Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

XEROX DC 250 - oprogramowanie do EFI Fiery EX250

santino_boticelli 22 Kwi 2013 09:29 5550 25
  • #1 22 Kwi 2013 09:29
    santino_boticelli
    Poziom 8  

Witam,
    poszukuję oprogramowania jak w temacie do DC 250 EFI Fiery EX250, w celu wykonania reinstalacji systemy na fierry (zdjęcie poniżej).
    Według dokumentacji do urządzenia dostępnej tu potrzebny jest CD z Fiery System Installer.
    Podobno na stronie xerox'a jest możliwość pobrania obrazu ww. płyty, jednak nie udaje mi się znaleźć, może ktoś z kolegów bardziej zorientowanych pomoże.

-1 25
  • #2 22 Kwi 2013 19:26
    tomto24
    Poziom 14  

chodzi o soft do fiery z fotki? czemu chcesz przeładować? Na wyświetlaczu jest "00" tzn. raczej jest OK.

0
  • #3 22 Kwi 2013 19:51
    santino_boticelli
    Poziom 8  

path'e załadowane w niewłaściwej kolejności + clear all data z poziomu urządzenia,
    poprzednio była wgrana wersja 1.2

0
  • #4 22 Kwi 2013 20:08
    tomto24
    Poziom 14  

no tak, to może być problem .. soft nie jest ogólnie dostępny, masz ją od nowości?
    powinien być z maszyną na 3 płytach

0
  • #5 22 Kwi 2013 21:45
    santino_boticelli
    Poziom 8  

dostałem od poprzedniego właściciela płyty xerox'a (foto poniżej), od fierki nie było :(

0
  • #6 23 Kwi 2013 11:08
    Damian1253
    Poziom 21  

Zwróć się do serwisu który ją prowadzi. Powinni mieć taki.

0
  • #7 23 Kwi 2013 11:31
    santino_boticelli
    Poziom 8  

Jak mógłbym zwrócić się do serwisu to nie pisałbym na forum :)
    może ktoś z kolegów ma obrazy płyt?

0
  • #8 23 Kwi 2013 20:51
    Damian1253
    Poziom 21  

Wybacz ale nie widzę z tym problemu. Rozumiem, że nawet jeśli nie możesz z jakichś powodów zrobić tego w okolicy, zawsze można spakować fiery i wysłać do dowolnego serwisu z jakim się dogadasz. Tam Ci to przeinstalują, nadgrają niezbędne pathe, sprawdzą i odeślą. Jeśli będziesz chciał można też pogadać o kopii oprogramowania na przyszłość. Może to nie będzie wielki problem.
    Z tego co się orientuję, (niech mnie ktoś poprawi jeśli popełniam błąd) system w wersji 1.2 nie był fabrycznie dostarczany z maszynami. To późniejszy upgrade który się ukazał już jak na rynku były maszyny DC 252 z softem 2.0. Dlatego chyba ciężko go będzie dostać.
    Oczywiście jeśli ktoś mógł by się nim podzielić sądzę że nie jesteś jedynym chętnym ;)

0
  • #9 23 Kwi 2013 21:05
    santino_boticelli
    Poziom 8  

Cytat:
    Jak mógłbym zwrócić się do serwisu to nie pisałbym na forum
    ok, może źle się wyraziłem, chodzi mi o rozwiązanie problemu bez serwisu w związku z czym tu piszę :)

0
  • #10 23 Kwi 2013 22:29
    Damian1253
    Poziom 21  

Trochę poszperałem bo pamięć już nie ta :)
    Po pierwsze jesli potrzebujesz soft do fiery jak na zdjęciu to nie jest to EX250. EX250 jest zewnętrznym kontrolerem a na zdjęciu jest kontroler wbudowany (built-in Fiery controller).
    Po drugie o ile dobrze udało mi się sprawdzić soft 1.2 to 3 płyty CD.
    Po trzecie po instalacji obowiązkowo trzeba wgrać patche. I to chyba będzie większy problem niż sam soft. Jest ich jakieś 8 lub 10 sztuk (nie pamiętam dokładnie). Muszą być do wersji 1.2 ( jeśli taką zainstalujesz ) i muszą zostać wgrane w odpowiedniej kolejności.
    Jest to krytyczna kwestia !
    Niestety nie jestem w stanie pomóc jeśli chodzi o soft i patche. Jeśli ktoś udostępni ci soft bież od razu patche i kolejność instalacji. Bez nich sam soft jest trochę bezużyteczny. Jest w zasadzie pewne że w krótkim czasie bez ich instalacji maszyna się rozsypie.

