Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzony plik .DOCX - jak odzyskać?

22 Kwi 2013 14:49 5652 30
  • Poziom 7  
    Mam takie pytanie, gdyż nie wiem do kogo się z tym zwrócić.. Miałam plik w Wordzie (pracę na seminarium), ok. 15 stron samego tekstu, zapisany (system Vista). Zwiesił mi się komputer, musiałam zresetować, zaczął mi się sam skanować i usunął uszkodzone pliki. Okazało się, że usunął właśnie tą moją pracę (w ogóle jej nie było w folderze po ponownym uruchomieniu komputera). Próbowałam używać różnych programów do odzyskiwania danych (nic nie pomogło, znalazły tylko ten plik i pokazywało, że miał 162B), w tym DMDE poprzez skanowanie NTFS i ten program znalazł ten plik (i miał 43KB), ale nie jest w stanie go naprawić. Czy jest jakaś szansa, że można by to jakoś odzyskać? Byłabym Ci bardzo wdzięczna za odpowiedź...
  • Poziom 32  
    A uruchamiałeś ponownie komputer? Instalowałeś coś? Jak tak to jest wielka szansa, że został nadpisany.
  • Poziom 43  
    Jaką masz wersję office?
  • Poziom 7  
    1010011010 napisał:
    A uruchamiałeś ponownie komputer? Instalowałeś coś? Jak tak to jest wielka szansa, że został nadpisany.

tak, uruchamialam ponownie i instalowalam sporo programow do odzyskiwania usunietych / uszkodzonych plikow

Dodano po 28 [sekundy]:

helmud7543 napisał:
    Jaką masz wersję office?

2007
  • Poziom 43  
    panna.cotta napisał:
    uruchamialam ponownie i instalowalam sporo programow do odzyskiwania usunietych / uszkodzonych plikow

Na tym samym HDD na którym był plik .docx?!

Jeśli tak to, szanse na odzysk są niskie...
  • Poziom 7  
    artaa napisał:
    panna.cotta napisał:
    uruchamialam ponownie i instalowalam sporo programow do odzyskiwania usunietych / uszkodzonych plikow

Na tym samym HDD na którym był plik .docx?!

Jeśli tak to, szanse na odzysk są niskie...

tak, na tym samym. mam dysk podzielony na 2 partycje: C i D. Plik był na dysku C i rowniez tam instalowalam programy do odzyskiwania plikow. przepraszam, ale moja znajomosc komputerow jest mierna - czy powinnam sprobowac zainstalowac te programy do odzyskiwania na dysku D lub na dysku zewnetrznym, bo nie wiem, czy dobrze zrozumialam..
  • Poziom 43  
    Teraz już za późno na cokolwiek...

C to dysk systemowy, na którym ciągle są zapisy, choćby generowane przez system, nie trzyma się tam danych. Instalując na nim programy, prawdopodobnie pozbawiłaś się szans na odzysk.

Próbowałaś DMDE?
  • Poziom 7  
    artaa napisał:

Próbowałaś DMDE?

próbowałam DMDE poprzez skanowanie NTFS i ten program znalazł ten plik (i miał 43KB), ale nie jest w stanie go naprawić..
  • Poziom 43  
    DMDE nic nie naprawia, umożliwia skopiowanie tego pliku na inny HDD.
    Po skopiowaniu sprawdzasz czy działa ok.
  • Poziom 7  
    artaa napisał:
    DMDE nic nie naprawia, umożliwia skopiowanie tego pliku na inny HDD.
    Po skopiowaniu sprawdzasz czy działa ok.

ok, no to wlasnie udalo mi sie dzieki DMDE w ogole znalezc ten plik, ale przy probie uruchomienia wyskakuje komunikat, iz program Word nie moze go otworzyc, gdyz sa problemy z jego zawartoscia.. Zalaczam ten plik w razie czego.. Gdybys mogl na to "rzucic okiem" bylabym bardzo wdzieczna..

Dodano po 4 [minuty]:

acha, tylko, ze format .docx jest niedozwolony w przypadku dodawania tu zalacznikow..
  • Poziom 43  
    Jeżeli dysponujesz tylko takim plikiem, to zapomnij o odzyskaniu z niego czegokolwiek.
  • Poziom 32  
    Jak powiedział mi kiedyś znajomy - są dwa typy ludzi: Tacy co robią bakupy i tacy co będą je robić :)
    Niestety, ale nadpisałeś swój plik instalując programy do odzyskiwania. W takim przypadku najlepiej wyjąć dysk z laptopa i podpiąć go do zewnętrznego komputera tak, aby uniknąć możliwości zapisania na nim czegokolwiek (są nawet specjalne stacje tylko do odczytu).
    Polecam Ci założenie konta na np. dropbox i robienie kopii zapasowych ważnych danych, dla spokoju. Komputer padnie, dane zostaną. Ja laptopa traktuję jak pendrive - jest ulotny, wystarczy, że upadnie czy zbyt się nagrzeje na słońcu i może być już "po ptokach".
  • Poziom 7  
    Robert B napisał:
    Jeżeli dysponujesz tylko takim plikiem, to zapomnij o odzyskaniu z niego czegokolwiek.

mam kilka wersji tego pliku z roznych dni - wszystkie odzyskane przez DMDE. A jaki inny plik masz na mysli?

