Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet elegance turbo - podłączenie siłownika zaworu trójdrogowego

patryklo 21 Kwi 2013 23:01 3132 5
  • #1 21 Kwi 2013 23:01
    patryklo
    Poziom 13  

Witam proszę was o podpowiedź, Jak podłączyć siłownik zaworu trójdrożnego dzielącego honeywell VC6013 do pieca Termet Unico Elegance 29 trubo GCO-24-01-29, nie dzwonie do instalatorów ani serwisu bo nie mam już ani grosza aby zapłacić za takie podłączenie a na gwarancji mi nie zależy, kocioł już jest powieszony i wszystko działa poza tym siłownikiem, połączyłem kolorami to nic się nie działo, kocioł włączył tryb grzania zasobnika C.W.U bo czujnik temperatury zasobnika dał sygnał a zawór w ogóle się nie przestawił pompował wszystko w C.O i musiałem go ręcznie przestawiać aby pompował w wężownice zasobnika, gdy trzpień jest wciśnięty pompuję wodę w wężownice zasobnika a gdy wystaje pompuje w ogrzewanie. proszę o pomoc bo zostałem bez wody. Pozdrawiam

0 5
  • #2 22 Kwi 2013 08:13
    mirrzo

Moderator na urlopie...

patryklo napisał:
    ... nie dzwonie do instalatorów ani serwisu bo nie mam już ani grosza aby zapłacić za takie podłączenie a na gwarancji mi nie zależy...

Zapłacisz tylko za dojazd. Na Podjazd 5 masz serwis.

0
  • #3 22 Kwi 2013 12:37
    patryklo
    Poziom 13  

tak wiem że w nw porcie jest ich oddział, ale wolałbym sam to podłączyć, chce też uniknąć tłumaczenie się serwisantowi czemu to wszystko sam podłączyłem skoro nie mam do tego uprawnień autoryzowanego serwis itp jeśli wiesz jak to podłączyć to proszę o podpowiedź, przypominam że piec do podłączenia siłownika zaworu trójdrożnego ma kostkę z oznaczeniami:
    C.O
    C.W.U
    WSP

z siłownika wychodzi przewód z trzema żyłami koloru: czarnego, niebieskiego, i takiego jakby brązowo-pomarańczowego, gdy połączyłem do kostki kolorami to nic się nie działo zawór nie przełączał, a gdy podłączyłem siłownik do 230V to normalnie opuścił trzpień zaworu i podniósł do góry.

0
  • #5 23 Kwi 2013 08:10
    bro2004
    Poziom 26  

Jak nie chcesz wzywać serwisu, a tym samym mieć gwarancji to chociaż zrób zdjęcia i wstaw bo może bombę skonstruowałeś :)

0
  • #6 20 Paź 2013 15:52
    patryklo
    Poziom 13  

okazało się że jakiś przekaźnik na płycie głównej się skleił i nie chciał puścić serwisant wymienił płytkę i wszystko jest ok. temat zamykam

0
  Szukaj w 5mln produktów