobie w terenie oraz na płaskiej powierzchni też.
    Aparatura jest na 2,4Ghz ,można w niej programować ewolucje .Jest do kupienia
    na Allegro nr;3171577212 .
    Samochód idzie spowolnić o połowę.
    Pozdrawiam.
  • Level 13  
    na allegro ta tonka kosztuje do 30 do 70zł więc drogawo chcesz...
  • Level 38  
    Witam - to jest propozycja przypadkowa ,ja nie sprzedaje na Allegro.
    Osobiście posiadam ten pojazd i jestem z niego zadowolony.
    Pozdrawiam.
  • Level 13  
    a jeszcze w takim razie zapytam czemu nie ma antenki? sterowanie jest radiowe czy na podczerwień?

pozdrawiam. Kamil
  • Level 38  
    Witam - sterowanie jest 2,4 GHz ( radiowe) ,antenki są o długości 31mm schowane.
    Pozdrawiam.
  • moderator of Robotics
    Najlepiej wejść na fora modelarskie i tam śledzić działy giełdy. Można od razu też znaleźć informację o oferowanych modelach oraz o reputacji sprzedawcy. Raczej tam się nie trafiają tacy cwaniacy jak z Alledrogo.
  • Level 13  
    Jeżeli chcesz do tego by poszaleć radzę Ci buggy ;)

Do 200 zł. możesz nawet kupić :)

Pozdrawiam :)