Dodano po 2 [minuty]:

1010011010 napisał:
    Jak powiedział mi kiedyś znajomy - są dwa typy ludzi: Tacy co robią bakupy i tacy co będą je robić :)

wszystkie wazne dane mam na dysku zewnetrznym, a wazne dokumenty przesylam jeszcze dodatkowo sobie na maila (czesto nawet w trakcie pisania). nie wiem, dlaczego w tym przypadku tego nie zrobilam.. zapomnialam po prostu.
  • Poziom 43  
    Wklej wszystkie odzyskane wersje w jednym pliku .rar.
  • Poziom 43  
    Jeżeli to wszystko co masz, to nic z tego.
    Jeżeli instalowałaś programy do odzysku na tym samym dysku, z którego chciałaś odzyskać dane, to zapamiętaj, że tak nigdy się nie robi.
    Podłącza się taki dysk do innego komputera i nic na nim nie zapisuje.
  • Poziom 7  
    eh, rzeczywistośc jednak dalece odbiega od filmow, w ktorych w sprawach zwiazanych z komputerami "nie ma rzeczy niemozliwych"..
  • Poziom 43  
    Oczywiście. Na amerykańskich filmach komputery nawet wybuchają :D
    A nawet jak tam ktoś rowerem w gó... wjedzie, to też jest ogień i dym :D
    Wróć na Ziemię do rzeczywistości i nie oglądaj tylu filmów :)
  • Poziom 7  
    Robert B napisał:
    Wróć na Ziemię do rzeczywistości i nie oglądaj tylu filmów :)

Dziekuje za rade, mimo ze do takich wnioskow doszlam sama, bez wchodzenia na forum komputerowe ;)

Dziekuje bardzo wszystkim za pomoc w odzyskaniu mojej pracy z prawa cywilnego..
  • Poziom 43  
    A więc wniosek zły :)
    Prawidłowy wniosek to ten:
    Robert B napisał:
    Jeżeli instalowałaś programy do odzysku na tym samym dysku, z którego chciałaś odzyskać dane, to zapamiętaj, że tak nigdy się nie robi.
    Podłącza się taki dysk do innego komputera i nic na nim nie zapisuje.
  • Poziom 7  
    tak, wiem, dziekuje!
  • Poziom 43  
    Stop, jeszcze nie wszystkie możliwości są stracone. Pamiętasz w jakim folderze byl oryginalny plik?
  • Poziom 7  
    helmud7543 napisał:
    Pamiętasz w jakim folderze byl oryginalny plik?

tak, pamietam, w folderze 'Seminarium'
  • Poziom 43  
    Włącz pokazywanie plików ukrytych, systemowych itp. Sprawdź, czy w folderze będą jakieś ukryte pliki - wypisz tutaj jakie.
  • Poziom 7  
    ok, ale dopiero po poludniu, bo nie mam przy sobie mojego prywatnego komputera.

Dodano po 3 [godziny] 29 [minuty]:

Nie, w tym folderze nie ma żadnych plików ukrytych.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Sprawdź jeszcze, w ustawieniach zapisywania Worda, zawartość jego folderu, gdzie gromadzi dane odzyskiwania. Nie wiem, jaki to będzie u Ciebie, u mnie (office 2010, Windows 7) jest to C:\Users\nazwa_użytkownika\AppData\Roaming\Microsoft\Word\
  • Moderator Samochody
    Office 2007 tworzy roboczą kopię edytowanego pliku w tym samym folderze co oryginalny plik, nazywa się ona ~$nazwapliku.docx i jest plikiem ukrytym, może ten plik uda się odzyskać.
  • Poziom 7  
    helmud7543 napisał:
    Sprawdź jeszcze, w ustawieniach zapisywania Worda, zawartość jego folderu, gdzie gromadzi dane odzyskiwania. Nie wiem, jaki to będzie u Ciebie, u mnie (office 2010, Windows 7) jest to C:\Users\nazwa_użytkownika\AppData\Roaming\Microsoft\Word\

helmud7543, kocham Cię!!!!!!!!!!

przepraszam za to nieoczekiwane wyznanie, ale dzięki Tobie, w podany powyzej sposob, udalo mi sie odzyskac cala prace. Co prawda w międzyczasie napisałam 6 stron nowej, ale mimo wszystko.. jestes wielki! Dziekuje!