Clear all data nie powinna wyrządzić żadnych szkód dla softu oprócz permanentnego resetu. Pytanie jakie patche wgrałeś. Patrzyłęm na stronie xeroxa i nie ma tam patchy do tego kontrolera ani do EX250. Patche są do DC252 a to zupełnie inny soft. Mam nadzieję że nie te próbowałeś wgrywać.
    Kolega tomo24 słusznie zauważył że fiera teoretycznie startuje. Napisz może jakie konkretnie masz z nią problemy może coś da się wymyślić bez reinstalacji jeśli nie dostaniesz oprogramowania.

0
  • #11 24 Kwi 2013 20:31
    santino_boticelli
    Poziom 8  

ok, mam więcej informacji a właściwie zdjęć:
    Tak wygląda fiery po uruchomieniu (po podłączeniu bezpośrednio monitora):

Szczegóły dotyczące fiery i systemu:
    XEROX DC 250 - oprogramowanie do EFI Fiery EX250 XEROX DC 250 - oprogramowanie do EFI Fiery EX250 XEROX DC 250 - oprogramowanie do EFI Fiery EX250

Jeżeli chodzi o pahe to zainstalowane zostały w przypadkowej kolejności której nie pamiętam. Path'e zostały pobrane z tej strony, do której przekierował serwer fiery z poziomu interfejsu www Link

0
  • #12 24 Kwi 2013 20:57
    Damian1253
    Poziom 21  

Ok. Wiemy z tego że to fiera wbudowana a nie EX250. Oraz że soft na fierze prawdopodobnie jest w wersji 1.1 a nie 1.2 . Bo link przekierowuje do pathy dla takiego właśnie softu. Dodatkowo soft na maszynie jest w najnowszej wersji.
    A jaki jest obecnie problem z maszyną ? Nie drukuje, pokazuje jakiś błąd ? Zrobiłeś clear na maszynie czy na sofcie ? Czy da się dostać do fiery przez CWS lub stronę internetową ewentualnie z poziomu samej maszyny ?

0
  • #13 24 Kwi 2013 21:34
    santino_boticelli
    Poziom 8  

Maszyna działa poprawnie - kseruje mono i w kolorze. Problemem jest brak połączenia się z fiery na jakikolwiek sposób, tzn. cws nie widzi, nie udaje się wyszukać po IP. Próbowałem również szukać urządzenia na routerze, niestety po podłączeniu nie pobiera i nie dostaje DHCP :( Mówiąc krótko nie mogę nic wydrukować.

0
  • #14 24 Kwi 2013 22:46
    Damian1253
    Poziom 21  

Na głównym ekranie funkcji maszyny obok kopiowania i skanowania, powinna być ikona dostępu do serwera. Przez nią można się dostać do konfiguracji fiery z poziomu maszyny. Sprawdź czy da się dostać tym sposobem. Jeśli tak to będzie można ustawić jakies konkretne IP etc. Jeśli nie to jaki pojawia się błąd.
    Jescze jedno. Nie widać za bardzo na zdjęciu jak są podłączone kable sieciowe do fiery. Pewnie dobrze ale jeśli nie to też będzie kłopot. scan musi być podłączony do maszyny a net do sieci. Nie może być odwrotnie.

0
  • #15 25 Kwi 2013 10:58
    santino_boticelli
    Poziom 8  

kable podłączone ok,
    na ekranie funkcji nie ma ikony dostępu do serwera, nie wyświetla się żaden błąd.
    Według mnie serwer nie zostaje uruchomiony, linux nie wgrywa kernel'a, właściwie próbuje wgrać "..booting the kernel." i na tym koniec. Sądzę, że jest to przyczyna braku połączenia z serwerem.

0
  • #16 25 Kwi 2013 15:23
    Damian1253
    Poziom 21  

To że przestaje wyświetlać komunikaty na "..booting the kernel" niestety o niczym nie świadczy. W dużej części tego typu rozwiązań wyświetlanie komunikatów jest wyłączone. Oczywiście nie znaczy to ze fiera prawidłowo startuje.
    Na pulpicie maszyny niezależnie od wszystkiego obok ikony kopiowania i skanowania powinna być ikona chyba "web server" albo coś takiego. Do czasu wystartowania fiery jest niepodświetlona. Potem dopiero się robi aktywna. Jeśli jej nie ma to istnieje taka możliwość że maszyna została jakimś sposobem sprowadzona do funkcji samej kopiarki.
    Fakt faktem chyba nie da się ot tak coś sensownego doradzić w takiej sytuacji :( Życzę powodzenia. Przykro mi że nie mogłem pomóc.

