Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UPC Cisco - problem z WiFi - niska prędkość WiFi

21 Kwi 2013 22:07 2214 1
  • Poziom 1  
    Witam.
    Przetrząsnąłem tematy związane z problemami sieci Wifi na oferowanych przez UPC urządzeniach i nie znalazłem właściwego rozwiązania ale i problemy były trochę inne (poza oczywiście słabą jakością łącza), dlatego postanowiłem założyć temat - może ktoś znajdzie (zna) rozwiązanie lub chociażby powód takich problemów.

W czym rzecz:
    Od 3 tygodni mam od operatora UPC internet 30 mega.
    Dostałem do tego router WiFi CISCO EPC 3925 (skonfigurowany, po wpisaniu hasła działa).

W domu mam 3 laptopy:
    1. leciwa Toshiba Equium A100-02L z Win8 32 :) - osiągane prędkości na Wifi kształtują się na poziomie: DL 20 Mbps, UL 3 Mbps
    2. 3 letni Dell STUDIO 1737 z Win Vista 32 - osiągane prędkości na Wifi kształtują się na poziomie: DL 27 Mbps, UL 3,2 Mbps
    3. 1,5 roczny Dell VOSTRO V131 z Win 7 64 - osiągane prędkości na Wifi kształtują się na poziomie: DL 5-7 Mbps, UL 0,1 - 0,2 Mbps
    Do tego na sieci działa telefon HTC - osiągane prędkości na Wifi kształtują się na poziomie: DL 18 Mbps, UL 2,7 Mbps
    Testy wykonane na speedtest.pl

Jak widać po wynikach problem jest z jednym laptopem (nr.3). Ten Dell podpięty po kablu do routera chodzi na pełne 30/3 Mbps.
    Lokalizacja laptopów w mieszkaniu nie ma znaczenia - wszędzie działają tak samo i różnice pomiędzy osiąganymi prędkościami są takie same.

To co wyczytałem w laptopie:
    Szybkość łącza we właściwościach połączenia waha się: od 72 -130 Mb/s.
    Sprawdzałem obciążenie łącza za pomocą Netlimiter - nic dziwnego nie ma. obciążenie łącza na poziomie kilku kbits.

Ponieważ pozostałe laptopy chodzą dobrze, a ten nie problem powinien tkwić w nim, ale ... podpięty do innej sieci (w pracy, u kumpla, u rodziców) działa poprawnie i nie wykazuje tak dziwnego zachowania.
    A w domu mam problem z wysłaniem większego (np. 2MB) załącznika pocztą.

Jeżeli ma ktoś pomysł na rozwiązanie mojej zagadki to będę wdzięczny.