0
  • #17 27 Kwi 2013 13:38
    tomto24
    Poziom 14  

Dużo się dowiedziałeś z tych porad ... myślę, że większość podanych informacji jest prawdziwa dodam, że kontrolery w tych maszynach mają własny soft i są niezależne od maszyny. Wersja softu widoczna na ekranie to wersja maszyny nie kontrolera. Softy do tkz. fiery wbudowanej są 3 (1.0, 1.1, 1,2).
    Wersja 1,2 wymaga rozszerzonej pamięci 1GB. - sprawdź w fierce ile jest!!!
    Jeżeli nie masz możliwości wydrukowania raportu konfiguracji lub na raporcie niema TCP/IP to brak komunikacji z kontrolerem.
    Problem uważam trzeba zacząć od wymiany softu
    Pache są potrzebne w niektórych okolicznościach, każdy jest opisany co poprawia.
    Na podstawowym powinna również normalnie drukować

0
  • #18 14 Maj 2013 12:03
    synek1210
    Poziom 9  

W jezeli kontroler wciaz nie dziala chetnie pomoge :), najlepiej i najszybciej sofcik z usb podac, w niektorych firmach co pol roku przerzucaja....

1
  • #19 15 Maj 2013 16:14
    Damian1253
    Poziom 21  

Oby na pewno ? Poprawcie mnie bo mogę się mylić oczywiście, ale przez USB to można soft maszyny ruszyć a nie kontrolera Fiery. Do fiery nie przypominam sobie żeby kiedyś była wersja softu na USB.

0
  • #20 15 Maj 2013 17:22
    synek1210
    Poziom 9  

Toolsik do fierki nazywa sie Fiery USB Prep Tool V1.3.1 jest stosunkowo niedawno bo od okolo 3 lat ( moge sie mylic ;) dziala do wszystkich Xeroxow z Fiery.
    Samo przygotowanie polega na podaniu obrazow plyt i tyle potem zworkologia na fierce i po parunastu minutach jest nowy pachnacy system ;)

0
  • #22 09 Lip 2013 16:35
    plachy
    Poziom 1  

Witam! Pozwolę się podłączyć pod temat.
    Czy Xerox'a DC 240 uda się ożenić z zewnętrzną 'fierką' (X3ETY)? Aktualnie mam/ miałem zew. ripa xeroxowego i skończyła się licencja... Pewnie nie muszę dodawać, że właściwie jedyna opłacalna (jeśli chodzi o DC240) opcja to właśnie ściągnięcie używanego kontrolera z UK... i taka okazja właśnie jest ;)
    z góry dziękuję za odpowiedzi
    pozdrawiam
    PS
    Właśnie się zorientowałem, że to ten sam model, co kolegi santino_boticelli

0
  • #23 11 Lip 2013 09:06
    Damian1253
    Poziom 21  

Teoretycznie w konfiguracji maszyny nie ma różnic przy kontrolerze Xeroxa FFPS a kontrolerze Fiery. Więc zamiana powinna się udać. Mogą pewnie wyniknąć jakieś problemy natury softowej. Nie robiłem tego nigdy więc nie mam pewności.
    Jest jedno ale - fiera musi być od modelu 240/250 a model o którym piszesz (X3ETY) o ile się nie mylę jest z modelu 242/252/260. Pomiędzy 240/250 a 242/252 zaszły znaczne zmiany w elektronice i przypuszczam, choć pewności nie mam że w takim przypadku się to nie uda.

0
  • #24 31 Paź 2014 23:52
    xManfredx
    Poziom 2  

Pozwolę sobie odkopać trochę stary temat, ale problem mam podobny... Posiada ktoś z Was może soft do fiery wbudowanej ze zdjęcia z pierwszego posta? Wersja 1.1 lub 1.2 była by super :) Kupiłem maszyna z drugiej ręki i nie dostałem płyt z softem, a muszę go przeinstalować...

0
  • #25 01 Gru 2015 21:38
    Franz80
    Poziom 9  

Witam,

Czy udało się Panu rozwiązać ten problem??
    Mam identyczny.

Płyt także nie mogę odszukać w necie...

0
  • #26 01 Gru 2015 22:10
    santino_boticelli
    Poziom 8  

Witam,
    ostatecznie serwis Xerox'a mimo wielu próśb "olał" sprawę - brak odzewu i reakcji na telefony/e-maile. To samo autoryzowane serwisy (najbliższy mi wówczas Comp S.A.). Padały sugestie "... wie Pan, nie ma z nami umowy FSMA, poza ligą, itd... :P )
    Rozwiązanie: firma: http://pxp.pl/ Kraków, koszt 600 zł, czas realizacji 5 min. Trzeba uzbroić się w cierpliwość-chłopaki mają sporo pracy.

Maszyna hula do dziś, na liczniku niecałe 5 mln.

Pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów